יום 1
לאחר 36 שעות בדרכים הגענו לטהיטי. אנחנו בחרנו להגיע דרך לונדון – לוס אנג'לס – טהיטי. אבל אפשר באותה מידה להגיע מהכיוון ההפוך (מאזור ניו זילנד). טהיטי זאת הנקודה היבשתית המרוחקת ביותר מישראל, והמרחק אליה זהה מכל כיוון הגעה.
כבר בכניסה לאולם הנכנסים בשדה התעופה חיכו לנו מיטב נציגי הזמר והריקוד המקומי כחלק מקבלת הפנים לאורחים. כנראה יש להם גם כיתת כוננות כי הגענו ב 5 בבוקר והם המתינו לנו שם.
בקרת הגבול וקבלת כבודה היו מהירים, ודי מהר סיימנו איתם.
ביציאה מהטרמינל משמאל ניתן להחליף כספים למטבע מקומי, במידה ויש צורך. למרות שברוב המקומות ניתן גם לשלם בדולרים אמריקאיים, אבל תמיד טוב שיהיה גם מזה ומזה..
אוטובוס מאורגן לקח אותנו למלון שלנו Manava suite resort Tahiti. שם נחנו מעט.
 בצהריים יצאנו לסיור מסביב לאי ובעיר הבירה. לצערנו מזג האויר לא שיתף פעולה ועל מקומות רבים בסיור נאלצנו לוותר עקב כך. את ארוחת ערב אכלנו במלון.

יום 2

את היום הזה הקדשנו לטיול ג'יפים בעומק האי. הטיול מאפשר גישה לנופים שלא זמינים מהטיול הסובב את האי. גם מזג האויר באותו היום בא לקראתנו.. נעזרנו בחברת Tahiti expidition. נופי ההרים הפנימיים מאוד מרשימים. הנהג שלנו היה בחור מקומי שמאוד היה גאה במורשת הטהיטית שלו, דבר שמאוד הכניס התלהבות בהדרכה שלו. הסביר לנו רבות על החיבור של המקומיים לטבע ולשמירה עליו, וכמו כן על שמירת המסורת העתיקה שלהם.

יום 3

התחלנו את היום בנסיעה ל-ונוס פוינט (Venus Point) (כהשלמה ליום הראשון שהתפספס בגלל הגשם). נקודה היסטורית חשובה בה קפטן ג'יימס קוק צפה ומדד ב-1769 את הזמן שלוקח לכוכב נוגה לחלוף על פני השמש, ובעזרת מידע זה ידעו לאחר מכם להעריך את מרחק כדור הארץ מהשמש.

בהמשך היום נסענו לשדה התעופה על מנת להגיע לרנגירואה (Rangiroa). הטיסה לאי (לאטול) לוקחת כשעה.

לאחר הנחיתה לקחנו שאטל לריזורט שלנו Kia Ora שזה ריזורט ברמה מאוד גבוהה. מקום מטריף. בערב התפנקנו בארוחת ערב מכל הבא ליד, וזכינו לקבל הופעה וריקוד בסגנון התרבות המקומית..

ימים 4-5

הוקדשו לטובת צלילות. ביצענו 6 צלילות במקום שנקרא Tiputa pass. במקום זה היה לנו מפגש מרגש עם להקת דולפינים שחיים שם. מה שמיוחד בהם, שהם סופר חכמים ויוצרים קשר עם הצוללים שמגיעים לשם ע"מ לקבל מהם איזה מגע וליטוף. וממש אפשר לראות כיצד הם נהנים כאשר הם זוכים לכך. כמו כן, הפלגנו לצד השני של האטול ע"מ להיות בלגונה יפה שקיימת שם (שעה של שייט לכל כיוון, בכל זאת אחד מהאטולים הגדולים בעולם).

יום 6

עזיבת הריזורט, וטיסה לפאקארווה (Fakarava) (טיסה של כ- 40 דקות), ועלייה על אונייה שממנה נבצע את הצלילות בשבוע הקרוב (ה- French Polynesia Master ).

ימים 7-9

אתר Fakarava South

ביצענו כ- 2 צלילות ביום ראשון. 4 צלילות ביום שני. 3 צלילות ביום השלישי. ביום השני והשלישי ראינו את "חומת הכרישים" המפורסמת באתר. חוויה מדהימה. חובה לכל צולל. באחה"צ של היום השלישי התחלנו לשוט לכיוון האטול Toau.

יום 10

שלוש צלילות באטול Toau באתר Toau small pass. ראינו מלא כרישים, מספר מנטה ריי וברקודות. אחה"צ התחלנו לשוט לכיוון האטול Rangiroa, אליו הגענו למחרת בבוקר.

יום 11-12

יום 11 - 4 צלילות, שוב ב- Tiputa pass. אך לצערינו הפעם לא ראינו משהו מיוחד. בצלילה האחרונה ממש לפני הסיום פגשנו שוב את משפחת הדולפינים המפורסמת, שהיה ממש מהנה..
 יום 12 - שתי צלילות באותו מקום. לאחר מכן מנוחה לפני טיסה ואריזת ציוד.

יום 13

עזיבת הספינה ומעבר לשדה תעופה של רנגירואה ע"מ לחזור לטהיטי. לאחר טיסה של כ 50 דקות, נחתנו בטהיטי והמשכנו במונית למעגן המעבורת שתיקח אותנו ל Moorea Island הסמוך מערבית לטהיטי. הפלגה של כ 50 דקות. עם הגעתנו אוטובוס מוזמן לקח אותנו למלון שלנו Hibiscus resort.

יום 14

בחצי יום הראשון ביצענו שתי צלילות באי. צלילות מדהימות. יצא לנו לראות כרישי לימון ענקיים ואת ברקודה הכי גדולה שראיתי מעודי. בחצי יום השני יצאנו לסיור באי ברכבי 4×4 והגענו לתצפיות מדהימות המשקיפות על האי.

יום 15

ביצענו סיור היקפי באי באוטובוס, בו רואים בעיקר חופים יפים. לאחר מכן, אחה"צ, התארגנות עם הציוד ונסיעה חזרה למעבורת שתחזיר אותנו לטהיטי. ארוחת ערב בטהיטי ונסיעה לשדה התעופה להתחיל את דרכנו הארוכה חזרה לארץ.

לסיכום -

יש משהו מאוד מיוחד בטהיטי ובאיים הפולינזיים. אומנם מדובר לכאורה בעוד מקום עם מזג אויר ונוף טרופי, אבל עדיין, יש משהו שונה שם, שהופך אותו למאוד מיוחד. גם ההיסטוריה והתרבות הפולינזית מוסיפים עניין רב למקום.
 צריך לקחת בחשבון שאין מגוון רחב מדיי לפעילויות משפחתיות באזור טהיטי. היעד (לדעתי הצנועה) מתאים בעיקר לחובבי צלילות, או לזוגות המחפשים חופשה של שקט, שמש, בטן גב, באזור ייחודי, ואז בוודאות מומלץ להגיע לאחד האיים /האטולים באזור. ('בורה בורה' הוא לדוגמא בין המפורסמים שבהם).
 אין ספק שעלות ההגעה והשהייה באזור זה אינם זולים, ויש לקחת זאת בחשבון בבניית התקציב. אך לדעתי אין ספק שמתקבלת תמורה הולמת לביקור במקום הזה.