מסלול עד שבוע בריגה ”טיול מדהים לאורך הנהר שחוצה את המדינה“

קוראים שאלו אותי מדוע אני מטייל לאורך נהרות. אז…

למי שלא יודע הנהרות היוו בזמן הקדום את אמצעי התחבורה העיקרי לקשר ולהעברת סחורה. בעזרת ספינות נהר גדולת, העבירו כמויות גדולות של משא ממקום אחד למישנהו לאורך הנהר (רק פיתוח הרכבת ומשאיות הענק, הפכו את הנושא לפחות נוח). אי לכך רוב הערים הגדולות, שבמשך הזמן הפכו לערי בירה (ראה לונדון, פריז, פראג ועוד). ניבנו על גדות נהרות. (אם לא בנית אותן כעיר נמל על גדות הימים). מיי הנהר שימשו גם לדייג והשקיית שטחי חקלאות בתוך שטחי המדינה, והנה סיבות נוספות לפיתוח ישובים על הגדות.

לכן, טיולים לאורך נהרות מספקים לנו יופי של חוויה, בפרט אם אתם רוכבי אופניים שלא רוצים לטפס בעליות (נהר לא יודע לטפס לכן הוא יוצר את מסלולו בין ההרים, כשעמקים קטנים הופכים לאגמים צלולים). בגלל המים הזורמים, המסלול יהיה לרוב ירוק וצפיפות הכפרים העתיקים והמיוחדים לגדותיו תהיה גבוהה. זהו. אחרי שיעור הגיאוגרפיה, נעבור לטיפ שיספר על טיול האופניים שעשינו לאורך נהר ה-Daugava.

בחלק הנהר הזורם ממערב למזרחה של “לטביה”. בין הערים: Riga ל-Dolugavpils, סה”כ כ-220 ק”מ.

טיולנו מתחיל לאחר הנחיתה ב”ריגה” ושיחרור אופניי ההרים מחנות ההשכרה. 36 ק”מ מפרידים בינינו לבין העיר הראשונה בה אנו לנים Oger (כמו “שרק” מהקולנוע), למחרת, דרך הטיילת שלהם אנו ממשיכים מזרחה כ-50 ק”מ לעיירה בעלת השם המוזר: Aizkraukle ועם בוקר עוד כ-50 ק”מ ל-Jekrabpils. העצירה הבאה שלנו הייתה בצהריים, לאחר כ-27 ק”מ ב-Livani ובמזג אוויר מקסים המשכנו לרכב כ-26 ק”מ לעיירת הלינה Tartaki. ומשם כ-37 ק”מ ל-Dolugavpils העיר בה סיימנו את טיולנו. חזרנו בתחבורה ציבורית ל”ריגה” והביתה.

לכל המידע על ריגה לטביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות