מסלול עד שבוע בטסמניה ”טרק האוברלנד בטסמניה - כולל תמונות“

טרק האוברלנד (Overland) בטסמניה הוא טרק מרכזי באי. אורכו כ-80 ק"מ והוא פרוס בשמורת הפארק הלאומי קריידל מאונטיין ואגם סיינט-קלייר. המסלול מסלול מאוד נוח ברובו הגדול ומאפשר הליכה נינוחה. ניתן לסיימו בחמישה ימים או שאפשר לסטות למסלולי משנה בתוך השמורה. בתוך השמורה עצמה, ישנם מסלולים משניים, אך כדי לטייל בהם, יש צורך בתכנון שהייה ארוך יותר בשטח. התכנון יכול להיעשות תוך כדי הטיול, אל מול מפה שרוכשים בכניסה לשמורה. 

יש מטיילים שמחליטים לסטות לכיוון טרק Walls of Jerusalem, אך מומלץ ביותר לרכוש מפה של האזור, משום שהוא שייך לשמורה אחרת ולא מופיע במפה של האוברלנד. ככלל, לאורך המסלול ישנן עצירות קבועות בהן אפשר לישון בלילה (השינה שלא בנקודות אלו אסורה). בנקודות הללו ישנן בקתות במצב מעולה, הבעיה היא שהמקום מוגבל, אי אפשר להירשם לבקתה או להוסיף כסף כדי להבטיח מקום. ישנם משטחי קמפינג, המאפשרים הקמה של אוהל על במות מוגבהות. לא להסתמך על הבקתות בשום מצב, קחו אוהל על כל מקרה. מזג האוויר בטסמניה יכול להשתנות כל רגע בקיצוניות מטורפת!

אוכל ומים - קחו אוכל שאתם אוהבים, אך זכרו שהזבל הולך איתכם לכל אורך הדרך. יש לייחס לכך משמעות רבה כשמתכננים מסלול ארוך ושהייה ארוכה בשטח. לגבי מים, יש חביות מים גדולות בכל בקתה, מים לבישול, שתיה וצחצוח שיניים, מעבר לכך, הריינג'רים בשמורה ימליצו לכם למלא מים מהאגמים בשמורה.

הכנות לטיול -יש להתכונן מבחינת לבוש בצורה טובה ביותר, לא לחסוך לא במשקל ולא באיכות! מצד שני גם לא להגזים אתם הולכים לטיול בשטח. יש לבדוק צפי מז"א לשבוע המיועד! 

לכל המידע על טסמניה אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות