מריה הארט ”לינה במנזר בהולנד“

במסגרת ביקור עבודה בדרום הולנד חיפשנו מקום לינה זול, דבר לא קל בעונת התיירות. הגענו למריה הארט דרך בוקינג.קום ולפי התמונות וההמלצות החלטנו ללכת על זה. 40 יורו לחדר ליחיד ללילה, כולל ארוחת בוקר, אין לזה תחרות בהולנד של יוני.

החשד התחיל כשהתקשרנו למקום והגברת שענתה לנו (במבטא הודי כבד) לא ממש הצליחה לכוון אותנו למקום. היא לא כל כך הכירה את הסביבה ואת נקודות הציון שנתנו לה. “תשאלו מישהו” היא הציעה לנו. אז שאלנו, התברברנו קצת, ובסוף הגענו למדרחוב המרכזי בעיר העתיקה של וורט. החשד התעצם כשמספר 17 ברחוב מאאסטראט הסתבר ככנסיה.

התחלנו לפקפק אם אנחנו במקום הנכון, כשדלת צדדית של הבנין נפתחה, ומתוכה הופיעה נזירה. כן, עם כל התלבושת והכובע והדם של ישו. ממש נזירה. עכשיו נפל האסימון, ותודו שאנחנו ממש זריזי מחשבה - מריה הארט זה לא השם של בעלת הבית, זה שם המנזר - הלב של מריה. אנחנו הולכים לבלות את הלילה במנזר.

מסתבר ש”Abdij Maria Hart - עבדי הלב של מריה” הוא מנזר קתולי בלב העיירה הקטנה הזאת, ממש במדרחוב של העיר העתיקה, שהוא מקסים בפני עצמו. במקום גרות 10 נזירות, שרק שתיים מהן הולנדיות והשאר מכל העולם. סיסטר אגנס, שקיבלה אותנו, היא מהודו, ונמצאת כאן כבר 3 שנים. המנזר מפעיל בית הארחה קטן (15 חדרים) ומפרסם בבוקינג.קום. ענק!

לא נרחיב על החוויה של לישון מתחת לפסל הצלוב, אבל נספר שהחדרים אמנם קטנים, אבל ממש לא נזיריים - מיטות נוחות, מקלחת מאובזרת עם מים חמים 24/7, הכל נקי ומצוחצח, ויש אפילו מעלית. ארוחת הבוקר טובה, והשירות אדיב ונעים, וכולל אפילו סיור ברחבי המנזר והגנים.

חוויה!

לכל המידע על זוייד הולנד הולנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לזוייד הולנד

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם