הר אולימפוס ”טיפוס על האולימפוס ביומיים - בהרחבה“

טיפסנו על האולימפוס בסוף חודש ספטמבר, וטיפסנו על ההר במשך יומיים (כולל לינה על ההר) . מומלץ מאוד.

הגענו עם הרכב בערב שלפני כן לעיירה Litochoro, זו עיירת נופש נעימה מאוד. ניתן לקנות בסופרמרקט שברחוב הראשי אוכל לקראת הטיפוס, כמו כן יש מאפייה מצויינת וזולה בשם Efessou. ליד תחנת המשטרה יש תחנת מידע למטיילים, בה תוכלו לשאול שאלות ולצלם מפה לטיול.

יצאנו מהעיר מוקדם לנקודת ההתחלה Prionia דרך כביש 6107 המפותל. בדרך עצרנו לתצפית יפה על העיר.

הטיפוס מפיורינה בשביל מסומן ומסודר (E4) . העלייה עד לפסגה עורכת כ-6-8 שעות ברציפות, אבל העדפנו לפצל את ההליכה ליומיים (בדיעבד החלטה מצויינת) : ביום הראשון טיפסנו עד לבית המחסה Refuge A שנמצא במחצית הדרך, הבנו שהוא נחשב לטוב מבין המחסות. הטיפוס על ההר בעלייה מתמדת בין 3 ל-4 שעות, לא קל מאוד אבל מתאים למטיבי לכת ולמשפחות עם ילדים גדולים.

הלינה במחסה בתיאום מראש (מומלץ להתקשר או לשלוח הודעה בפייסבוק) ובתשלום של 13€ לאדם, בנוסף תפריט טעים לארוחת ערב במחירים טובים וממכר של מעט פירות, שוקולדים ושתיה. ארוחת הבוקר לעומת זאת פשוטה למדי לכן העדפנו להביא אוכל מראש. יש מקלחות אבל אין מים חמים, הלינה בחדרי Dorms. מומלץ להביא ספר או משחקי קלפים כי השהייה ארוכה ויכולה להיות משעממת, אין בהר קליטה.

מומלץ לצאת לפסגה עם אור ראשון (בסוף ספטמבר סביב 6:45) . השביל המסומן מגיע על לפסגת Skalia (כ-3 שעות של טיפוס) , משם ניתן להגיע בקלות לפסגת Skolio ולפסגת Mytikas הגבוהה ביותר. בפסגה היה קר מאוד! במזג אויר טוב יש נוף מרהיב ומעט עננות. היו קשובים למז"א והכינו ציוד מתאים מראש (מעילים, מטריות, כפפות, מים וכו') , מקלות הליכה יעזרו. חזרנו למטה בכ-5 שעות בהליכה נוחה.

לכל המידע על הר אולימפוס יוון
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות