תחבורה ציבורית ומוניות במלבורן ”תחבורה ציבורית, מייקי“

קודם כול, התחבורה הציבורית בעיר מצוינת ואין שום סיבה לקחת מוניות או לשכור אוטו בתוך העיר (פרט להערה בהמשך) . למעשה, היא אמורה להשתפר משמעותית בעקבות תנופת בנייה של תחנות שונות.

לעיר יש חלק מלבני מרכזי שנקרא Cbd התחבורה בתוכו (אבל רק ב- Trams לא צריך כרטיס) היא חינם ללא כרטיס וללא בלאגן, כל אחד יכול והסימונים של ה Free Zone ברורים. כנראה, שלרוב מטרותיכם זה כל מה שתצטרכו. אם אתם עושים קצת יותר בעיר ויש לכם מעורבות מסוימת בחיי התושבים (שרובם ככולם גרים בשטח האדיר של העיר ולא במלבן המרכזי ולכן גם עושים לפעמים דברים מחוץ למרכז) כנראה תצטרכו להיות מסביב.

גם נסיעות מהמרכז ואל הסובב הן קלות נוחות ומהירות אבל תצטרכו כרטיס מייקי, בחלק מהמלונות/הוסטלים ניתן לבקש בקבלה ולקבל כרטיס כזה ממישהו שעזב וכמובן להשאיר את שלכם לאדם הבא. אם לא, די קל לקנות כזה (למשל ב Southern Crosss Station) ב- 6$ ולהטעין אותו בכסף בכל מקום שתרצו. הנסיעות לא זולות (4.8$) אבל נסיעה כוללת מעברים לשעתיים ואם נסעתם שתי נסיעות ביום השלישית, הרביעית וכו' כולן בחינם. טיפ חשוב אם מצאתם את עצמכם משתמשים במייקי, אם יש לכם יותר מ- 0 יתרה אתם יכולים לקנות כרטיס נסיעה! אם תהיו מתוכננים זה אומר שתוכלו לבצע את הנסיעה האחרונה שלכם כך שתיכנסו למינוס ותחזירו לכם חלק מעלות הכרטיס.
 כאמור, הנסיעות מהמרכז החוצה ולהיפך הינן נוחות, הטראמים עוצרים ביותר תחנות (חלקן מסומנות רק בעמוד עם שלט ועוצרות באמצע הכביש, אז זה קצת מפחיד וצריך לדעת לחפש את זה) והרכבות מהירות יותר.

הנסיעות מחוץ למרכז לחוץ למרכז דורשות הרבה פעמים אוטובוסים ולעיתים התדירות והכיסוי פחות טובים שם, זה המקרים שבהם התחבורה הציבורית עלולה להיות פחות נוחה.

לכל המידע על מלבורן אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות