חברת פרי ווקינג טורס ”חשוב לדעת! סיורי חינם בחברת פרי ווקינג טורס“

לאור הסיפורים הרבים על “סיורי החינם” בבודפשט וברוב הערים הידועות באירופה. כשאתם מתבקשים “רק” לתת טיפ למדריך בסוף הסיור. ברצוני להוציא לאור את הסיפור האמיתי מאחורי הקלעים של סיורים אלה. בכל עיר גדולה מארגן את הסיורים האלה גוף כלכלי כלשהו. בבודפשט הוא נקרא “פרי ווקינג טורס” בערים אחרות בשם אחר… בכל נקודת מפגש של סיורים אלה עומד נציג של החברה המארגנת וסופר היטב את מספר המשתתפים בסיור. בסוף היום גובה החברה סכום מוסכם, ממדריך/מדריכת הסיור עבור כל ראש.(בישראל זה בין 15 ל-20 ש”ח).

לכן זכרו: בכל פעם שאתם מתחמקים בסוף הסיור מתשלום “טיפ” למדריכים או נותנים להם סכום נמוך, הם מוציאים את שארית הסכום שהחברה המארגנת גובה מהם מכיסם הפרטי. אז, כמו שאתם משאירים טיפ במסעדה של כ-15% ממחיר הארוחה, אפילו שהמלצר מקבל שכר יסוד. במקרה שלנו, לא רק שהם לא מקבלים תשלום מהחברה המארגנת, הם עוד חייבים לשלם עבורכם את הסכום שסוכם עימם מראש. הסיורים האלה מהווים את הפרנסה של ה”סטודנטים” הצעירים האלה. וגם כך הם חיים בדוחק.

לכן, בפעם הבאה שאתם לוקחים חלק בסיור “חינם, רק עבור טיפים”, זכרו את שכתבתי פה. ולא רק שאסור לכם לחמוק בסוף בלי להשאיר אגורה, אלא אפילו שלמו להם ביד נדיבה ובנפש חפצה, כי הסיורים שהצעירים האלה מעבירים מצויינים ומומלצים מאוד בכל ערי אירופה. 

חשוב לי לציין כי איני מדריך בסיורים האלה, פשוט שמעתי את הסיפור ממדריכה שלנו, שישבה איתנו במקרה באותו בית קפה בסוף הסיור ולאחר שספרה את הכסף שהשארנו לה פרצה בבכי, כי תאלץ לשלם לחברה המארגנת עבור הסיור שהעבירה בכשרון כה רב מכיסה הפרטי, כי לא השארנו לה מספיק כסף.

לכל המידע על בודפשט הונגריה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות