ציוד ספרים ומפות בפפואה ניו גינאה ”ציוד הכרחי ומיותר בפפואה ניו גינאה“

ציוד חובה- קרם הגנה, סנדלים, ערכת עזרה ראשונה איכותית ומורחבת שכוללת תרופות, פנס וכמה סוללות, מטען נייד, כובע (עדיף טמבל) , פינצטה (כמות הקוצים יכולה להדהים) , מספריים לציפורניים.

מיותר לחלוטין- פקל קפה על כל סוגיו, יש אש וקומקומים באמת בכל חלק במדינה. פקל קפה תופס הרבה מקום ומשקל. חוץ מזה זו אמנם מדינת עולם שלישית, אבל ציוד שפצור ולדרמן גם כן מיותרים, מקסימום חוט ומחט. אין למה להביא כילה סבון ומגבת, ניתן להשיג אצל כפרים מארחים תמיד ובאכסניות גם כן. לא להביא מזרון גם אם מביאים שקש, לא בעיה להשיג אצל המקומיים מזרונים.

אם מתכננים טרקים או טיפוס על ההר כמובן להביא ביגוד חם, אבל לא בהגזמה, וצריך להביא גם שקש ונעלי הרים. אם לא אז לא להביא נעליים סגורות בכלל. מומלץ להביא דגל ישראל לפסגה.

אני ממליץ להביא שקש בכל אופן. לפעמים אירחו אותי בכפרים שלא היה להם סידור שינה מלבד מזרון.

כמו כן אין למה להביא תיק קטן! הפפואנים מאוהבים בישראל אז יש לצפות להמון מתנות (אני שכחתי להביא מתנות חזרה- לא לשכוח! ) רובן מסורתיות, אני קיבלתי מעל 20 בילומים. Bilum הוא מין תיק יד כזה, המקומיים הולכים איתו בהמון תצורות שונות. אם תרצו תיק נוסף כנראה שבשבוע הראשון כבר תקבלו בילום כמתנה.

לסיכום צריך להביא באמת רק מה שצריך! אני הבאתי המון ציוד וחלק גדול ממנו השארתי במורסבי אצל משפחה מארחת בזמן שאני מטייל במדינה, תצפו להרבה מתנות ותביאו מתנות חזרה! המקומיים יעריכו כל מתנה, מטבעות ישראליים, ספרי תהילים קטנטנים בעברית, מחזיקי מפתחות של ירושלים, תחתונים עם דגל ישראל, חמצוואר של צהל, באמת הכל!

אני שכחתי להביא מתנות אז אספתי במהלך הטיול ת.ד. של כמה משפחות כדי לשלוח בדואר.

לכל המידע על פפואה ניו גינאה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות