מסלול עד שבוע בטסמניה

Tasmania, Australia

3 המלצות על מסלול עד שבוע בטסמניה

תמונת הפרופיל של ברקים
ברקים

”ביקור לשלושה ימים “

קרא עוד

ממלבורן טסנו לשלושה ימים לאי טסמניה (שעה טיסה לכוון). היעד הראשון היה ביקור בשמורת הטבע קריידל מאונט שליד העיר לנססטון. צריך להזמין את הטיול מראש, והם מאפשרים נקודות איסוף מבתי המלון החל משבע בבוקר, כך שצריך להגיע ערב לפני כן למלון.

האי בשטח פי 3 ממדינתנו הזעירה, אך מונה כמליון וחצי איש, המרוכזים במספר ערים ומאות כפרים קטנים. השאר זה הטבע בהתגלמותו – הרים, נחלים, יערות חיות וכד'. מי שלא מגיע לניו זילנד, יוכל אולי למצוא כאן תחליף קטן.

השמורה מקסימה עם הרים ואגם כחול ויפה, הטבע מרתק עם חיות בר אוסטרליות (למשל וומבט, שזה קנגורו קטן בגודל של כלב ממוצע). יש מסלול הליכה קל של שעתיים סביב האגם. עוברים בדרך עיירות יפות ועוצרים להתרשמות – שווה.

למחרת בבוקר נסענו לעיר הבירה הוברט – נסיעה של כשעתיים-שלוש (אפשר באוטובוס). כשהגענו לקחנו מעבורת לגלריית מונה בעיר. זאת חוויה שונה ממוזיאון רגיל, עקב המיקום והמבנים המיוחדים והתצוגות הלא שגרתיות. העיר עצמה יפה ויושבת על מפרץ ונהר.

למחרת נסענו שוב בטיול מוזמן לשמורת מאונט פילד. זהו הטבע בעיצומו, עצים בגובה 70 מ', יער גשם טרופי, מפלים ונחלים, אגמים, הרים, חיות וכו' – חובה לא להפסיד.

ממש מומלץ לאוהבי טבע וטיולי שטח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של peretz33
peretz33

”טרק Walls of Jerusalem“

קרא עוד

Walls of Jerusalem הוא טרק מעניין מאוד, העובר במרכז האי טסמניה.

תחילת המסלול - השביל בתחילת המסלול ועד למשטח הקמפינג הראשון הנו מסלול רגיל ושונה לחלוטין ממסלול האוברלנד, הבנוי היטב. העלייה היא מאוד חדה ונפרסת על כ-1.5 ק"מ. בסופה מגיעים לבקתה ראשונה. במסלול הזה אין בקתות שמותר או מומלץ לישון בהן וחובה להצטייד באוהל טוב. עם זאת, מצויות שתי בקתות לאורך המסלול - אחת בהתחלה ואחת בסופו של המסלול. הייעוד שלהן הוא לחירום בלבד (יש בהן עכברים והן לא מתוחזקות כלל). 

אחרי שהגעתם לבקתה הראשונה צפויה לכם דרך מישורית יותר, של כ-3 ק"מ, עד למשטח הקמפינג הראשון, Wild Dog Creek. שם מומלץ להקים את האוהל, זהו משטח מסודר, ישנם ברזי מים ושירותים. במקום השני המיועד לקמפינג Dixons Kingdom אין את הנ"ל. מעתה תוכלו לצאת למסלולי השמורה כולה, כשעל גבכם שקית שתיה ומצרכי יסוד נוספים שתבחרו בלבד.

הנוף מדהים, הרבה מאוד וואלאבי ו-וומבאט, יהיו שיגידו שראו גם שדים טזמנים, אגמים וצוקים מדהימים והכי חשוב השקט! כמובן שגם כאן מומלץ מאוד להיות מוכנים למז"א מטורף מאוד, כזה שיכול מהכל להכל!

המלצה חמה היא פשוט להתייעץ עם חנויות מטיילים ועם המוכרים שם, כי הם מקומיים והטיפים שתקבלו מהם הכי טובים. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של peretz33
peretz33

”טרק האוברלנד בטסמניה - כולל תמונות“

קרא עוד

טרק האוברלנד (Overland) בטסמניה הוא טרק מרכזי באי. אורכו כ-80 ק"מ והוא פרוס בשמורת הפארק הלאומי קריידל מאונטיין ואגם סיינט-קלייר. המסלול מסלול מאוד נוח ברובו הגדול ומאפשר הליכה נינוחה. ניתן לסיימו בחמישה ימים או שאפשר לסטות למסלולי משנה בתוך השמורה. בתוך השמורה עצמה, ישנם מסלולים משניים, אך כדי לטייל בהם, יש צורך בתכנון שהייה ארוך יותר בשטח. התכנון יכול להיעשות תוך כדי הטיול, אל מול מפה שרוכשים בכניסה לשמורה. 

יש מטיילים שמחליטים לסטות לכיוון טרק Walls of Jerusalem, אך מומלץ ביותר לרכוש מפה של האזור, משום שהוא שייך לשמורה אחרת ולא מופיע במפה של האוברלנד. ככלל, לאורך המסלול ישנן עצירות קבועות בהן אפשר לישון בלילה (השינה שלא בנקודות אלו אסורה). בנקודות הללו ישנן בקתות במצב מעולה, הבעיה היא שהמקום מוגבל, אי אפשר להירשם לבקתה או להוסיף כסף כדי להבטיח מקום. ישנם משטחי קמפינג, המאפשרים הקמה של אוהל על במות מוגבהות. לא להסתמך על הבקתות בשום מצב, קחו אוהל על כל מקרה. מזג האוויר בטסמניה יכול להשתנות כל רגע בקיצוניות מטורפת!

אוכל ומים - קחו אוכל שאתם אוהבים, אך זכרו שהזבל הולך איתכם לכל אורך הדרך. יש לייחס לכך משמעות רבה כשמתכננים מסלול ארוך ושהייה ארוכה בשטח. לגבי מים, יש חביות מים גדולות בכל בקתה, מים לבישול, שתיה וצחצוח שיניים, מעבר לכך, הריינג'רים בשמורה ימליצו לכם למלא מים מהאגמים בשמורה.

הכנות לטיול -יש להתכונן מבחינת לבוש בצורה טובה ביותר, לא לחסוך לא במשקל ולא באיכות! מצד שני גם לא להגזים אתם הולכים לטיול בשטח. יש לבדוק צפי מז"א לשבוע המיועד! 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בטסמניה

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בטסמניה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות