היום החמישי לטיול -

אית'קה. מפלי טנג'וק Taughannock, אוניברסיטת קורנל Cornell University, מפלי החלב והחמאה Buttermilk Falls ושומרת רוברט Robert Treman State Park

קודם כל – אית'קה מהממת, הנופים שניתן לראות (אפילו מהרכב) אם נוסעים בשעות הערב בשבילי הקמפוס ממש מקסימים. אישית התלהבתי לראות את כל מבני האחווה (פעם ראשונה שלי בשטח קמפוס אוניברסיטאי בארה"ב, ופתאום לראות את כל המבנים האלה , עם סימני הסיגמא, דלתא וכו' במציאות זה נחמד). בעיר מדרחוב ראשי שאיני זוכרת את שמו (בכל מלון יגידו לכם) מלא בחנויות שונות ומגוונות ובקצוות המדרחוב מסעדות. במרכז המדרחוב גינת שעשועים פצפונת (מגלשה ונדנדה) לקטנים.

מפלי טנג'וק Taughannock – לנסוע עם ה WAZE , סביב הרבע שעה נסיעה צפונה,

מטרים ספורים לפני הפנייה ימינה לכוון השמורה תראו חנייה קטנה, מומלץ לעצור (עצירה של 5 דקות) לתצפית על מפל מרשים בגובהו (ניתן לצאת משם למסלולי הליכה), להמשיך עם הוויז ומגיעים לכניסה לשמורה, שוב ניתן לחנות ולתצפת על מפל נוסף. שוב ממשיכים עד שמגיעים לחניית השמורה (מיד לאחר שחוצים את הגשר). כניסה 7$ מספיק לכל היום לכל האתרים. ומשם יוצאים למסלול הליכה קליל ונגיש עד למפל המרכזי. ניתן להגיע למפל גם בהליכה בתוך המים.

חזרנו לאית'קה, אכלנו ארוחת צהריים והמשכנו למפלי החלב והחמאה. המפלים נמצאים בכניסה לאית'קה מעט אחרי הוולמארט (אם מגיעים ממרכז העיר) בצד שמאל. כאן לא עשינו מסלול הליכה רק ישבנו באמפי שסביב המפל (צמוד לחנייה) וקצת בחורשה שמסביב.

כנ"ל בשמורת רוברט שנמצאת עוד כמה דקות נסיעה בהמשך הדרך, הפעם מצד ימין. גם כאן לא עשינו מסלול הליכה רק ישבנו על האבנים שסביב האגם.

היות ושילמנו על החנייה בטנג'וק לא היינו צריכים לשלם על חנייה במפלי החלב ולא בשמורת רוברט.

החנייה בשמורת רוברט גדולה בהרבה מהחנייה בשני האתרים השניים.

אם אתם עם ילדים קטנים קחו בגדים וגרביים להחלפה גם לשמורת רוברט וגם למפלי הטנג'וק.

היום השישי לטיול -

נסיעה למפלי הניאגרה עצירה לשעתיים – שלוש בדרך במוזיאון קורנינג, הדרך מהמוזיאון למפלים עוברת ברובה בתוך עיירות קטנות לכן ממליצה לאכול צהריים במסעדה של המוזיאון.

מצאנו מלון רק בצד האמריקאי כך שיצא לנו לחצות את הגבול מספר פעמים ממה שהתרשמנו: בסביבות השעה חמש אחה"צ תור המכוניות במעבר הגבול לכוון קנדה ארוך יחסית ביתר שעות היום התור קצר מאוד ולוקח דקות בודדות ביותר. המעבר מהצד הקנדי לאמריקאי הוא בחינם ואילו המעבר לצד הקנדי בתשלום של דולר על "שימוש בגשר"

ע"מ לראות את המפלים בצד האמריקאים צריך לחצות רגלית פארק קטן , ואילו את המפלים בצד הקנדי רואים גם מהכביש.

מהצד האמריקאי קשה לראות את המפלים הקנדים, אך מהצד הקנדי רואים את שניהם.