ציוד ספרים ומפות בפפואה ניו גינאה ”ציוד מומלץ לטיול בפפואה ניו גינאה“

מעבר לפריטים הרגילים שצריך לטיול במדינת עולם שלישי (תרופות, שיפצורים וכד'), הייתי ממליץ להביא לטיול בפפואה ניו גינאה גם מעיל גשם, כיסוי גשם לתרמיל, שק אטום למים (לפלאפון מצלמה ודרכונים), חומר נגד יתושים, משחה להרגעת גירוד עקיצות, משקפת ושנורקל, ותמונות ומזכרות מישראל כמזכרת לאנשים שיעזרו ויארחו אתכם.

כמו כן, כפפות, כובע צמר, ביגוד חם ושק שינה נדרשים רק למי שמתכנן לטפס למאונט וויליאם שהוא האזור הקר היחידי, שאר המדינה חמה. אוהל נדרש רק למי שמתכנן ללכת את אחד הטרקים המוסדרים. חוץ ממאונט וויליאם- קוקודה או בלק קאט, יש לקחת בחשבון שהפרוצדורה לטרקים אלה מורכבת ויקרה מאוד.

כילה היא חשובה, אך ניתן בדרך כלל למצוא כילות בכל האזורים הנמוכים בהם יש יתושים. ארגוני בריאות חילקו ומחלקים לתושבים כילות טובות ולכן אפשר למצוא במדינה די בקלות ואף לקנות בזול.

גזייה אין טעם להביא משום שלא ניתן למצוא מיכלי גז. בנזיניה היא רעיון טוב, אם כי לא הכרחית לטיול משום שתמיד יש מדורות או תנורי עצים לבשל עליהם. 

לונלי פלאנט של פפואה הוא חלקי ביותר ונותן בעיקר רעיונות כלליים לבניית הטיול ואינו מספיק קונקרטי בדרך כלל. כדאי להביא אותו איתכם, אבל חשוב מכך פשוט לאסוף כמה שיותר מידע מקדים.

לכל המידע על פפואה ניו גינאה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות