קונובה קולינאסי ”Konoa Valter Kolinasi“

יאמי. איסטריה היא חלק של קרואטיה שמזכיר לך את איטליה, גם במבנים, גם בצבע האבנים, באדריכלות, וגם באוכל. אז המקום הזה שאני ממליצה עליו, שנקרא קונובה קולינאסי, הוא מסעדה משפחתית חביבה, עם נוף יפה, נדנדות וחצר שנותנת מרחב לילדים להשתעשע, אבל שני דברים מצויינים במיוחד תמצאו שם - 1- היין המקומי שלהם טוב, וכן גם 2- מנות הכמהין. בכניסה למחוז איסטריה תראו שלטים שכתוב בהם טראפלס. לקח לנו זמן להבין שהכוונה לכמהין, כן הכמהין המוכר והידוע והיקר. במנות של מסעדות באזור, וספציפית גם במסעדה הזו, מאפשרים כמהין מגורר על הספגטי או הרביולי שלכם. מה שאהבתי במסעדה הזו, שהרביולי באמת היה ביתי כיסונים עשויים היטב, וטעימים וגבינה מצויינת בפנים ובחוץ כמהין מגורר.

המנה של הכמהין די יקרה. ברגע שמוסיפים אותו המנה מתייקרת משלושים ש”ח לערך לעלות של 60-70 ש”ח, כלומר המחיר מוכפל. עם זאת, הטעם מעולה. הזמנו טגליאטלה (הם קראו לזה לזניה) וגם רביולי גבינה שניהם עם כמהין. טרפנו. רק אחרי שטעמנו בעוד מסעדה אחרת, הבנו שלא כל מסעדה עושה את הרביולי מספיק טוב, ואת הכמהין מספיק טוב. יש כאלו שמזיפים ושמים אבקת מרק או פטריות זולות יותר. “ה” כמהין - תמצאו אותו במסעדה הזו למשל. לא רחוק ממנה יש את מפל קוטלי שעליו המלצתי בטיפ אחר- חפשו המלצה אחרת שלי.

אנחנו פספנו, אבל היה אפשר ליסוע לעיירה הקטנטנה והציורית Roc שנראית כמו כפר איטלקי עתיק. עשינו שטות ונסענו לפאזין, שהיא עיר גדולה - תנסו להשאר בעיירות הקטנות והציוריות, ואל תלכו לערים הגדולות. בקטנות, תרגישו את האווירה המיוחדת יותר בקלות.

לכל המידע על חצי האי איסטריה קרואטיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות