יצאנו לחופשת סקי ראשונה שלי ושל שלושת ילדינו בני 12, 10, 6. בעלי בעל ידע רב בגלישה.

משך החופשה: שבוע.

טיסה: יצאנו בטיסת אל-על (280 דולר לאדם). בדיעבד, ניתן היה להוזילה עם חברות הלואו קוסט.

המלון:pirin ski and spa- מלון 3 כוכבים, אבל מרגיש כמו 5.

למזמינים חצי פנסיון ניתנת גם “נארזת לאתר”- רעיון נחמד מאוד וחוסך את ה”אני רעב” של הילדים.

שילמו כ- 3300 לב (כ- 7000 ש”ח),כולל לינה בדירת שני חדרים, חצי פנסיון, ציוד סקי מלא והדרכה פרטית .

רכב: כיוון שאנחנו חמישה וכיוון שרצינו גם לטייל באזור, שכרנו רכב. (חיסכון משמעותי לעומת השאטלים) הנסיעה הייתה פשוטה ללא צורך בשרשראות שלג.

כ- 400 לב (900 שח כולל כל ביטוח אפשרי).

הדרכה: הזמנו דרך המלון מדריך פרטי, שעתיים ביום.

בהתחלה הזמנו לשעה 11 בבוקר, אך השעה התגלתה כלא נוחה שכן בשעה זו האתר מלא וצפוף, לכן הזזנו לשעה 9 בבוקר. אמנם קררר... אבל אחרי שנייה של סקי, הקור כבר לא מורגש ודלילות האנשים עושה את ההבדל.

כיוון שהיה לנו רכב, לא נעזרנו בגונדולה (רק ביום הראשון כדי להנות מהחוויה) ועלינו עם הרכב עד למעלה, שילמנו 12 לב לחנייה . (נעלי הסקי המסורבלות ננעלו רק ביציאה מהרכב.)

מאחר ואנו ברמת “מתחילים” לא היינו זקוקים לליפטים (מעליות)בשלושת הימים הראשונים והדבר חסך את הסקי פס (כ -220 לב ליום, כ500 שח ליום). ביום האחרון קנינו סקי פס והתחלנו להינות גם מהמעליות. למי שאין רכב ועולה בגונדולה, חייב לרכוש את הסקיפס.

ציוד סקי: את הציוד שכרנו במלון. אולם את בגדי הסקי קנינו בדקתלון שבסופיה (שוב, יתרונות הרכב הצמוד). כ 300 שח לחליפת סקי לילד- חיסכון עצום לעומת הארץ.

בנסקו עצמה היא עיירת סקי נחמדה. מסביבה יש שתי עיירות עם מעיינות חמים. המומלצת הייתה העיירה באניה. (כניסה למרחצאות עלתה 23 שח כ- 50 שח).- תענוג.

המרכז הישן של בנסקו מקסים וזול. אין בו הרבה תיירים כיוון שהוא מעט מרוחק מאזור הסקי.

לסיכום: טיול מהנה הכולל ספורט, טבע וקניות- מומלץ.