מסלול עד שבוע בטסמניה ”ביקור לשלושה ימים “

ממלבורן טסנו לשלושה ימים לאי טסמניה (שעה טיסה לכוון). היעד הראשון היה ביקור בשמורת הטבע קריידל מאונט שליד העיר לנססטון. צריך להזמין את הטיול מראש, והם מאפשרים נקודות איסוף מבתי המלון החל משבע בבוקר, כך שצריך להגיע ערב לפני כן למלון.

האי בשטח פי 3 ממדינתנו הזעירה, אך מונה כמליון וחצי איש, המרוכזים במספר ערים ומאות כפרים קטנים. השאר זה הטבע בהתגלמותו – הרים, נחלים, יערות חיות וכד'. מי שלא מגיע לניו זילנד, יוכל אולי למצוא כאן תחליף קטן.

השמורה מקסימה עם הרים ואגם כחול ויפה, הטבע מרתק עם חיות בר אוסטרליות (למשל וומבט, שזה קנגורו קטן בגודל של כלב ממוצע). יש מסלול הליכה קל של שעתיים סביב האגם. עוברים בדרך עיירות יפות ועוצרים להתרשמות – שווה.

למחרת בבוקר נסענו לעיר הבירה הוברט – נסיעה של כשעתיים-שלוש (אפשר באוטובוס). כשהגענו לקחנו מעבורת לגלריית מונה בעיר. זאת חוויה שונה ממוזיאון רגיל, עקב המיקום והמבנים המיוחדים והתצוגות הלא שגרתיות. העיר עצמה יפה ויושבת על מפרץ ונהר.

למחרת נסענו שוב בטיול מוזמן לשמורת מאונט פילד. זהו הטבע בעיצומו, עצים בגובה 70 מ', יער גשם טרופי, מפלים ונחלים, אגמים, הרים, חיות וכו' – חובה לא להפסיד.

ממש מומלץ לאוהבי טבע וטיולי שטח.

לכל המידע על טסמניה אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות