רציתי לספר על טיול מדהים ומרגש בריגה, שעשינו ינואר 2018.שורשים של בעלי משם, אז רצינו לבקר. חורף זה אומנם לא זמן הכי מתאים , ריגה הכי יפה באביב או קייץ.למי שמחפש טיסות זולות יחסית,אפשר לטוס עם Wizz Aire

נסיעה משדה תעופה למרכז העיר עולה 7-8 יורו במונית, רק רצוי לקחת מונית מרשת פאנדה- חצי מחיר מאחרים.

לקחנו אפרטמנט חמוד ביותר ממש לייד בית חב״ד שנקרא Santa's appartment. מאוד נוח, קרוב להכל כולל תחתנת רכבת מרכזית, קניון, סופרמרקט ומצוייד מעל ומעבר- אפילו עם מטעני טלפונים הניידים מסוגים שונים. בעיה היחידה לאלו ששומרים שבת( אבל זה בכל מקום כמעט ביורופה)- יש חיישני תאורה המדרגות. אין על זה שליטה.

במסגרת הכירות עם העיר עשינו טיול רגלי בריגה העטיקה עם מדריכה ישראלית, בחורה שמדברת עברית ורוסית, שמה קריסטינה למפרט( מומלץ בחום).אנחנו פגשנו אותה בשדה התעופה ופשוט לקחנו כרטיס ביקור, אבל מי שמעוניין, יש לה אתר אינטרנט www.eurobaltictour.com. קיבלנו המון מידע על היסטוריה וחיי יום יום של ריגה. גישה היתה ממש אישית, המון ידע ויחס חם- כאלו טיילנו עם חברה.

בקטע של שבת גם אין בעיה- יש תפילות בבית כנסה חב״ד אפשר להזמין מראש אוכל כשר בבית הספר של חב״ד. אפשר שם גם לקנות כמה ממצרכים כשרים ליום יום.אין מסעדות כשרות אבל למי שיכול להתפשר ולאכול vegan- המלצה חמה לבקר במסעדה בעיר העתיקה שנקראת fat pampkin- מאוד טעים ויחסית לא יקר.

יש מלא מוזאונים בריגה אבל הכי התענייננו בהיסטוריה של יהודי לטביה וביקרנו גם במוזאון היהודי שהוא אומנם שני חדרים אבל ממש עמוס בתמונות וסיפורים אישיים של יהודי ריגה- מאוד מרגש. גם הגענו למוזאון הגטו , שגם מרשים לא פחות מבחינה רגשית..

מבחינת השופינג לא התרשמנו במיוחד מהקניונים הגדולים, אומנם יש קניון spice גדול מאוד שנמצא ממש לייד שדה התעופה .דווקא השוק המרכזי וחנויות הקטנות בקירבת האפרטמנט הפתיעו לטובה.מחירים סבירים.למעשה לא השתמבנו בתחבורה הציבורית אבל מי שמטייל בקייץ, מומלץ לקחת רכבת ליורמלה, עיר לייד הים- נסיעה של חצי שעה במחיר מצחיק.

סה״כ 4-5 ימים בריגה מספיקים אלא אם אתם רוצים גם לטייל בסביבה.