ראשי פרקים בפוסט זה:

מה זה בלוג?
 בלוג הוא יומן טיול אישי, שמתאר טיול, מסע, מסלול וכדומה. הבלוג הוא העמוד המרכזי המקשר בין כל הפוסטים שכתבתם, שהם עמודי מסלולים וחוויות שונות שבחרתם לשתף. אתם יכולים להוסיף מספר פוסטים לבלוג ללא הגבלה, כל פוסט הוא סיפור בפני עצמו.

איך עושים את זה?
כדי לפתוח בלוג, ודאו כי אתם רשומים לאתר למטייל ואז היכנסו למערכת עם שם משתמש וסיסמא. בסרגל העליון של האתר תמצאו קטגוריה בשם "בלוגים". שם תוכלו לצפות בבלוגים שכבר מופיעים אצלנו, על מנת להתרשם.

פרופיל הבלוג מציין מי אתם ומאפשר ליצור אתכם קשר אישי. על ידי עריכת פרופיל המשתמש, תוכלו לעצב את עמוד הבלוג, לכתוב מלל מרכזי, לבחור צבע ואפילו להוסיף רקע. עמוד הבלוג המרכזי יופיע תמיד מצד ימין למעלה בראש הפוסט הספציפי אליו נכנסים הגולשים. כדי לפתוח בלוג משלכם, לחצו על הוספת פוסט והבלוג יפתח אוטומטית.


חשוב לפני פתיחת בלוג:
1. כתבו את המלל שלכם בצורה מעניינת ולא כגוש טקסט אחד - כלומר עשו רווחים, כותרות וכדומה.
2. שבצו תמונות יפות מהטיול שלכם, כדי שכולנו נראה את המקומות המדהימים בהם טיילתם!
 3. הסתכלו על מה שכתבתם וראו אם קל לקריאה, אם יש רווחים, סדר, ראשי פרקים וכדומה.

פתיחת פוסט חדש

 • יצירת פוסט - בחרו כותרת כלשהי לפוסט - הכותרת אמורה לייצג את הטקסט - יומן מסע לאנגליה למשל או מסלול טיול בנפאל - חשוב שהכותרת תמשוך את הקוראים ותסקרן אותם, רצוי שתהיה קצרה וברורה ולא מסורבלת.
 • בחרו במדינה הרלוונטית – אם מדובר בסיפור טיול או מסלול וגם אם מדובר בהגיגי לבכם, ציינו את המקומות הרלוונטיים כדי שהגולשים ידעו מהו היעד עליו מדובר.
 • הכנסת טקסט: אתם יכולים להכניס לשדה התוכן כל טקסט שתרצו, כולל תמונות – ההמלצה שלנו היא לקחת קובץ word ולהכניס אותו באמצעות הדבקה כטקסט פשוט, כך מסודר הטקסט שלכם באופן אחיד וניתן לסדר את המרווחים בצורה נוחה וטובה יותר.
 • הכנסת תמונות: באמצעות לחצן הוספת תמונה בסרגל חלונית העריכה ניתן להוסיף תמונות בכל מקום שתרצו לאורך הטקסט. עשו רווחים בין הטקסט לתמונה.
 • הוספת מפת גוגל: ניתן לעדכן את היעדים או המסלול שעשיתם במפה - בתחתית עמוד הפוסט מופיעה מפה אוטומטית ואליה תוכלו להכניס את הכתובות הרלוונטיות. אפשרי רק בעריכת הפוסט.

עיצוב הפוסט והוספת תמונות:

לאחר הכנסת הטקסט תוכלו לעצב אותו על ידי בחירת צבע לטקסט, בחירת גודל הכתב על ידי עיצוב, תוכלו להדגיש כותרות או לשנות את הגופן. בסרגל העליון יש לכם גם אפשרות להוסיף תמונה, וידאו או קובץ באמצעות האייקונים הרלוונטיים.

הוספת תמונה לאורך הטקסט – יש לבחור בלשונית של “העלאה” ולהעלות קובץ מהמחשב שלכם. שימו לב שהתמונה אינה כבדה מדי ושהיא לא שמורה בשם שמכיל סימנים ומרכאות – כי אז יתכן ולא תצליחו להעלות אותה. תוכלו למקם את העלאת התמונה על ידי בחירת המיקום בין שורות הטקסט באמצעות העכבר.

הוספת תמונת קאבר – תמונה עליונה שתופיע בראש העמוד – כמו בפוסט הזה למשל. התצוגה תהיה בצורה מאורכת והמערכת יכולה לחתוך בעצמה את התמונה במרכז.

הוספת סרטון וידאו – מקמו את הסמן היכן שתרצו שתופיע תיבת הווידאו והכניסו את הלינק באמצעות האייקון של יוטיוב שמופיע למעלה.

עיצוב עמוד הבלוג הכללי: לאחר שבחרתם בכפתור 'הוסף פוסט', תוכלו לראות שמצד שמאל מופיע הכינוי שלכם (כלומר הפרופיל) ומצד ימין יהיו שדות הפוסט הראשון שתכניסו... אך רגע אחד לפני כן, בואו נקדיש כמה דקות לעמוד הבלוג שלכם. כאמור, בבלוג שלכם ירוכזו כל הפוסטים שתפרסמו מעכשיו. לכן, כדאי להקדיש כמה דקות להכניס אליו תוכן ולעצב אותו. ליחצו על עריכת אפשרויות ועיצוב הבלוג (מוקף בעיגול למטה).

כאן המקום להכניס מלל שיתאר את הבלוג שלכם ותוכלו לפרט מעט אודותיכם. הטקסט לא אמור להיות ארוך מדי, אלא תמציתי וקליל. לדעתנו, חשוב שתכתבו משהו על עצמכם או על הבלוג שלכם - זה פשוט מעניין וזו דרך טובה להכיר אתכם.

בחירת עיצוב מאפשרויות קיימות: בחרו בעיצוב מתוך חלונית נושא עיצוב - כך הבלוג שלכם יופיע על פני רקע מקסים. נושא עיצוב הוא בעצם הרקע עליו יופיעו תיבות הפוסטים שלכם, כאשר כל אחת תהיה מעוצבת באופן שונה, אך העיצוב הכללי נשמר. בבחירת עיצוב תוכלו לראות תמונה מוקטנת שלו ובלחיצה על התמונה תוכלו לראות כיצד הבלוג יראה עם הרקע הנבחר.

נושאי העיצוב הם:

רקעים לעיצוב בלוג

למה זה טוב? בחירת עיצוב מראה שהשקעתם מזמנכם. העיצוב מוסיף יופי וצבע לפוסט - כי הרי מי לא אוהב רקע צבעוני על פני רקע אפור? עיצוב קיים בעצם חוסך לכם זמן ומאפשר לכם להשתמש בתמונות שהאתר מספק לכם - כמובן, שבכל זמן שתרצו, תוכלו להחליף את העיצוב לרקע אחר.

איך מעצבים בסגנון אישי? עיצוב עמוד הבלוג הראשי והגדרות מתקדמות: נושא העיצוב האחרון הוא: עיצוב פרטי וכאן תוכלו לבחור תמונה שלכם, שתקשט את הבלוג. בבחירת עיצוב פרטי, המערכת תאפשר לכם להעלות תמונה מתוך קובץ והתמונה תיצור את הרקע.

פריסת התמונה - אם תבחרו בתמונה אחת פרוסה לאורך כל המסך היא תהיה מוגדלת ואם תבחרו בתמונה חוזרת ללא הגבלה - היא תוקטן ותחזור על עצמה על פני רקע הבלוג.

למה זה טוב? עיצוב אישי מאפשר לכם לחבר את הגולש לחוויית הטיול או הסיפור שלכם - אם מדובר בבלוג על יוון ותמונת הרקע תהיה תמונה של יוון - זה מושך והרבה יותר מיוחד. כך הבלוג יהיה באמת תוצר שלכם מההתחלה ועד הסוף.

אם אתם לא מעוניינים בתמונת רקע תוכלו לבחור צבע רקע במקום, בשדה הנמוך יותר, ממגוון צבעים. באמצעות לחיצה על שדה הרקע, תוכלו לבחור רקע אחיד.

הגדרות מתקדמות: נועדו להוסיף עיצובים נוספים למראה הבלוג והפוסטים - אפשרי רק למי שבוחר בעיצוב אישי.

 • צבע רקע לתבניות טקסט: אפשרי בנוסף לתמונת הרקע לבחור רקע ייחודי לתיבות הטקסט והפוסטים.
 • צבע למסגרות: אם תבחרו צבע הפוסטים שלכם יופיעו במסגרות.
 • צבע טקסט כללי: בחירת הצבע הכללי של הטקסט האישי בעמוד הבלוג שלך.
 • צבע קישורים: אפשרות לבחור צבע שונה לכל קישור שתכניסו לאתר.
 • צבע כותרות: ניתן להגדיר צבע מיוחד לטקסט של הכותרות שלך
 • צבע רקע לכותרות: ניתן להגדיר לכותרות רקע בצבע ייחודי, כדי להדגיש אותן.
 • משפחת פונט: בחירת פונט לטקטס בבלוג.

הוספת קישורים ותגיות

קישורים: יש לכם אפשרות להוסיף קישורים לעמוד הבלוג הראשי שלכם, רצוי שיובילו לקישורים רלוונטיים כמו לפוסט הבא שלכם, לפרופיל בפייסבוק, לגלריית תמונות בפיקאסה וכו'.

זהו, עכשיו אתם יכולים ללחוץ על שלח והבלוג מוכן, כעת הגיע הזמן לפתוח פוסטים כאוות נפשכם, לצרף להם תמונות לצד חוויותכם האישיות ולשתף את כולם בחוויות שלכם. אנא הכניסו רק לינקים רלוונטיים ולא משהו שהוא פרסומי או מוביל לאתר מתחרה.

הוספת תגיות: מילות מפתח הקשורות לנושא הפוסט ומטרתן להקל על מציאת הבלוג שלכם במקומות שונים באתר, מילות המפתח (התגיות) אמורות להקל על מציאת הנושא ולהבליט את הבלוג שלכם באתר. אם כתבתם בלוג על טיול בלונדון – תוכלו להוסיף כמילות מפתח כל ביטוי קשור: טיול בלונדון, נסיעה ללונדון, פוסט על לונדון, מידע על לונדון, לונדון בחורף, אטרקציות בלונדון וכן הלאה.

על מנת להוסיף מילים עליכם ללחוץ על השדה עם העכבר לכתוב מילה מבוקשת ולבחור ב”הוסף”, תוכלו להמשיך ולהוסיף עוד ועוד תגיות וכשתרצו לסיים לחצו על סגור:

קבוצה: קבוצות אליהן משוייך הבלוג: אפשרות לחלוקת הפוסטים לקבוצות נושאים. כלומר, כל מספר פוסטים יכולים להיות תחת קבוצה מסויימת שאתם בוחרים.

הוספת מקפצות

קיימת אפשרות ליצור מקפצות (נקודת עיגון) שממנה ניתן להגיע לחלק מסויים בבלוג. נניח חלוקת הפוסט לפי ימים או ראשי פרקים – עליכם לכתוב את ראשי הפרקים למעלה ולהתאימם לראשי הפרקים בטקסט.

יש לעמוד מימין לטקסט שרוצים ליצור לו מקפצה, לבחור באייקון של הדגל (הוספת נקודת עיגון) ולרשום את מספר הנקודה ולאשר. בהתאמה, בראשי הפרקים העליונים – העתיקו את שם הנקודה, סמנו אותה עם העכבר ולחצו על אייקון הוספת קישור – בכתובת ה-url כיתבו # ואת מספר הנקודה. אם למשל הוספתם נקודת עיגון בכותרת יום א' – אז בחלק העליון תסמנו את יום א' (אחרי שרשמתם את כל הראשי פרקים אחד אחרי השני) תוסיפי סולמית ואת המספר 1 וכן הלאה – כדי שהמקפצה תוכל להוביל לנושא הנכון.

פוסט פרטי או ציבורי

הרשאות: 

 • ציבורי: אפשרי לקריאה לכל גולש
 • פרטי: לא לפרסום עד שתהפכו אותו לציבורי – ​כשהפוסט פרטי רק אתם רואים אותו

עם סיום כתיבת הטקסט ולאחר שהוספתם תמונות ותיארתם את מסלול הטיול שלכם, לחצו על כפתור ok בתחתית העמוד מצד שמאל. במידה ותרצו להוסיף דבר מה, תוכלו ללחוץ שוב על חלונית עריכת טקסט.

עריכה ותיקונים בפוסט קיים: בכל שלב תוכלו להיכנס ולערוך את הפוסטים שלכם על ידי לחיצה על כותרת הפוסט. תוכלו לערוך תיקונים, להוסיף תמונות ועוד ועוד. לאחר שתלחצו על הכותרת בחרו בעריכה כדי לבצע שינויים – משמאל לכותרת. על ידי לחיצה על הבלוג שלי תחזרו לעמוד הראשי של הבלוג שלכם ולחיצה על הוסף פוסט - יפתח לכם עמוד פוסט חדש וטרי.

איך מוחקים פוסט? כמו בצילום למטה, עליכם להיכנס לעריכת הפוסט, בתחתית העמוד יש לאשר את התקנון ואז ללחוץ על מחק.

מחיקה
חזרו למעלה 
רוצים לדעת כיצד לכתוב בלוג משובח ומושך? הקליקו כאן »