נסענו ללטביה בעקבות הילד שעבר שם תחרות טריאתלון בינלאומית ראשונה בריגה. ובזכותו גילינו את ריגה המקסימה.

לאחר התחרות (המוצלחת..) המשכנו ביחד לסיגולדה, "שוויץ של לטביה", אמסטנסיס, יורמלה, קולדיגה, "ונציה של לטביה", מלנסילס וקייפ-קולקה, והביתה.... היה ווואו..

ב10.08.18 המשפחה הגיעה לריגה - לעודד את הטריאתלט בתחרות הראושנה שלו בחו"ל ולהכיר את לטביה.

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

לטביה, ארץ של נופים , אגמים , חופים ושילוב מדהים של טבע בראשיתי, נגישות, רוגע ושלווה.

התחלנו בריגה, הבירה הלאטבית, עיר עתיקה ויפה שהוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

שם ניתן לראות את "בית הראשים השחורים" (The House of the Blackheads). שנבנה בשנת 1334 עבור סוחרים מהמעמד העליון ושימש כמקום לפגישות וסעודות. אבל עבור אנשי ריגה, הבית הזה הוא כמו מגדל אייפל עבור הפריזאים.

שלושת האחים (Three Brothers) - שלושה בתים , שמרכיבים את קומפלקס בנייני המגורים העתיק ביותר בריגה. הלבן מהמאה ה-15, הצהוב מהמאה ה-16, והירוק מהמאה ה-17.

תמונה מתוך אתר למטייל

כמובן שהגענו לבית הכנסת הפעיל בעיר ריגה ששרד את הנאצים בזכות סמיכותו לכנסיה, שהכומר שלה הציל את ספרי הקודש...ובמוזיאון השואה בריגה - לתיעוד גורלם של יהודי לטביה וריגה . במוזיאון, דגמים של בתי כנסת מרחבי המדינה. עץ התקווה, לוחות זכרון מבטון ליהודים שנשלחו למחנות ההשמדה, רחוב משוחזר עם שער וגדר תיל ולאורכו שלטים עם שמות הנספים ותצלומים מאותם ימים, מיצג של מנורות נייר המוקדשות לדמויות משמעותיות מהגטו וקרון אותנטי המתאר את הזוועות.

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

לאחר התחרות לקחנו את האלוף שלנו ונסענו לגלות את לטביה - התחלנו בסיגולדה,"שוויץ של הים הבלטי", בצימר מקסים בRecreation Center Brveri

משם יצאנו למסלול הליכה למערות במעבה היער, מצאנו מסלולים שהפכו לאתגר הנינג'ה, מצאנו פטריות, צפרדעים וכייף גדול. המשכנו בפארק AMUSEMENT PARK MEAKAIS פארק חבלים, טרמפולינות, מזחלות ומה לא...והכל בלי תור - תענוג.

יום טיול מקסים בפארק הלאומי גאויה (Gauja NP)ועוד יום טיול שהתחיל בבוב סלייד שהיה סגור....המשיך ב"SMART BIKE" אופניים חצי חשמליים. למסלול טבע עוקף נהר .

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/
https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

(עוד מלא פרטים ותמונות באתר, בבלוג טיולים).

למחרת - נפרדים מהאתר והאגם בסיגולדה לכוון יורמלה.

בדרך, עוברים לראות את אמטסימס Amatciems - כפר אקולוגי, שרשרת איים קטנטנים עם נוף מדהים, הכל מוקף בטבע טבע, בריכות, אגמים ונחלים, כולם מחוברים זה לזה, מהמם.

ממשיכים ליורמלה , עיירת נופש, טיילת, חול לבן ונקי, דיונות עם שבילים שיורדים מהיערות ומגיעים לקו המים..שם מצוי גם אחד מפארקי המים ההגדולים באירופה, פארק מים כייפי של מגלשות, אבובים וספא על הנהר....טיול במדרחוב שברחוב יומס (Jomas). ונסיעה למסלול בקמרי - שהתחיל במסלול מהמם ונגמר בגשם שוטף ..שלאחר שנגמר המשכנו ברכיבה אמיתית בגן הלאומי קמרי.

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

משם עברנו לקולדיגה- שנקראת גם "ונציה של לטביה" בזכות הנהרות הזורמים בין רחובותיה. ילד הבר מצווה הספיק לצאת לריצה ולשחות במי הנהר הקפואים.. וכולנו זכינו לראות את היופי של הטבע והעיירה, לחצות את המפל גם על הגשר אבל גם מאחוריו..

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

טיילנו למערת החול - למקום מקסים ומטופח ולמערת חול מלאה מבוכים וסיפורים שחווים לאור נרות ולסיום - מתחילים בלשון היבשה של קולקה, שלחופיה נפגשים מימי מפרץ ריגה והים הבלטי הפתוח. וממשיכים לצימר במלנסיס. קצת ספורט ימי, המון יופי..

https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/
https://wellnessclub.co.il/בלוג-טיולים/

וככה נגמר לו עוד טיל, אקשן בטבע, וזכרונות שמעלים חיוך, מהרפתקאות באתרי טבע מופלאים.

לעוד מידע על הטיולים, האטרקציות ומקומות הלינה - כאן לטביה..

למידע על טיולים נוספים - כאן בבלוג