מנזר דיויד גארג'ה ” מנזרים, מערות עתיקות וציורי קיר“

קרוב לגבול עם אזרבייג'ן באיזור מדברי צחיח, אך מרהיב מבחינת הצבעים של הגבעות שמסביבו, נמצא אתר מעניין זה שנמצא באזור מבודד יחסית ובדרך כלל לא מגיעים אליו במסגרת המסלול הרגיל של הטיולים.

מי שיגיע לאזור ורוב המטיילים עושים זאת בקיץ צריך לקחת בחשבון שמזג האויר באתר חם ואפילו חם מאד ושהסיור במקום לוקח כשלוש שעות לערך ושאין מים בדרך.( רצוי לעשותו בבוקר)

פרטים לגבי ההיסטוריה של האתר תמצאו בלונלי פלנט.

ממגרש החניה הולכים ראשית למנזר המרכזי – כוון חנות הכנסייה ולהמשיך עוד כמאה מטר. ניתן להיכנס לחצר, לראות את המערות החצובות בסלע ולהתרשם מהמקום- אין כניסה למתחם עצמו.

ההליכה למערות ולציורי הקיר מתחילה בשביל שנמצא מצידה השמאלי של חנות הכנסייה כאשר עומדים מולה לאחר כ-10 דקות מגיעים למגדל שמירה שניתן לצפות ממנו על המתחם של המנזר. ממשיכים בטיפוס עוד כ-15-20 דקות עד שמגיעים למעקה ברזל שנמצא כמעט בסוף העליה. פונים שמאלה ומגיעים לאחר מספר דקות לתצפית יפה על כל האזור ועל אזרבייג'ן. ממשיכים לכוון מזרח ,מעקה הברזל הופך לעמודים בודדים והשביל שהולכים בו נמצא פעם בצידם הימני ופעם בצידם השמאלי של העמודים. המערות עצמן נמצאות בהמשך ובצידו הדרומי של הרכס.

ניתן להכנס לרוב המערות שגם ממוספרות. אל תפספסו את מערה מספר 30 ו-36 שהן המערות עם ציורי הקיר היפים ביותר לרבות ציור הסעודה האחרונה. השביל ממשיך לקפלת אבן שבראש הגבעה לידה קצת בכוון מזרח בפסגת הגבעה ש עמוד עם תצפית יפה לאזור. תחזרו לקפלה ותתחילו לרדת בשביל היורד ממנה לכוון צפון מערב. לקראת סוף השביל תגיעו למערה חצובה בסלע וסגורה בשער ברזל הנקראת “דמעותיו של דיוויט”. משם עוד מספר דקות הליכה למגדל השמירה שהגעתם אליו בתחילת ההליכה.

 

 

 

 

לכל המידע על רוסטאבי גאורגיה (גרוזיה)
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות ברוסטאבי

מלונות ומקומות לינה ברוסטאבי

הזמנת חופשה לרוסטאבי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי