קצת רקע,

זוג + 2 ילדים, בני 7.5

יעדים: גרמניה היער השחור, שוויץ.

טיסות : מישראל לציריך לישראל. (יקר גם בהשכרת הרכב, אבל, נוח עם עם הילדים).

השכרת רכב – AVIS, אחרי השוואות יצאו הכי זולים, כולל ביטול השתתפות עצמית וביטוחים, בשדה הוספנו שירותי דרך (כמו “שגריר בישראל”) בערך 54דולר לכל התקופה. שווה את המחיר.

לפני שנוסעים, לצלם את הרכב מכל הכיוונים לשם התעוד.

בוסטרים – הבאנו מהארץ, בוסטר “תחת”.

ביטוח בריאות – פספורטקארד, לא הצטרכנו בסוף אבל הכי נוחים.

ביטוח אתגרי, מכשירים סלולרים, טאבלטים וכו', דרך ביטוח הבריאות.

אתרים שהשתמשנו לתכנון: היער השחור (טל), למטייל, gotravel.

חבילות לסלולר : פרטנר חבילה של 100גיגה, חבילת שיחות הכי קטנה. קליטה מצויינת ביער.

אפליקציות לטלפון למצב OFFLINE – Google maps רק איתה ניווטנו,מעולה. עם וויז היו בעיות.

ברכב היה גי פי אס, העדפנו את Google Maps, היתרון בזה של הרכב, רושם את מהירות הנסיעה המותרת. הרכב עצמו גם זיהה תמרורים, חשוב.

דירה ביער במלון בשם hotel krautle – דרך http://tevel-holidays.com בחור בשם איציק שחם.(הגענו אליו דרך האתר של היער השחור בעברית של טל). מומלץ בחום. בדירה היה את כל הפסיליטיז הדרושים, מקרר, מיקרו, כיירים, מדיח, מכונת כביסה משותפת (6 יורו כיבוס, 6 יורו ייבוש אם רוצים). הדירה הזו נותנת את כרטיס היער השחור האדום, שווה בגדול חוסך בהמון אטרקציות.

לקחנו מזומן בדיעבד בצדק, הרבה מקומות לא מקבלים אשראי אלה רק מזומן.

לגבי נסיעה – יש ים מצלמות סעו בזהירות וכחוק, גם אם זה 30 קמש אז לנסוע 28 לא יותר.

קנינו דרך ביס גרמניה את כרטיס היער השחור השחור לטובת פארק אירופה.

תוכנית הטיול:

התוכנית היא ל 2 אטרקציות ביום גג, בלי לחץ. צהרים בחוץ, כל השאר בשאיפה בצימר.

פירוט הטיול ביער

יום ראשון – נחיתה בציריך ונסיעה ליער לבית, סדר גודל שעה נסיעה. ישנו בפלדברג, יש שם סופר ענק בשם LIDL, “רמי לוי” של האזור.

צהרים במסעדה בשם DA ROCCO מסעדה איטלקית אוכל מעולה, גם לילדים גם למבוגרים, יש תפריט בעברית צריך לבקש (מתורגם מגוגל כנראה), לא מקבלים אשראי.

קניות בסופר LIDL לדירה.

נסענו ל מתחם FUNDORENA בפלדברג, בפועל מתחם טרמפולינות, טיפוס על חבלים, מגניב לילדים. כרטיס היער השחור האדום נותן 45 דק חינם, עם הכרטיס השחור שעה בחינם.

החניה בזמן הזה, ליד, עולה בערך 5-8יורו.

צמוד למתחם, רכבל, גם בחינם עם הכרטיס השחור.

יום שני – פארק http://steinwasen-park.de מקום מצויין גם לימים גשומים. אבובים לקטנים לגדולים, מגלשות הרים, רכבל פתוח, חיות, מסלולי הליכה, ג'ימבורי גדול, מקום לאכול עם הילדים,

מפלי טודנאו – חונים בצד הכביש, מסלול הליכה של חצי קמ למפל. משתכשכים במים, קצת מזכיר טיולים בארץ למעט המפל כמובן והאזור. וחזרה לרכב.

חזרה לבית לא מאוחר, לא להגיע למצבי הקיצון עם הילדים הקטנים. ארוחת ערב בבקתה.

יום שלישי – בפועל זה היה יום שבת, טיול לפרייבורג, זה יום אידאלי, למה ? כי ביום שבת יש שוק אוכל גדול במרכז פרייבורג, מאד נחמד להסתובב עם הילדים. בכלל העיר יפה. עם הקטנים מלבד השוק עוד קצת שוטטות וזהו. קנינו קצת צעצועים במרכז.

יום רביעי – אגם טיטיזי, הסתובבות בעייריה, כיף מקום מדהים. נחמד מאד. על האגם עשינו שייט באמצעות הכרטיס האדום בחינם, קל למצוא את הסירה.

רכבל להר פלדברג – הגבוה ביער. הרכבל בחינם עם הכרטיס האדום, למעלה מגדל תצפית גם בחינם עם הכרטיס האדום. מאתגר, 11 קומות, בחרנו במדרגות – לא פשוט חחח.

שוב מקנחים במתחם פנדורנה, קפיצות או חבלים – צריך לבחור משהו אחד.

יום חמישי – נסיעה לטרייברג, למפלים, גם כן עיירה מאד יפה. היה יום קצת גשום, ישבנו במסעדת פינוקיו שכולם ממליצים. אני ממליץ לא להכנס אליה. חבל על הכסף , יקר בלי שום טעם. בזבוז אטומי של כסף. על כלום. לא להכנס.

יום שישי – בפועל יום שלישי, נסענו לפארק אירופה. מומלץ ביותר להגיע לשם גג ב8 בבוקר בגלל התורים הבאלאגן והכל. הפארק נפתח בפועל רק ב9, אבל במקרה הזה, כדאי להקדים. לרשום או לצלם איפה חניתם. בפועל לא נשארנו עד הסגירה, יצאנו כמה שעות קודם, כדי לא להתקע בפקקים.

ממש על הכניסה יש את מתחם הולטריום. מומלץ בחום. בפועל סרט בתלת אבל ברמה מוחשית מאד. שווה, הילדים מאד נהנו. 20דק.

יום שביעי – פארק SPASS בשלוכזי. פארק נחמד וטוב ליום יפה. מגלשת הרים. פה מדובר בפארק, לילדים עד גיל 10, 12 לא יותר מזה, אין פה לגדולים מזה, מה לעשות כאן. שוב קינוח בפנדורנה, הפעם פארק חבלים. כרטיס יער שחור נותן שעה בחינם. שווה.

חוויה בכל הגילאים, עוברים הדרכה כמובן וזה מאובטח והכל. צמוד יש את מוזיאון הטבע – בזבוז כסף, נכנסנו בחינם עם הכרטיס האדום. מעט מאד מייצגים, אם יש כרטיס אדום, שווה אחרת, חבל על הכסף.

יום שמיני – פארק הפסלים בגרפנהאוזן, מסלול הליכה נחמד ביער עם פסלים, מוצלח ביום נעים ולא חם. משם נסענו לטננמולה – מסעדה מעולה, לא זולה אבל גם לא יקר בשמים, אוכל מעולה, במיוחד הגולש ההונגרי. יש שם גם פארק עם בע”חים – אידאלי עם ילדים עד 12 גג.

יום תשיעי – מפלי הריין, שעה נסיעה בערך מהיער. נסענו לצד של המרפסת, נקרא גם טירת לאופן.

משם נסענו ל https://www.badeparadies-schwarzwald.de/en מתחם באד פארדייס, תארו לעצמכם את שפיים אבל מקורה + מתחם למבוגרים מעל גיל 16 (שקט חבל על הזמן) אי אפשר להכניס ילדים, מתחם רק לילדים – הגלאקסי. כפי שצויין, כרטיס אדום מקנה 45 דק חינם. העלות בהמשך לא יקרה ושווה כל שקל. מלא מגלשות, אבובים, מגניב חבל על הזמן, גם המבוגרים מוצאים עצמם נהנים. בריכת גלים, אוכל מה לא. אסור לצלם, אסור ניידים, מקבלים לוקר, ונשארים בבגדי ים.

פירוט הטיול בשוויץ

הכל יקר, הפתרון שלנו, איפה שאפשר, אוכלים ב MIGRO או ב COOP. לחפש כאלו עם restaurant. או בכלל תמיד אפשר לקנות לחמניות ולעשות סנדביץ.

יום 1 נסיעה ללוצרן, חניה בעיר, הליכה רגלית מהמרכז לגשר האקפלה, ומשם לפסל האריה הגוסס.

לינה – שכרתי דירה ב airbnb בעיירה בשם axalp. העיירה ממוקמת בגובה 1.4קמ, הדרך לשם, לא קלה, סיבובים פיתולים אבל הנוף והדירה עצמה, שווה את זה. היינו שם 3 מבוגרים ו 2 ילדים. סבא וזוג הורים וילדים. לסבא היה חדר משלו עם שירותים מקלחת והכל, ולזוג ההורים ולילדים עוד חדר עם מיטת קומותיים ומיטה זוגית וחדר רחצה עם שירותים ומקלחת. טלויזיות חדישות וחכמות עם ים ערוצים כבלים אינטרנט ונטפליקס, כמו כן בדירה היה ויפי בחינם. חניה בחינם. מקרר, כיירים חשמליות מיקרו, תנור מדיח, ומכונת כביסה משותפת בבניין בעלות מינימלית של חצי פרנק.

הדירה משקיפה על הרי האלפיים ואגם בריינץ, משהו מדהים. בעלת הדירה, אישה מבוגרת – מעל 70. הנסיון הראשון ובטח לא האחרון עם AIRBNB.

יום שני – הר השילטהורן, בפסגת ההר 2.9קמ יש מסעדה מסתובבת מהסרט של ג'ימס בונד בשירות הוד מלכותה, 007, מוזיאון 007 מומלץ מאד עם הילדים, גם המוזיאון וגם לשבת במסעדה המסתובבת – לא צריך להזמין כלום, למעט קפה ועוגה או גלידה, אין צורך “לתקוע” ולבזבז כסף.

יש רק קטץ בעניין של ההר ובכלל ההרים בשוויץ. המחיר הגבוה, עלה לנו לכל המשפחה קצת יותר מ 350פרנק. העליה לשילטהורן כוללת 4 החלפות של רכבלים בדרך. גובה מטורף, לא לבעלי לב חלש. הנוף מדהים. בכל תחנה אפשר לרדת ולתצפת ויש אטרקציות לילדים.

משם נסענו למפלי טרומבלבאך. מפלי מים בתוך הר, חוויה אדירה, גם המעלית שמעלה לנקודת הטיפוס הרגלי, חצובה בהר. המחיר נמוך משמעותית בהשוואה לשילטהורן.

יום שלישי – גן חיות בברינץ, קניון נהר הארה – מומלץ בחום. הליכה על מעקה מעץ לאורך 1.4קמ כשמתחת יש נהר קוצף וזורם ולמעלה קניון בגובה 180מטר. בחזור אפשר לחזור על אותה הדרך או ברכבת – צריך רק להזכיר את זה לבחורה בקבלה, שקונים את הכרטיס – לא מעלה במחיר.

יום רביעי – היה לנו יום גשום ערפל, יום למוזיאון. נסענו ללוצרן למוזיאון התחבורה.

מוזיאון ענק, המחיר גם לא זול אבל שווה כל שקל. מכוניות, רכבות, חלליות, מטוסים, אוניות ומה לא.

יום חמישי – יום אחרון לטיול, לינה בשדה, זה הדבר הכי הטוב לעשות בטיול עם ילדים, כדי לא להיות בלחץ לטעמי. לילה אחרון במלון בשדה. הגעה בשעה סבירה, ישנו במלון על תחנת רכבת.

משם רכבת לציריך וטיול רגלי בציריך וחזרה למלון.