בצפון מלאווי- לכל מי שמחפש טרק קצר כדי 'להרוויח' את האגם>> 2-3 ימים מchikwina לruarwe ולפחות יומיים (מומלץ) ברוארה עצמה! טיפים בקצרה:
יום 1
 ממזוזו נסיעה לצומת umpapa (בצומת יש שוק שאפשר לקנות אורז שעועית וקצת ירקות..אם רוצים יותר מבחר אפשר בשוק במזוזו) ומשם ללכת/עד שיבוא טרמפ לכיוון chikwina. רכבים מתחילים לעבור בסביבות 14 צהריים והלאה.. ישנו אצל מתנדב מהpc האמריקאי.
יום 2
ב7 בבוקר יצאנו לדרך אחרי אננס וקפה. גשם לא חזק ליווה אותנו כל היום (עדיין העונה הגשומה). ב3 שעות הראשונות של היום עוברים ליד כמה משאבות מים שטובים לשתיה,לא מומלץ לשתות מהנהר..רוב ההליכה היא לאורך הנהר כשחוצים אותו הלוך ושוב הרבה ולפחות 5 פעמים בתוך המים בגובה מעל הברך(בעונה הגשומה) אז קחו בחשבון בגדים ונעלים בהתאם. אנחנו ב3 פעמים הראשונות הורדנו נעלים וחצינו יחפים אבל אחכ נכנענו וחצינו עם הנעלים- יותר מהיר ונוח. הגענו לusysia בסביבות 15:00 ואחרי פגישה עם הציף של הכפר שקיבל אותנו והתעניין במסענו המשכנו לטבילה באגם והקמנו אוהל על החוף.
יש גם לודג בהמשך קצת יותר מבודד מהכפר.
יום 3
השביל לכיוון ruarwe מאוד מגוון. מתחיל בשדות תירס מאחורי הבתים שעל החוף ומתקרב ומתרחק מהחוף כל הזמן ולבסוף אופציה לעלות קצת להרים או להמשיך על החוף(כנראה אותו זמן הליכה אם כי ההררית קשה יותר). יום הליכה ארוך יספיק אבל אם רוצים עצירות ארוכות בחופים בדרך אפשר בכיף לחלק ליומיים- קשה מנטלית פשוט לעבור ליד ולא לעצור להיכנס, בעיקר בימי הליכה חמים, והחופים הרבה יותר נקיים ומבודדים. עדיף לקחת מים מהבוקר לכל היום כי בכפרים בדרך לא תמיד יש והם סוחבים ממקומות רחוקים.
 בruarwe אפשר להקים אוהל על החוף/ להתארח אצל המקומיים הנחמדים/ או לישון בלודג ליד המפל
בכל מקרה גם אם לא בחרתם להתארח חפשו את בדינגטון מיליונר! מדבר אנגלית טוב והמשפחה חברותית ויגרמו לכם להרגיש חלק. כל ערב הבאנו חלק מהמצרכים ובישלנו יחד ארוחת ערב שתמיד הסתיימה ברצף של משחק הקלפים המקומי. מיליונר התעניין מאוד בנו ובישראל ומוכן תמיד לעזור ולהכווין תיירים. אפילו ב3 ימים בהם חיכינו לסירה לנקטה ביי הספיקו להיקשר אלינו ואמרו שהם מאוד עצובים להיפרד.
מruarwe לנקטה ביי יוצאות 2 סירות בשבוע(שני ושישי) ואם רוצים אפשר להתארגן על סירת מנוע לusysia שלפעמים יוצאת בהתאם לצרכי הכפר
 **לא לשכוח לקפוץ מהסלע ליד הלודג' ברוארה! אחת הקפיצות השוות! :)

**עוד מקום נחמד ששווה להוסיף למסלול לפני או אחרי- כ5 קמ צפון מערב מchikwina יש חוות אגוזי מקדמיה. מעניין לראות איך עובדים ואפשר גם להישאר לעזור לכמה שעות/ימים.
 (אם הולכים מchikwina לשאול על החווה ומשם לאוסיסיה כי זו דרך עקיפה יותר ולא הישירה לאוסיסיה)