לודג'ים בג'ונגל:

בקוסקו אפשר להזמין מבחר גדול של חבילות תיור לג'ונגל. מוצעות חבילות של 1 ,2, 3 (ואולי יותר) לילות. לדעתי כדאי לצאת לאלו של 3 לילות, כי זמן ההגעה ארוך, וביום האחרון אין למעשה שום פעילות כך שחבילה קצרה יותר היא קצרה מידי.

שמורת טבע אחת היא Manu. הבנתי שהיא נחשבת יותר מבחינת עושר בעלי החיים, אולם ההגעה אליה היא בנסיעה בלבד, כך שהיא מתאימה למי שיש לו מספיק ימים.

החבילה ה "סטנדרטית" היא לאיזור Puerto Maldonado, משם שטים לאחד הלודג'ים שבאזור.

ל Puerto Maldonado אפשר להגיע בטיסה קצרה מקוסקו, אבל לעיתים ברגע האחרון לא תמצאו כרטיסים. אפשר בטיסה עם קונקשן בלימה, זה כבר אורך מספר שעות. אפשר גם לנסוע באוטובוס בכלל ובאוטובוס לילה בפרט. זה כמובן הכי זול, כ 20 דולר לכיוון, ולדברי המשווקים, מדובר באוטובוס נוח שהמושב הוא כמעט מיטה, (לא ניסינו). לנסיעה באוטובוס הלילה בכיוון הלוך יש יתרון שמגיעים על הבוקר, וניתן (תלוי בתכולת החבילה) לנצל את היום הראשון ליותר פעילות (בטיסה מגיעים לרוב סביב הצהריים). בחזרה יש חיסרון, לאור זה שהחבילה מסתיימת בבוקר שלאחר הלינה האחרונה, כך שמפסידים יום.

באזור הנ"ל יש כמה עשרות לודג'ים, ברמות שונות, ומחיר החבילה נגזר במידה רבה מרמתו של הלודג'. לי למשל היה חשוב שיהיו מים חמים למקלחת, מה שאין בחלק גדול מהם. לרבים זה לא משנה, כי מזג האויר חם, והמים בברז כנראה לא ממש קרים, אבל שימו לב שאם יש משהוא שחשוב לכם, כדאי לברר מראש.

הלודג'ים מתבססים על חשמל מגנרטור ופאנלים סולריים, כך שהחשמל במשורה. אל תצפו לקרח בשתייה, ובסביבות 10 בלילה מכבים את הכל ושולחים את האורחים לישון.
 מרבית הלודג'ים יושבים לאורך הנהרות Tambopata ו madre de diosוחמישה יושבים על שפת אגם Sandoval.
 על מנת להגיע ל 5 אלו, אחרי השייט בנהר יש עוד הליכה ביער של כ 45 דקות (שביל עץ מסודר), ושייט בסירת משוטים של עוד כחצי שעה, וזה עם כל הציוד שהבאתם לאותם הימים.

בכל החבילות, ההמלצה היא להגיע עם מינימום ציוד, ומי שבא עם כל מזוודתו – לכל החברות יש משרד בעיר שבו ניתן להשאיר את הציוד שאינו דרוש.

בחבילות שבהן הלינה לא על האגם, גם יכול להיות יום פעילות באגם, רק ההליכה + השייט באגם הם ללא הציוד.

ההצעות שאנחנו קיבלנו היו (המחיר ללא טיסה/נסיעה) :

לודג' Eco Amazonia - - דולר 425. לודג' paradise – דולר 280 .

לודג' Maloka Sandoval (על האגם) 165 דולר.

בסופו של דבר לא הזמנו את החבילה שלנו מאחת הסוכנויות בקוסקו, אלא ישירות ממדריך עצמאי מ Puerto Maldonado שהבת שלי קיבלה עליו המלצות, התכתבה איתו וסגרה מולו. החיסרון היחיד שהוא מקבל רק מזומן, אבל התשלום הוא לא מראש.

החבילה שלנו כללה לילה ראשון ב Chuncho Lodge שעל נהרTambopata , עם הגעה לשם וחזרה ברכב 4*4, ושני לילות ב Sandoval Lake Eco Lodge. הרעיון בחבילה זו הוא האפשרות להגיע ל"קיר התוכים", Chuncho Macaw Clay Lick.

לחבילה זו יש שני חסרונות 1. Chuncho Lodge הוא ברמה נמוכה יותר. 2. יש יותר בזבוז זמן בהגעה לשני אתרים מרוחקים. אבל, קיר התוכים שווה ביותר, וגם 3 לילות רק באגם - הפעילות חוזרת על עצמה, כך שבסה"כ אני ממליצה על השילוב. אנחנו שילמנו 400 דולר עבור החבילה ( 360 דולר הייתה הצעה ל 3 לילות רק באגם).
 בשני הלודג'ים, כולל Sandoval Lake Eco Lodge שנחשב לאחד מאלו שברמה הגבוהה, הארוחות הן בסגנון "תאכל מה שנותנים לך". מנה אחידה שמוגשת לכולם. צהרים וערב ארוחה בשרית חמה. האוכל בינוני עד טוב, ויש מקום לבקשות מיוחדות סבירות: צמחוני / ללא חזיר – יגישו לך את אותה המנה ללא הבשר, והכי חשוב לבקש sin Cilantro.
 המדריך: Mario Cueto Salazar , marcus188@hotmail.com , www.araraunatambopata.com באתר שלו תוכלו לראות את התכניות המוצעות. תכניות דומות מוצעות בסוכנויות השונות.