טיילנו שתי בנות במרוקו במשך שבועיים.

יום ראשון: טיסה

יום שני:נחתנובקזבלנקה ישנו במלון נחמד. מונית מהשדה עולה 300 דיראם. יום שלישי: בקזבלנקה סיירנו במסגד חאסן השני, אחד המסגדים הכי גדולים בעולם. מקום יפיפה ומרשים ביותר (אוהבי אדריכלות ועיצוב).ואח"כ אכלנו במסעדה הכשרה הקרובה לבית כנסת בקזבלנקה במרכז אליאנס 46 kawarismi ,בתוך המלאח' בערב יצאנו לכיוון איסאורה. נסיעה של כ6-7 שעות באוטובוס של ctm. ,,כדאי לקנוץ כרטיסים מראש.

יום רביעי: טיילנו באיסאורה, עיירת דייג מקסימה. שבה שוכן מבצר עתיק, סירות דיג ושחפים לאורך כל קו החוף. באיסאורה יש את הקבר של הרב פינטו. נסיעה למגרש כ3 שעות באוטובוס של supratours

יום רביעי: הגענו בערב למרקש ושכרנו דירה בairbnb מה שאיפשר לנו נוחות לבשל לעצמנו אוכל ולהניח את הדברים במקום אחד, לעשות כביסה ועוד..

יום חמישי: טיול בעיר מרקש גני מג'וראל, ארמון בהאיה פלאס, המלאח והבית כנסת בעיר העתיקה. הגנים והארמון יפים מאוד. מקומות מאוד יפים. ובערב ארוחת ערב כשרה בדאר אימא ששם גם יכולנו להזמין אוכל לשבת אצל בחורה נחמדה בשם שובי ( מנהלת המקום)

יום שישי: הגענו לתחנה a rat maash ששם יש מוניות הנקראות גראנד טקסי ויצאנו לטיול באוריקה.. נסיעה של כשעה וחצי בערך 35 דיראם. בדרך עצרנו בקבר של הרב שלמה בן חנאס (כי היינו במונית אישי שמי שמתחזקת את המקום במסירות רבה היא ביתו פאטימה (מוסלמית מאומצת)הגענו לאוריקה שם יש מפל נחמד . את הטיול רצוי לעשות עצמאי ללא מדריך. כשעה עלייה וחצי שעה ירידה. נחמד, לא מדהים.

שבת: ביקור בבית כנסת היהודי בגליז ובעיקר מנוחה.

ראשון: יצאנו עם גראנד טקסי לאימליל. טיול רגלי בכפר הברברי במשך הטיול נכנסים ל2 מפלים. יש לציין שבחרנו טיול של יום אחד אפשרי לעשות שם טרק של יומיים… מקום יפה מאוד, מומלץ! שעה וחצי-שעתיים מרקש. חזרנו גם בגראנד טאקסי 35 דירהאם. יש מקום לקנות גז למי שצריך.

שני: היינו אמורות לצאת לסהרה אבל בגלל סוכנות לא אמינה שהזמנו דרכה את הטיול זה לא יצא לפועל לכן נשארנו לשופינג במרקש..

שלישי: יציאה בשעה 7 בבוקר ל טיול מאורגן שלושה ימים לסהרה בדרך עצרנו בעיט בן חאדו (העיר שבה עשו סרטים הוליוודים) ביקור במוזיאון של הסרטים בוורזאזאת ומשם נסענו לישון במקום מקסים בכפר שנקרא דאדס.

יום רביעי: ביקור בכפר טנריר בו מכינים שטיחים עבודת יד ועוד מלאכות יד שונות.. משם המשכנו לסהרה טיול גמלים בשקיעה.

יום חמישי: התעוררנו בסהרה ומשם נסענו יום שלם לפז (8 שעות) הגענו לפז בערב אכלנו במסעדה עם אוכל כשר שנקראת מרכז הרמב"ם.

יום שישי: טיילנו בפס בבית הקברות היהודי במלאח (סוליקה הקדושה, רבי יהודה בן עטר ןעוד) משם המשכנו לבית כנסת היהודי אבן דנאן. מאוד מומלץ להמשיך גם לעיר העתיקה (אנחנו לא הספקנו) משם המשכנו לסיור במפעל הבורסקאים (מעבדי העורות) מחזה מרהיב! מסריח לאללה אבל הייתה חוויה מרתקת. אחד העובדים בכניסה פשוט הציע להראות לנו את המקום. נכנסו ממש בין הבורות . נתנו לו בסוף טיפ.

נסיעה לשפשואן (4 וחצי שעות, ctm) והתארגנות לשבת.

שבת: שפשאון עיירה כחולה מקסימה למרגלות ההרים. הסתובבנו ונהננו מהנוף העוצר נשימה ברוגע. המדינה יפהפייה.

יום ראשון: ארוחת בוקר בטבע בתוך שפשאון במקום שנקרא ראש אל מעאה נחל קטן ונחמד בתוך העיר. ומשם המשכנו לטייל בתוך בסימטאות המדינה( העיר העתיקה).. מומלץ לטייל גם במפלים באקשור שזה כשעה משפשאון. אנחנו לא הספקנו אבל אומרים שמהמם שם..

בכללי נהנו מאוד חוויה בלתי נשכחת.מרוקו צבעונית ויפה מלאה תרבות ואוטנטיות.. מומלץ ביותר!!

טיפים כלליים- כדי לבקש מונה, להגיד לנהג conter, לא תמיד מסכימים אבל זה מוזיל מאוד אז כדאי לנסות. נסיעה של 10 דק בעיר עולה בין 8- 20 דיראם. בלילה יותר. בקזה ומרקש יקר יותר מהערים הקטנות.

אוטובוסים מתמלאים, כדאי להזמין מראש מהתחנה.

הכל היינו עושות כמו בתכנון, אבל לדעתנו היה אפשר לוותר על אוריקה. יש מפלים דומים קצת יותר גדולים וקצת יותר רחוק שנקראים אוזוד- אפשר לצאת ולחזור למרק באותו היום, יום מלא.

יש אזורים מאוד מפותחים ויש אזורים שלא, לא ממש מדינת עולם שלישי אבל לא רחוק.

את כל המלונות סגרנו בבוקינג/אייר בי אן בי מראש.

מומלץ מומלץ, נהנו מאוד. לטייל באופן עצמאי זה לגמרי אפשרי ואפילו פשוט!

תיהנו!