מסלול ארוך באקפולקו ”מסלול הטיול שלנו“

במהלך חודש אוגוסט האחרון ומחצית מספטמבר טיילנו אני ובן זוגי במדינות הנפלאות האלו. כיוון שנעזרנו רבות באתר (ושאלנו המון שאלות) עכשיו תורנו...

התחלנו בנחיתה בגואטמלה. מכיוון שהנחיתה היתה בשבת בערב תאמנו עם פרננדו מPlace to stay שיזמין לנו מונית וישמור לנו חדר. חיכינו חיכינו ומי לא בא? לא נורא, הגענו למקום, קבלנו חדר אבל אף אחד לא טרח לידע אותנו שבקומה העליונה אין מים חמים להתקלח...

ההוסל נחמד מבחינת אוירה והבעלים מאוד אוהבים ישראלים רק שאם אתם מגיעים תאמו מחיר עם ראול ולא עם פרננדו... לקחנו באנטיגואה קורס ספרדית 70$ ל-20 שעות פרטיות, מומלץ למי שיש זמן וככה מטיילים אח``כ יותר בכיף.

משם המשכנו לסן פדרו - מקום מומלץ לסטלבט, אוכל טוב, ולינה בזול. היינו שם שבוע בהוסטל סן דומינגו - חדרים נקיים עם מקלחת ושירותים ב-50 Q. כדי להנות מהשוק בפנחצל (זול) ולמחרת מהשוק בציצי נשארנו לישון לילה בפנחצל, אצל סנצס. המשפחה מקסימה והארוח מדהים. פשוט אדם טוב באמצע הדרך...

מכאן נסענו לקובן. אומנם ישנו שם את הלילה אבל למי שאין בעית נסיעות יכול להמשיך לסוע לסמוק שמפיי.

כאן הגיע הנפילה הראשונה שנבעה מהמלצות -לאס מריאס הוא מקום מאוד לא סימפטי לישון בו. יש שם עכבישי ענק, הלינה היא בדורמס ובשירותים אין מושב אסלה (והמים קרים).

אז העברנו שם את הלילה רק כי לא היה לנו כח לנסוע. בבוקר עשינו את הסיור במערה (אסור להחמיץ!!!!!) וחזרנו ללנקין שם ישנו ב-Backpacer hostel וכיוון שבעקרון אין לו מים חמים, בקשנו במיוחד והוא סידר לי מים רותחים! (מומלץ להשאיר טיפ במקרה כזה..). בכלל לגבי הלינה בסמוק שמפיי - אם אין לכם עודף כסף אל רטירו לא בשבילכם, ואם אתם לא אוהבים עכבישי ענק - אל תשנו בלאס מריאס. כך שלדעתנו לנקין המקום המומלץ ביותר. ואגב מול ההוסטל המדובר (שבו רק 6 חדרים - ממש אינטימי) יש אחלה מסעדה.

מכאן לקחנו אוטובוס ב-3 בבוקר לאל אסטור ושם עשינו שייט וראינו קופים שואגים ועוד מלא חיות. ממה ששמעתי מאנשים שעשו שייט בלווינגסטון, לא רואים שם כלום. משם נסענו למעיינות הקרים עם המפל הרותח - פינקה אל פראיסו ואז לריו דולסה. בסה``כ הדרך הזאת עדיפה לדעתנו על לחזור מסמוק לקובן ומשם לריו דולסה. אופציה זו ארוכה יותר. המשכנו לפינקה איזבל (4 ימים) מקום מקסים אבל מחירי האוכל קצת יקרים. ניתן לקנות אוכל בעיר הסמוכה. והיעד האחרון היה פלורס וטיקל.

עברנו למקסיקו דרך בליז וכאן צפו לתקלות. אין לישראלים שגרירות בבליז, נדרש כסף בכניסה וביציאה (כ-40$) לאדם. ויש עיכוב לישראלים מבחינת הזמן, כך שהאוטובוס עלול לברוח.

אנחנו עברנו ביום א` אצל פקיד שחור ולא היה לנו צרות אבל חברים שלנו פיספסו את האוטובוס. אם אתם בוחרים לעבור דרך בליז, קחו את האוטובוס הראשון, כך שאם האוטובוס לא יחכה לכם במעבר תוכלו לתפוס את הבא אחריו. (ובשביל שלא תצטרכו לשלם שוב שמרו על הקבלה!!!! אל תתנו אותה לנהג.)

מקסיקו - חופים מדהימים. די קל למצוא לינה. טולום- מומלץ לישון בעיר מבחינת תנאי לינה. אקפולקו- לא כ``כ יקרה ושווה לעצור ליום בשביל לראות את הקופצי צוקים...

האוטובוסים נהדרים. רק שימו לב שמי שרגיש לסיבובים בנסיעה צריך לקחת כדורים).

בטסקו - קנו כלי כסף זול ודברים יפים.

מקסיקו סיטי- אין ממה לפחד, באיזור של הזוקלו יש המון מלונות, לא צריך להזמין מראש. לגבי תחבורה בעיר - נסענו רק במטרו. גם לשדה תעופה. זה יותר בטוח ממוניות ששם יכולים לשדוד אותכם. כאן מקסימום יכייסו (גם זה לא). במקסיקו סיטי כמעט כל המוזיאונים חינם ואם לא אז בימי א ובחגים הם חינם..

מקנאים בכל מי שנוסע.. המטיילים

לכל המידע על אקפולקו מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות