חזרנו מטיול מדהים של 8 ימים באיזור היער השחור -; גרמניה וקפיצה לדרך היין שבצרפת.

קודם כל איפה זה היער השחור?

היער השחור (בגרמנית: Schwarzwald) משתרע על פני שטחים נרחבים במדינת באדן וירטמברג שבגרמניה.
היער השחור נמצא בקצה הדרום-מערבי של גרמניה. מדרום הוא גובל בשוויץ ובמערב עם צרפת (נהר הריין).
אורכו של היער השחור מצפון לדרום כ-160 ק"מ, רוחבו בדרום מגיע לכ-60 ק"מ ובצפון ל-30 ק"מ.
היער השחור הוא ברובו שרשרת הרים בגובה בינוני. הפסגה הגבוהה ביותר היא פלדברג, שגובהו 1,493 מטרים. דרום היער השחור גבוה מצפונו, ורוב הפסגות הגבוהות נמצאות באזור הדרום.
מי שרוצה להנות ממש מהחוייה אמיתית באיזור, צריך לקחת את הזמן ב"איזי", לא לרוץ ולהנות כמה שניתן מכל פינות החמד באיזור מקסים זה.

כדרכנו מידי שנה הטיול שלנו, טיול כוכב. הלינה בעיירה
 Hinterzarten, הקרובה לימת טיטי (Titisee).

בכתבה מסלולי הטיול כפי שתוכננו ובוצעו על ידנו, וכמובן הם ניתנים לשינויים לפי רצון מטיילים אחרים.
 על חלק מהאתרים צרפנו הרחבה. מומלץ להכין מראש את המסלולים במכשיר גי. פי. אס.
, ופשוט לנסוע ולהנות בכיף.
שימוש במכשירי גי. פי. אס. עם מפות מעודכנות עוזר מאוד בטיול.

 

להלן סיכום מסלולי הטיול:
 

 

 מסלול 1. איזור אגם טיטי
 

 


Titisee-NeustadtFriedenweilerRotenbachLoffingenSeppenhofenReiselfingenGoschweilerקניון ווטאךWUTACH)SCHLUCHT), HolzschlagLenzkirch, Schuppenhornlestrabe, 79868 Feldberg (Schwarzwald)

Neustadt: הינה העיר התאומה והפחות תיירותית של Titisee. העיר נמצאת כ- 3 ק"מ מזרחית לעמק ה- Gutach, לרגליו של הר ה- Hochifirst.

 1.jpg2.jpg

Löffingen Rest, relax and enjoy yourself -; welcome to the historic market town of Löffingen and its six districts

4.jpg3.jpg

In the nearby Wutach nature reserve you can penetrate the Earth's crust and history -; geologists are crazy about this place. The same goes for botanists who have discovered 1,200 of the total 2,500 plant species that exist in central Europe. And 500 species of butterfly flutter around them through the wild gorge itself.
מסלול 2. לפרייבורג בירת היער השחור

5.png

פרייבורג. בירת היער השחור הדרומי. אסור להחמיץ. עיר סטודנטיאלית נהדרת, מקסימה. כיכר גדולה עם קתדרלה מרשימה בה נערכים קונצרטים. בכיכר בית העיריה ובתי קפה.  בכיכר הראשית תמצאו את הקתדרלה היפה Munster Unserer LeibenFrau, שצריחיה מתנשאים מעל לכל הפסגות. בתוך הקתדרלה, פסלים מהמאה ה- 14מתארים חטא ופיתוי. זכוכיות הויטראז` היפהפיות מהמאה ה-14 שבמרכז הכנסייה נתרמו ע"י הגילדות השונות, וכל חלון מציג את הסמל של הגילדה שתרמה אותו. ביום בו בקרנו התקיים בכנסיה קונצרט ווקלי - מוסיקה כנסייתית שמימית. פעם בשבוע מתקיים בכיכר המרכזית שוק - פרחים, ירקות ודברים טובים. שלושה בניינים יפים במיוחד נמצאים בצד הדרומי של הכיכר הראשית: "בית המסחר (Kaufhaus) האדום עם גג תלול וצריחים חדים, ה- Erzbischofliches Palais (ארמון הארכיבישוף) בסגנון הבארוק, וה- Haus zum Schonen Eck, שמשמש כיום כביתה של האקדמיה למוזיקה. נחלים קטנים זורמים במורד כל רחוב בין הקתדרלה ושער השוואבי (Swabia Gate). הנחלים הקטנים האלה הם סימן ההיכר של העיר ולעיתים שטים בהם ברווזים וברבורים באמצע העיר. בכל סמטה, תחת כל עץ רענן תמצאו בית קפה ראוי לשבת בו, ללגום קפה ולהתבונן על העוברים ושבים. והכל כל כך אלגנטי, אסתטי ורגוע. בפרייבורג הונצחו שמותיהם של יהודים תושבי העיר שנשלחו למחנות ונספו בשואה על גבי המדרכות, באמצעות לבנים מוזהבות עליהם כתוב שמות היהודים שהתגוררו בבניין ותאריך גירושם.  בית הכנסת העתיק במרכז פרייבורג היה אחד מעשרות בתי כנסת שהועלו באש ונשרפו כליל בליל הבדולח. לזכרם של יהודי פרייבורג הוצב בחזית תחנת הרכבת של העיר שלט צהוב ועליו השם GURS ומספר הקילומטרים אליו מפרייבורג: 1027.  במספר מקומות בעיר בהם התגוררו יהודים הוצבו על המדרכה לבני זהב ובהם ציון שמותיהם של הנספים, במסגרת פרויקט הנצחה מיוחד שהחל בברלין, ומטרתו להפוך את 6 המיליונים לשמות ולדמויות של אנשים ולא לסתם מספר. לפני שנים אחדות נבנה ונחנך בפרייבורג בית כנסת חדש, במימון העיריה. הדבר הידוע ביותר ב Freiburg הוא המנזר שנמצא בעיר. המנזר הוא יצירת מופת של בניין מימי הביניים, עם המגדל היחודי שלו שמייצג את ההתנגדות לארכיטקטורה הגותית. מרכז העיר העתיקה, עם השוק מלא החיים שלה, עם המגדלים ההיסטורים, ה- Bächle (תעלות מים צלולים שזורמים ברחובות) והסימטאות מקנים לעיר אווירה שלא ניתן לטעות בה.

Freiburg נשלטת ע"י ה-Munster
 המדהים: קתדרלה רומית/גותית שמתנשאת לגובה של 116 מטר. המנזר נחשב לאחד היפים בנצרות. המגדל המרובע שלו מקושט בתחתיתו עם פיסולים מרהיבים שמתארים סצינות מהברית הישנה והחדשה, עם דמויות ממשלים ומאגדות. השטן בכבודו ובעצמו מופיע באחד התיאורים. מתחתיתו ממשיך הבניין לטפס בצורה של מתומן. הטיפוס לבניין מספק תצפיות נוף מדהימות. וביום בהיר ניתן אף לראות את הפסגות בצרפת.
בתוך המנזר: כשנכנסים למנזר לא יכולים שלא להתפעל מחלונות הויטראז`ים. על במת המזבח הגבוהה נמצאת יצירת אמנות של תמונה תלת לוחית של מריה הקדושה.
המגדל פתוח מיום שני ועד יום שבת בין השעות 09:30 עד 17:00. ביום ראשון בין השעות 13:00 עד 17:00. (בחורף השעות משתנות).

 Historisches Kaufhaus:
מיד מדרומית למנזר נמצאות הקשתות החומות אדומות (1530). פרוזדור סוחרים, ששימש למנהל המסחר המרכזי בימי הביניים. סמלי המשפחה שניתן לראות על החלונות, מייצגים את בני המשפחה ההאבסבורגית ואת הנאמנות שלה לעיר.

 Baroque Townhouse: נבנה בשנת 1761. כשנכנסים לתוך בית המועצה, לא יכולים שלא להבחין בגרם המדרגות המהודר ובמעקה המרשים שעשוי מברזל. עם ממשיכים לטפס עם העיניים רואים את התקרה המרשימה עם ציורי הקיר. כיום הבניין משמש את מוזיאון המוזיאון ההיסטורי של העיר Fur Stadtgeschichte, שם ניתן ללמוד הכל על העבר של Freiburg
 עד המאה ה-18.

מערב העיר העתיקה:
ממערב מתנוסס ה- Neues Rathaus. הבניין שימש בעבר כבניין האוניברסיטה של Freiburg, כקליניקה רפואית, והעיצוב המאוחר ביוצר שלו נעשה בשנים 1896 עד ל- 1901. בניין מרשים מסגנון ה-Half-Timbered, כמובן, שיופיו הוא הרבה הודות לשני החלונות הפינתיים, שהם נראים פשוט מושלמים עם הקישוטים שעליהם וגג הנחושת. ממגדל הפעמון הקטן שנמצא על הגג ניתן לשמוע בכל יום בצהריים את נגינת הפעמונים. החדרים הפנימיים מעוצבים בסגנון גותי מאוחר ורנסנסי. החדר של אולם המועצה בנוי מעץ מייפל ועץ אלון. התקרה (גם כן מעץ אלון) המקומרת, מכילה ציורים, קישוטי עץ. האגף הדרומי הוא מקום משכן לכמה מהחדרים היפים ביותר ב-Freiburg הבנויים בסגנון בארוקי. מה שהיה בעבר אולם אוניברסיטאי מקושט עםדמויות מדהימות שמצוירות בטכניקת ה-Stucco- ציורי טיח תבליטים ועוד.
ליד נמצא ה-AltesRathaus, גם כן תוצאה של מיזוג בין מספר בניינים קטנים ודוגמא טובה של לאחר המלחמה. בניין העיריה הישן של Freiburg ה- Gerichtslaube מהמאה ה-13, נמצא ברחוב Turmstrasse מיד מערבה מהכיכר.

 בצד הצפון מזרחי של ה- Rathauplatz נמצא ה-Martinskiche, שהיה שייך בעבר למסדר פרנציסקני. למרות שרובו נהרס במלחמת העולם ה-2 רובו שופץ ונבנה מחדש.
האנטיטזה ל-Martinskirche הוא ה- Haus zum Walfisch- בית הליוויתן, עם הקישוטים הבולטים מהתקופה הגותית המאוחרת עם דמויות מיתולוגיות. המקום ממוקם מאחורי הכנסיה ברחוב Franziskanergasse. המקום שימש כמקום מושבו של הפילוסוף בן המאה ה-16 ארסמוס לאחר שגורש מבאזל בשנת 1529.
 בהמשך מערבה, בפארק קטן ממול לשכת התיירות נמצא Colombischlosse בסיגנון גותי חדש, בית וילה שבתוכו נמצא מוזיאון Fur Ur und Fruhgeschichte
- המוזיאון לפרה היסטוריה ולהיסטוריה קדומה.

 עם הראש באדמה... כאשר אתם מסתובבים בעיר, אל תשכחו להסתכל למטה, כן כן- על המדרכות (ולרוב בקדמת החנויות), תוכלו לראות פסיפסים רבים. פסיפס של יהלום מסמל חנות תכשיטים, פסיפס של פרה- תאמר לכם כי הגעתם אל הקצב, הלחמניה תשמח לבשר לכם כי הגעתם אל המאפיה וכך הלאה. שימו לב לא לדרוך על ה-Bachle, אלו הן תעלות קטנות שזורמות במקביל לשבילי הליכה רבים. בעבר התעלות הובילו מים לא ראויים לשתיה, וכיום הם פשוט מעניקים התרעננות ביום קיץ חם למי שחפץ בכך. ובעוד עינכם עדיין סורקות את הקרקע, הסתכלו וחפשו את המכסי הביוב עליהם תוכלו לראות את סמלי האצולה של העיר Freiburg.
Schauinsland: נסיעה ברכבל עד לגובה של 1286 מטר לפסגתו של ה- Schauinslan, היא פעילות פופולרית באזור Freiburg ומהווה בריחה מחום הקיץ. בנוסף, ישנו גם מסלול רגלי שמסומן בצורה מצויינת, עד לפסגתו של ההר.
 הגעה: מתחנת הרכבת של Freiburg קחו את חשמלית מספר 21 אל Talstation.


לשכת התיירות:
 כתובת: רחוב 
Rotterckring 14
שעות פעילות: בחודשים מאי עד אוקטובר בין השעות 09:30 עד 20:00
שבת בין השעות 09:30 עד 17:00
 ראשון ושאר חגים: בין השעות 10:00 עד הצהריים

8.jpg
 7.jpg 6.jpg
 


מסלול 3

Breitnau, Sankt Margen, Sankt Peter, Glottertal, Waldkirch, Elzach, Haslach im Kinzigtal, Wolfach, Gutach, Hornberg, Schonach, Triberg, Triberger Wasserfalle, Furtwangen, Gutenbach, Neukirch
במרכזו של המסלול הביקור בעיירה טריבורג ובמפל במים שלה, חוויה מיוחדת.
טריברג, בירת שעוני הקוקייה של היער השחור. לא הרחק מטריברג, בפורטוואנגן, נמצא מוזיאון השעונים הגדול ביותר בגרמניה.
היא הבירה הרשמית של שעוני הקוקייה. חנויות רבות מספור, מקושטות בדגלים מכל העולם, יזמינו אתכם לקנות פריט אוטנטי. ניתן להתווכח על עד כמה הפריט אוטנטי (אותם תוכלו לזהות ע"פ המחיר היקר..). ב-תוכלו גם למצוא את שני שעוני הקוקיה הגדולים ביותר בעולם. בנוסף יש עוד מספר אטרקציות שלא קשורות לשעוני הקוקיה. והם: מפל המים הגבוה ביותר בגרמניה, מספר מוזיאונים מקומיים חביבים ובתי חווה של היער השחור.
 מוזיאון Schwarzwaldmuseum
:
 על מנת לדמיין את החיים ההיסטוריים והחברתיים ב- Triberg לכו למוזיאון Schwarzwaldmuseum שברחוב Wallfahrtstrasse 4
.
 שעות הפתיחה: מנובמבר עד אפריל, כל יום בין השעות 10:00 עד 17:00 ובשאר הזמן מהשעה 09:00 עד 18:00. המוזיאון סגור מאמצע נובמבר עד לאמצע דצמבר.
כנסיית העולים לרגל Maria in der Tanne
המשיכו ברחוב Wallfahrtstrassותגיעו אליה 
.

המפלים:
הניאגרה הם לא, אולם אי אפשר לקחת מהם את העובדה שהם המפלים הגבוהים ביותר בגרמניה.
המפלים מגיעים מנהר Gutach, והם יורדים בגובה של 163 מטר בשבעה אשדים מלאים בבולדרים מאסיבים. במקום ישנםמספר גשרים שצריך לעבור. ניתן לטפס ולהגיע דרך גשרים לקצה המפלים, או להגיע ברכב לחלק העליון שבהם ולרדת לצד המפלים כלפי מטה.
 האנרגיה מהמפלים נוצלה כבר בשנת 1884 כאשר השתמשו בה לדלק על מנת להדליק את מנורות הרחובות. הכניסה למפלים כרוכה בתשלום, אולם המחיר שווה כל אגורה. (פתוח מאפריל עד אוקטובר). הטיפוס לקצה המפלים אורך בין 20 ל- 30 דקות.
11.jpg10.jpg9.jpg

מסלול 4

 
Windgfallweiher, Schluchsee, Seebrugg, Staufen, Waldshut, Murg, Bad Sackingen, Rheinfelden, Zell im Wiesental, Schonau, Todtnau, Tiefgarage Steinwasenpark

Lake Schluchsee

Lake Schluchsee was originally 3 km long and was formed by glaciation in the Feldberg area during the last ice age. The water level was raised 30 m through construction of the dam between 1929 and 1932, and the present reservoir, which is the largest lake in the Black Forest at 7.5 km long and up to 1.5 km wide, came into being. Lake Schluchsee serves as a pumped-storage power station. In addition to the natural inflow, it is filled with water pumped up from Rhine via several power station stages.
13.jpg12.jpg

Steinwasen-Park
Steinwasenpark is located near Kirchzarten, a few kilometres east of Freiburg. The main attraction is the longest adventure rope bridge in the world (218 m). Further highlights are the summer toboggan run and various adventure rides, a wildlife park with more than 20 species and the children's play area.

15.jpg14.jpg
Todtnau
Todtnau is located in the heart of the Southern Black Forest regional park between the Feldberg and Belchen mountains in the upper Wiese valley. Owing to its location between the highest mountains in the Black Forest, Todtnau offers hiking, cycling and mountain bike routes of various levels of difficulty, but always with a wonderful view of the Black Forest.

17.jpg16.jpg
 
מסלול 5. דרך היין


Saint-Hippolyte, Chateau du Haut-Koenigsbourg, Riquewihr, Kaysersberg, Turckheim, Colmar, Office de Tourisme de Colmar, Eguisheim, Freiburg
מסלול מומלץ במיוחד לשינוי אוירה ולכיף אין סופי בין שטחי הכרמים ומרתפי היין הרבים בכל פינה באיזור.
Colmar
It is the capital of the department. Colmar is also the seat of the highest jurisdiction in Alsace, the appellate court.
It is situated along the Alsatian Wine Route and considers itself to be the "Capital of Alsatian Wine" (capitale des vins d'Alsace).
In 2006, the city of Colmar had a population of 65,713[1] and the metropolitan area of Colmar had a population of 120,367.[2] Colmar is the center of the arrondissement of Colmar, which has 144,700 inhabitants in
Colmar is the home town of the painter and engraver Martin Schongauer and the sculptor Frédéric Bartholdi, who designed the Statue of Liberty. The city is renowned for its well preserved old town, its
 numerous architectural landmarks and its museums, among which is the 
Unterlinden Museum.

זוהי עיר יפהפייה, השזורה בתעלות מים עם סירות משייטות ומלאה בפינות חמד, מסעדות ובתימלון. לא סתם מכנים אותה "ונציה הקטנה". יתכן ותעדיפו ללון בה ולצאת ממנה לדרך הייןאו לכיוון אחר.
בעיר קולמר(Colmar) המקסימה. נשוטט בין בתי העץ בעירהעתיקה ונבקר במוזיאון הצעצועים שבה. במוזיאון זה מוצגים צעצועים ובובות מהמאההקודמת ויש בו תצוגה של כלי פורצלן, פאזלים מעץ להרכבה ותצוגת אופניים ומכוניות. מכאן נמשיך לשייט נעים בתעלות העיר העתיקה, שיוצא מהקצה השני שלה.

2022.jpg21.jpg

מסלול 6
 
 
 Altglashutten, Sankt Blasien, Todtmoos,Feldberg, Lorrach, Seebuck

 
 
 Feldberg

 
 
 
 Feldberg מהווה את הפסגה הגבוהה ביותר ביער השחור בגובה של 1493 ואזור הסקי החשוב ביותר עם מערכת נרחבת של מסלולים ומעליות. ביום בהיר ניתן לראות את שרשרת הרי האלפים שמדרום והמראה הוא מהמם. בפסגת ההר יש קרחת יער ולא אטרקטיבית במיוחד (נראית כמו גולגולת קרחת של נזיר). הסיבה להעדר העצים היא לא מה שרשום בפרוספקטים -; סוף קו הצמחייה, אלא משום שבימים עבורו היתה כריתה מסיבית באזור על ידי מתיישבי האזור.
 
 Feldberg הוא גם השם שניתן לקבוצה של 5 כפרי נופש,5 כאשר Altglasshutten הוא המרכז המנהלי והתיירותי של האזור.
 
 טיולים: בקיץ, אזור Feldberg הוא מקום נהדר לטיולים, החל מטיולים קלים ועד לטיולים למטיבי לכת. מכיוון שרוב האזור הוא חלק משמורת הטבע, יש סיכוי טוב שתוכלו לראות פרחים או מני בע"ח נדירים כמו למשל תרנגולות בר ויעלים.
 
הטיול לפסגת הר Fekdberg הוא מכוסה חצץ. השתדלו להתחיל את הטיול מוקדם על מנת להמנע מהמוני התיירים, שמטפסים למעלה כמו צעדת נמלים. מסלול ה- Westweg מ- Pforzheim עד ל- Basel גם הוא חוצה את Feldberg.
 
בלשכת התיירות תוכלו לקבל רעיונות והצעות למסלולים, ומפות מתאימות. כולל מפת ה- Wanderkarte Feldberg (1:30,000).

 
 
 
Feldsee

Feldsee is situated at 1100 m above sea level. It was formed during the ice age. Plenty of paths for cycling and walking are available; starting point is the hotel Feldberger Hof which can easily be reached by car. A romantic lake called "Feldsee" is situated in a height of 1111m above sea level in this massif. It was formed during the ice age The lake is 300m in diameter and 33m deep. Several creeks fill it with water. One rivulet called "Seebach" leaves the lake and connects it with the lake called"Titisee". In the area where this rivulet leaves the lake there are swamps
 
2423

Lörrach
 
Lörrach is located in the Wiese valley in the extreme southwest of the Black Forest, near the Swiss border at Basle. Rötteln Castle is one of the largest fortresses in south Baden. It is open to the public and a small integrated museum provides information on the history of the castle. A convivial beer garden can also be found in the castle courtyard.
 
2625

Seebuck
 
The Seebuck (1450 m) is the second highest mountain in the Black Forest after the Feldberg (1493 m). It is located southeast of the Feldberg very close to its higher neighbour. On the Seebuck summit there is a 50 m high television toer the "Feldbergturm" whose obesrvation deck is open to the general public. In winter the slopes of the Seebuck are a highly popular skiing arena

 St. Blasien 
 
 
בעיירה הקתדרלה הגדולה ביותר באירופה. מדובר בכנסיה בנדיקטית שיסודותיה במבנה מהמאה התשיעית. המבנה המונומטלי הנוכחי הוקם במאה השמונה עשרה. זו עיירה מקסימה עם רחוב מרכזי מלא חנויות יפיפיות ומסעדות שריח הבישולים שלהם ממלא את המדרחוב. בעיירה ניתן לשכור אופניים או כרכרות עם סוסים ולטייל ביערות בסביבה. St Blasien, הינו אתר בריאות שנמצא בקצה הדרומי של Feldberg- כ-8 ק"מ דרומית לעיירה Schluchsee. למרות גודלה הקטנטן, St Blasien היוותה מרכז תרבותי ופוליטי בעל השפעה רבה על האזור- במשך 1000 שנות היסטוריה. הדבר ניכר במראה העירוני והמהודר של העיירה שכמעט אין לו דבר וחצי דבר עם היער השחור.

מרכז הכוח של St Blasien היה טמון במנזר הבנדיקטי שנוסד המאה ה-9 והשפעתו המשיכה להיות רבה עד המאה ה-18 תחת הנזיר הנסיך Martin Gerbet. מאז עברו על המנזר מספר תהפוכות וכיום הוא משמש כאחד מבתי הספר הפרטיים הטובים ביותר בגרמניה. הודות לאקלים הנפלא, חסר הערפל שבמקום, St Blasien מהווה אתר ספא פופולרי מאז המאה ה-19. בחורף המקום גם מציע מספר קטן של מסלולי סקי חוצי מדינות.
כיפת Dom St Blasien: הקתדרלה המאסיבית שמצופה בציפוי נחושת נראת באופן מוזר מחוץ למקומה בעיר הפשוטה הזו. הקתדרלה משקפת את המעבר תקופת הבארוק לניאו-קלסציזם. לקאפלה יש הקיף של 33.5 מטר, מה שהופך אותה לקאפלה השלישית בגודלה באירופה, לאחר הפנתאון ברומא וה- Eglise du Dome שמכיל את הקבר של נפולאון, בפריס.

 כאשר נכנסים אל הקתדרלה דרך אכסדרת העמודים, תמצאו את עצמיכם ברוטונדה (בניין מעוגל בעל כיפה) שטופת אור, שכולה סימטריה והרמוניה. 20 עמודים קורינתים תומכים בקפלה, שהמסיביות שלה מתרככת במעט על ידי 18 החלונות הגדולים. כשהכל נשטף באור לבן. במשך הקיץ, המקום מהווה כאתר לקונצרטים.

2728

Todtmoos
 
אני לא יודע מה אתכם, אבל תנו לי לשבת באחר צהריים שטוף שמש חמימה של אוגוסט, בבית הקפה והקונדיטוריה של טודטמוס, בקצה המדרחוב של הכפר, ליד הכנסייה העתיקה, בדרך המובילה אל היער, ללגום שוקו חם עם קצפת, לאכול אפלשטרודל פריך, מתוק שיצא זה עתה מהתנור ומריח מקצה היער השחור ועד קצהו או את עוגת היער השחור, לשמוע את פעמוני הכנסייה, לראות את קשישות הכפר קמות מהשלאפשטונדה ופוסעות בשלישיות שלובות זרוע אל הקפה של אחר הצהריים, ועשיתם לי את החופש. אין הרבה אטרקציות בטודטמוס וזה קסמה. הכפר פשוט יפיפה בעיני עם פלגים קטנים שחוצים אותו, עם גשרוני עץ, עם שבילי הליכה שמובילים אל היער והמפל והנחל השוצף גועש, עם המדרחוב וחנויות הגלידה שבו ועם היריד הקייצי שבו אוכלי אש וליצנים ולהטוטנים ותזמורת מכבי האש.


 
מסלול 7
 
Donaueschingen, Huberstrasse 8, 78073 Bad Durrheim, Villingen-Schwenningen, Constance, Radolfzell, Singen, Tengen
 
 
Konstanz
 
 Konstanz is situated on Lake Constance (the Bodensee in German). The Rhine river, which starts in the Swiss Alps, passes through Lake Constance and leaves it again, considerably larger, by flowing under a bridge connecting the two parts of the city. North of the river lies the larger part of the city with residential areas, industrial estates, and the University of Konstanz; while south of the river is the old town which houses the administrative centre and shopping facilities in addition to the Hochschule or the University of Applied Sciences. Car ferries provide access across Lake Constance to Meersburg, and the Katamaran provides a shuttle service for pedestrians to Friedrichshafen. To the south, the old town borders onto the Swiss town of Kreuzlingen

3029

 
 
 
Villingen-Schwenningen
 
 כאשר שתי הערים Villingen ו- Schwenningen אוחדו בשנת 1972 האיחוד היה מאוד מוזרמכיוון שהעיר Villingen היא עיר ספא מימי הביניים ואילו העיר Schwenningen היא עירשנוסדה לפני פחות ממאה שנה וכיום מהווה מרכז לשעוני קוקיה. לכאורה לא היה דבר משותףבין השתיים. מה שיותר גרוע הוא ש- Villingen היתה שייכת לדוכסות של באדן ואילו Schwenningen היתה שייכת לדוכסות של Wurttemberg- שתי דוכסויות יריבות. כמו שמישהוכבר אמר על איחוד זה: "הם החליטו להתאחד לפני שהם הבינו, כעת הם הבינו והם לאיכולים להתאחד". מבחינה תיירותית, ל Villingenיש יותר מה להציע לתייר, למרות שגם ב- Schwenningen יש מספר מוזיאונים טובים. 
 
 העיר המאוחדת ווילינגן ושוונינגן מוזגה מינהלתית בשנת 1972, אולם שתי העריםנשארו מופרדות באופן גיאוגרפי. את המטיילים מושכת בעיקר העיר העתיקה של ווילינגן, עיר ימי ביניים טיפוסית. 
 
 מבחינתי, הפתעת הטיול ביער השחורהיה הביקור בעיר העתיקה ווילינגן. העירמשומרת באופן יוצא מהכלל ומזכירה לעיתים את פרייבורג עם תעלות המים ברחובות. 
 
 בשונה מערים עתיקות מבוצרות אחרות את העיר חוצים שני רחובות ראשיים רחבים (מדרחובים) המצטלבים ביניהם. העיר מוקפת חומה ולה צריחים ומגדלים רבים. הרחובותמרוצפים באבנים. גם כאן הקתדרלה נקראת מונסטר. ליד המונסטר בית העירייה הישן. בכיכרהמונסטר יש מזרקת מים מיוחדת במינה ומשובצות בה דמויות שעיצבו את פני העיר בעבר. 
 
 בכיכר מתקיים שוק בימים רביעי ושבת. האווירה ברחובות נעימה, בתי קפה ומסעדותוהרבה חנויות. ממש פנינה תיירותית -; אל תחמיצו! 
 
 
מסלול 8מציריך לאיזור אגם טיטי Zurich, Winterthur, Neuhausen am Rheinfall, Schaffhausen, TitiSee 
 
 
 
 
 
 

טיטיזיי שקרוייה על שם אגם הקרח שלידו היא ממוקמת, מהווה אתר נופש פופולרי במיוחד. הכפר נמצא בצד הצפון מזרחי של האגם הוא מקום שוקק חיים של פעילויות, מלא בחנויות מזכרות, קיוסקים, בתי קפה, ומסעדות, מלא במשפחות ובתיירים שבאים לנפוש- באוויר המעולה שיש בעיר הספא הוותיקה ביותר ביער השחור. הנהר עצמו שאורכו הוא 2 ק"מ ורוחבו 750 מטר הוא פשוט יפיפה, מכל מקום שלא תביטו בו או מסירות הפדלים בהן ניתן לדווש בנמל. גלישת רוח, ושייט הינם פעילויות פופולריות במקום וניתן להשכיר ציוד לכל אחת מהפעילויות. רכבת הנוף שנוסעת להנאתה ולהנאתכם מסביב לאגם תספק לכם שפע של תצפיות מעולות על האגם.

3132


מסעדה הנמצאת בשולי העיירה גרפנאהוזן. צריך לחצות את העיירה ולהמשיך בכביש המוביל ליער (לכיוון בירקנדורף) כדי למצוא אותה. היא נקראת טננמולה die Tannenmühle
 
המסעדה מקסימה, יפיפייה. יש בה בשר ציד, עוף והעיקר - 30 סוגים מדהימים של פורלים שמגדלים בבריכות במקום. צמוד למסעדה גן משחקים יפיפה לילדים וגן חיות קטן. פשוט מדהים. אפשר לאכול בשקט, בלי שילדים יפריעו. 
 
במסעדה תמצאו אפילו תפריט בעברית.
 
הלינק:
   
 Adresse: Tannenmühleweg 5 
 
 79865 Grafenhausen 
 
 
 
 
מחובתי לציין שבאיסוף החומרים להכנת הטיול נעזרתי רבות גם באתר למטייל בכתבות ובטיפים הרבים שבו.