כמתנה ליום ההולדת אשתי היקרה קנתה לנו 2 כרטיסי טיסה לשבוע בזנזיבר רביעי – רביעי הכרטיסים הוזמנו כ-3 ימים לפני הטיסה ועלו 400 דולר לכרטיס באשת טורס.

העדפנו לסגור לבד את המלונות כדי לא להיות מקובעים למקום אחד ולזרום עם הטיול כך שמהארץ הזמנו 2 לילות ראשונים בסטון טאון במלון שנקרא בית אל סלאם (45 דולר ללילה לזוג דרך אגודה)

המלון פשוט ונחמד ממוקם טוב ותכלס לא צריך יותר מזה לדעתי.

ביום הראשון טיילנו בעיר. המון שווקים והרבה עוני. חייבים להתמקח על כל דבר. בצהריים לקחנו הפלגה לאי הצבים והאסירים (13 דולר לאדם+ 4 דולר על האי) סיור נחמד כחלק מהסיור לקחו אותנו לעשות שנורקלים באלמוגים ליד (אלמוגים יפים עם הרבה דגים) בהמשך לקחנו הדרכה על העיר עם עוד זוג שהכרנו בסיור לאי שעלותו הכוללת לארבעתנו הייתה 10 דולר.כל הזמן מנסים להוציא ממך עוד כסף מעבר למה שסוכם אז צריך קצת להתעקש.

למחרת לקחנו את הבלו ספארי (45 דולר לאדם) נסיעה של חצי שעה דרומה ושם עולים על סירה לאי הנעלם – רצועת חול שנעלמת עם הגאות. לאחר מכן שטים לאיזה אי לארוחת צהריים (אנו שומרי כשרות אז אכלנו רק פירות וירקות) אבל כולם נהנו מסרטנים תמנונים ועוד כל מיני…. אחר כך שנורקלים בעוד שמורת אלמוגים וחזרה לסטון טאון.

משם נסענו לנונגווי בצפון לשלוש לילות נסיעה של כשעה ורבע (25 דולר) הביאה אותנו ממש עם כניסת שבת למלון נונגווי דרים אוף מנטיס (416 דולר ל3 לילות) המלון טוב אך קצת מרוחק מהצולוס החוף עם המסעדה של הישראלים. הליכה של כ20 דקות לכל כיוון

שבת וראשון שוטטות באזור בבריכה ובחוף הים וביום שני סגרנו נסיעה עם עוד זוג מקסים שהכרנו במלון.כ-100 דולר לארבעתנו טיילנו בחופים המזרחיים עשינו שייט קצר לראות כוכבי ים שהוציאו לנו במיוחד מהים והחזירו אחר כך (20 דולר) ובחוות תבלינים (מעניין ונחמד) אחר כך אותנו הורידו בסטון טאון ואחרי סיור קצר החזירו את זוג החברים לנונגווי.

לקחנו מלון ללילה בדהוי פאלאס (58 דולר) גם מלון טוב עם חדר גדול. ומוקדם בבוקר יצאנו ליומיים ספארי בשמורת סולוס בטנזניה.

הסיור הוזמן יום וחצי לפני ועלה 650 דולר לאדם וכלל טיסות הלוך חזור לשמורה לינה בלודג' שייט בסירה לשעתיים רואים בעיקר היפופוטמים ותנינים. ביקור בכפר שליד השמורה. מאד עניים אבל נראים מאושרים. לאחר מכן הגענו ללודג' ושם היינו בשוק לגלות שאין חשמל ומזגנים. הסבירו לנו שהמקום פועל עם גנרטור ויש בו חשמל בין 5 ל12 בלילה ומ5 ל7 בבקר. ויש רק מאוורר תקרה.למזלנו זה היה רק ללילה אחד…. בין 4 ל7 בערך יצאנו עם ג'יפ פתוח לשמורה ובה ראינו הרבה חיות. פילים ג'ירפות אימפלות זברות בבונים ועוד כל מיני אבל לא ראינו אריות. מה כן הנופים של השקיעה באגם היו יפים מאד.

למחרת קמנו מוקדם בבוקר ליום שלם של טיול ספארי בג'יפ ואמרנו למדריכים שאנו רוצים לראות אריות. בקיצור מצאנו אותם לפי העקבות ועצרנו ליד משפחה של אריות שבעיקר ישנו להם בשלווה.אחר כך המשכנו בסיור עד 2-3 בצהריים (לי קצת נמאס בסוף כי זה חוזר על עצמו)

המדריך בספארי היה מעולה קוראים לו מגירה והוא אומר שאפשר לתאם את כל הספארי והטיסות דרכו אז אתם מוזמנים לנסות איתו דרך הווטסאפ (828 495 783 255+)

לגבי הספארי באשת טורס מציעים יום אחד ב580 דולר. לדעתי זה קצת קצר מה גם שהשעות היפות ביותר הם הזריחה והשקיעה שלא כלולות ביום האחד הזה

ומשם לשדה התעופה וחזרה לזנזיבר. הגענו לזנזיבר בערך בחמש וחצי ונשארנו כבר בשדה התעופה עד לטיסה חזרה לארץ בשעה 9.

בקיצור כל הטיול במתכונת הזו כולל הספארי עלה לנו כ3000 דולר לזוג והיה מאד מוצלח.

בתור שומרי כשרות באנו עם אוכל במזוודה כך שלמעט שתייה ופירות לא קנינו אוכל. ארוחות בוקר מוגשים במלונות כך שמי שרוצה לחשב את התקציב יש להוסיף לו ארוחות צהריים וערב.

בהצלחה