במהלך חודש יולי 2015 טיילנו בספרד, זוג + 2 ילדים (13, 9)

תיכנון הטיול: טיסה לברצלונה, נסיעה ארוכה לפירינאים, טיול בשמורות Ordesa , Aiguestortes, ביקור של יומיים באנדורה, טיול בעמק Nuria , מנוחה בקוסטה ברווה וחזרה לברצלונה לטיול עירוני.

היות ואנו לא אוהבים טיולי כוכב, אלא דילוגים, לנו בכל מקום לילה אחד או שניים לכל היותר, בקוסטה ברווה לנו שלושה לילות ובברצלונה ארבעה.

פירוט על אופן התיכנון , הזמנת טיסות רכב ולינה – בסוף הפוסט.

היום הראשון

היום התחיל ברגל ימין, צ'יק אין מהיר באלעל, יציאה מהגייט בזמן ושירות מצויין בטיסה!

נוחתים בברצלונה בשעות הצהריים, רוכשים סים מקומי לשיחות ואינטרנט ויוצאים מהטרמינל לכיוון ההסעה של חברת ההשכרה GOLDCAR (הרכב הוזמן דרך Rentalcars– ממליץ לקרוא היטב את תנאי החוזה – פרטים למטה) השאטל מגיע כל 25-30 דקות, נסיעה של 15 דקות למשרדי השכרת הרכב – חם מאוד בחוץ!

לוקחים את הרכב ויוצאים צפונה לכיוון TORLA (שער הכניסה לפארק Ordesa), מוותרים על מנזר MONTREST עקב השעה המאוחרת, בדרך עוצרים ב ALDI להצטיידות ומגיעים לקראת שמונה וחצי בערב לפנסיון/מלון דירות CASA MURO, בכפר Fragen, הפנסיון ממוקם בסוף הכפר והכביש צר מאוד. המקום פונקציונאלי, מטבחון מאובזר, מכונת כביסה, כיריים וכלי בישול ואוכל, קיבלנו דירה קטנה עם שני חדרי שינה, סלון ומטבחון, מתארגנים לארוחת ערב עצמאית ולשינה, מזג האוויר נעים מאוד ואפילו קצת קריר.

הנסיעה מברצלונה לTORLA ארוכה ולוקחת כארבע שעות לערך עם כבישים מפותלים בעיקר בצפון (לאחר שיורדים מהדרך המהירה), הדרך בצפון יפה וירוקה, עם מעבר בכפרים קטנים.

היום השני

ארוחת בוקר, כריכים לצהריים ונסיעה של כמה דקות לTORLA , מחנים את הרכב בחנייה, והולכים לחפש את JAVI , בסופו של דבר מוצאים את המשרד, מודדים חליפות צלילה (עדיין לא ברור למה), סוחבים את הציוד לרכב ונוסעים כ 40 דקות עד לתחילת הקניון + הליכה של 15 דקות לנחל, מתארגנים על החליפות, לומדים איך לקפוץ למים ומתחילים ללכת במים (עכשיו ברור למה צריך חליפות צלילה – המים קרים מאוד!!!), תוך כדי המסלול קופצים לבריכות מגבהים שונים, בסוף מגיעים לסנפלינג לתוך המים, ממשיכים לקפיצה אחרונה וגבוהה שלאחריה עלייה חזרה לרכב – חצי שעה לערך, ברכב אוכלים ושותים, נסיעה חזרה כ 40 דקות למשרד בTORLA, כל הסיפור הזה לוקח כמה שעות טובות, אני הייתי ממשיך לשמורה לעוד טיול אבל רונית והילדים כבר עייפים. . . . מעתיקים את התמונות מהטיול והולכים לאכול גלידה במסעדה בהמשך הרחוב (יש תפריט בעברית), לאחר מכן מטיילים בעיירה וחוזרים לחדר למנוחה. ארוחת ערב עצמאית בפנסיון ונסיעה ל BROTO לקינוח.

היום השלישי

היום עוזבים את איזור Ordesa ונוסעים לאיזור Aran , אורזים ציוד, מכינים כריכים לצהריים ואוכלים ארוחת בוקר זריזה, נסיעה ל AINSA וביקור בעיר העתיקה, מטיילים בחצרות העיירה, טיפוס למגדל הכנסייה לתצפית על כל האיזור, מקנחים בבירה ומיצים – שווה ביקור!

משם נוסעים ל Castejon de Sos לביקור קצר וממשיכים ל Boi, נוסעים עם הרכב עד לתחתית הסכר ומשם עולים עד הסכר עצמו, הנוף מרהיב!!! ניתן לעשות מסלולים של מינימום שעתיים אבל אנחנו יורדים חזרה לטבילה קצרה בנחל – המים צחורים נקיים וקרים.

אנחנו בדרכנו ל Esterri d'Àneu ובדרך עוברים ב Vielha ו - Salardú, מגיעים למלון Els Puis מתארגנים ואוכלים ארוחת ערב באחת מהמסעדות ברחוב הראשי (מתחילים להגיש ארוחת ערב החל משמונה בערב). מקנחים בצורוס וקאווה והולכים לישון, מחר מחכה לנו יום ארוך, ביקור בשמורת Aiguestortes ונסיעה לאנדורה.

הדרכים היום היו מדהימות! כבישים מפותלים עם עליות ומורדות ונופים עוצרי נשימה, נחלים ומפלים לאורך כל הדרך . . .

היום הרביעי

ארוחת בוקר מוצלחת במלון , ביקור בסופרמרקט המקומי להצטיידות ונסיעה ל “אספוט” לפארק Aiguestortes , בפארק כמה מסלולים, ניתן ללכת ברגל מהעיירה או לקחת ג'יפים שמסיעים עד לנקודות שונות בפארק ומשם הליכה רגלית, אנחנו בחרנו לעלות עם הג'יפ עד לאגם Estanyd'amitges ולרדת ברגל עד אגם Estanysantmaurici, בכניסה לכפר ישנה חניה גדולה לרכבים, ממול המשרד שם בוחרים לאן הגי'פ ייקח אתכם. שילמנו 76 יורו המתנו לעוד 2 אנשים (על מנת שייצא ג'יפ למסלול שלנו דרושים מינימום 6 אנשים) ונסענו כשעה לערך עד לאגם Estanyd'amitges משם התחלנו טיול רגלי עד לאגם Estanysantmaurici סביבות שעתיים הליכה – תלוי בקצב, הדרך יפה מאוד עם הליכה בצמוד לנחל למעט כמה קטעים שלא. מגיעים לאגם Estanysantmaurici.ממתינים עשרים דקות עד שמגיעה עוד משפחה ונוסעים חזרה לחניה (הגי'פ יוצא כל שעה עגולה או שיש שמונה אנשים).

בחנייה פוגשים טיול ג'יפים של "איילה טיולים גאוגרפיים" אוכלים צהריים ונוסעים לאנדורה, הדרך ארוכה ומפותלת עם הרבה עליות וירידות – הנוף מדהים (לדעתי במרץ / אפריל הרבה יותר יפה באיזור הזה), מגיעים למלון הדירות ApartamentsGiberga , מתארגנים וקופצים לבריכה, רונית פגשה פה ישראלית (רינת כהן) שעושה טיפולי יופי אז כמובן שהאירוע נוצל לטיפוח הציפורנים. . .

מסיימים בארוחת ערב בכפר ליד (חלזונות בסגנון קאטלוניה. . . .)

היום החמישי

200 מטר מהמלון יש מאפייה שאופה בבוקר באגטים (ולא רק) טריים, שניים כאלה לצהריים, ארוחת בוקר קצרה במלון ונסיעה לפארק Naturlndia, מזג האוויר חם, האטרקציה של המקום זו מגלשת ההרים באורך 5.3 ק"מ – הכי ארוכה באירופה, לוקח כ 11 דקות לעלות עד שמגיעים לנקודת ההתחלה ועוד 8 דקות לערך לגלוש לנקודת הסיום – חוויה! עשינו זאת שלוש פעמים, יש גם פארק חבלים מהונדס שבסיומו אומגה – חביב למדי, לילדים יש אפשרות לנהוג ברכב קטן בליווי מבוגר. לאחר כמה שעות בפארק נסענו לאנדורה לקניות, מצאנו חניה עם מדחן, התפצלנו ונפגשנו לאחר כמה שעות לאוכל ומנוחה, משקאות חריפים ומוצאי טבק בזיל הזול. . . .לאחר מנוחה קצרה הולכים לראות את סורק די סוליי, מגיעים למלון עייפים, מקלחת ולישון.

מחר מצפה לנו ספא. . .ונסיעה לעמק נורי עם טיול בכמה עיירות.

היום השישי

ביקור במאפיה ובסופר, צי'ק אווט ונסיעה של כמה דקות לספא Caldea במרכז אנדורה לה ויה, זהו מתחם ענק של בריכות חמימות, 5-6 גאקוזי ושתי סאונות (עבור התשלום הבסיסי בלבד), מבלים ונרגעים שלוש שעות, אוכלים כריכים בפארק ליד וסיבוב השלמות במרכזי הקניות.

יוצאים מאנדורה (מאוד נהנינו!), לכיוון Ribes de Freser, בדרך עוצרים לטיול של שעתיים בסמטאות Puigcerd

– מנוחה נעימה בהחלט בין הדרכים המפותלות

לקראת הערב מגיעים ל Ribes de Freser, למלון Hotel Prats שנמצא ברחוב הראשי. מתארגנים במלון, יוצאים לסיור קצר בעיירה ואוכלים ארוחת ערב באחת המסעדות.

המלון שוכן על הנחל, אין מזגן , החלנות פתוחים ו"רעש" הנחל הזורם נשמע כל הלילה. . .

מחר מתוכננים לעלות לעמק Nuria ברכבת המשוננת ולהמשיך לקוסטה ברווה.

היום השביעי

ארוחת בוקר במלון עתירת קרואסונים וניל מתוקים. . . הצטיידות /, ציק אאוט וחיפוש חניה לרכבת (הייתה לי חניה מצויינת ליד המלון אבל בטעות הזזתי את הרכב לקחת את המזוודות) בסופו של דבר מוצאים חניה ומגיעים לרכת בדקה ה 90 (מזלנו שהספרדים לוקחים קצת את הזמן), לאחר כ 50 דקות של טיפוס מגיעים לעמק Nuria, הדרך יפה מאוד וניתן לראות את הנחל זורם במורד, בעמק עצמו יש מסלולי הליכה ופעילויות לילדים, (אם הייתי לבד הייתי הולך ברגל את הכל בחזרה - מסלול מדהים), לאחר כשעתיים בילוי חוזרים עם הרכבת לRibes de Freser, גשם מתחיל לרדת ואנחנו עוזבים את הפירינאים לטובת קוסטה ברווה , לאחר כשעה וחצי מגיעים לPlatjad'Aro למלון Hotel Els Pins. במלון יש בריכה קטנה והוא כעשרים מטר מהים.

מנוחה וטבילה בבריכה ואנחו הולכים לארוחת ערב ולאחר מכן שיטוט ברחוב הראשי ולישון

Platjad'Aro הינה עיירת נופש – מאוד נחמד פה, המון חנויות הלבשה ובתי קפה / מסעדות לאורך כל הרחוב הראשי ובסמטאות ליד.


 היום השמיני

בטן גב במלון ובים, אחרי הצהריים נוסעים למוזיאון דאלי בFigueres (אם אתם בקוסטה ברווה – שווה ביקור) ולעיירה Cadaquשם אוכלים טאפסים מול הים.

היום התשיעי

מנוחה במלון ובים. . .

היום העשירי

בצער רב עוזבים את קוסטה ברווה היום . . .נוסעים דרך כביש GI-682 לכיוון Tossa de Mar, מבקרים בעיירה (יפה מאוד) וממשיכים לכיוון ברצלונה, בדרך עוצרים באווטלט La Roca Village לצהריים וסיבוב מציאות (מצאתי נעלי סלומון ב מחיר טוב). מגיעים לברצלונה למלון Hotel Sant Agusti, המלון נמצא כ 100 מטר מהרמבלה ותחנת המטרו Liceu במיקום מצויין נחים ומטיילים בעיר.

היום האחד עשר

מתפצלים . .. אני והבן נוסעים ל PortAventura (פארק שעשועים), רונית והבת לקניות.

שעה ורבע נסיעה ברכב מברצלונה לפארק חניה עולה 9 יורו. . . רוכשים כרטיס אקפרס (שווה כל יורו – לא מחכים בתור) ומבלים בפארק כמה שעות טובות. בערב אני מחזיר את הרכב השכור בתחנת Sants.

היום השניים עשר

טיול באיזור הנמל של ברצלונה – כניסה לאקווריום, מוזיאון השוקולד (לא הכרחי) ושוק סנטה קתרינה.

מנוחה במלון ויציאה לארוחת ערב

היום השלושה עשר

ביקור בשוק לה בוקריה, טיול למבוך, טיול לסגרה דיפמילה וטיול לפואבלו אספניול + מזרקת הקסם

היום הארבעה עשר

חזרה הביתה

אופן תיכנון הטיול:

מסלול – המלצות באתר למטייל וספר של זאב יפת "פספורט צפון ספרד והפירינאים הצרפתיים", הספר כולל גם את ברצלונה, קוסטה ברווה, אנדורה והפירינאים הספרדיים.

טיסות – הזמנה עצמאית דרך האתר של אלעל – היו הכי זולים וגם כחלק מלקחי מבצע "צוק איתן" . . .

סים מקומי - ביציאה לכיוון הרכבת מצד שמאל סניף של (VODAPHONE), 30 יורו ל 2 ג'יגה ו 120 דקות שיחה ללא SMS

רכב – דרך דרך Rentalcars, האתר משמש כסוכן שדרכו מזמינים את הרכב מחברת ההשכרה, חברת גולדקאר הייתה זולה בחצי מחיר מכל חברה אחרת, שילמנו עוד 300 ש"ח ביטוח ו 90 יורו על החזרת רכב במקום אחר.

בתנאים של חברת ההשכרה שלנו היום תוספות :

אם רוצים להיכנס עם הרכב לאנדורה או צרפת – תוספת של 9 יורו ליום לכל התקופה וזה לא משנה כמה ימים תהיה מחוץ לספרד, לנו זה יצא תוספת של 90 יורו.

משלמים מראש על מיכל דלק מלא – אם מחזירים מלא הם מחזירים את הכסף (הפוך מכל חברה אחרת) – 107 יורו

פקדון של 1200 יורו שיוחזרו לחשבונך (במידה והרכב חזר ללא תקלות) רק לאחר 30 יום מיום החזרת הרכב!!!

מלונות – דרך בוקינג או ישירות דרך האתר של המלון

מקווה שהפוסט יועיל. ..

Yigal.mizrahi@gmail.com