הר פוג'י ”טיפוס להר פוג׳י בלילה“

משינז'וקו שבטוקיו יוצאים אוטובוסים מקומה ארבע Expressway Bus Terminal לתחנה מספר חמש בהר פוג'י, (תחנת סובארו). יש להזמין מקום מראש מהאתר בחינם כאן. חייבים להדפיס את ההזמנה ולהגיע איתה לקופה חמש (אדום) שבטרמינל. 2,700 ין לכיוון כשעתיים וחצי.

הזמנתי כרטיסים לאוטובוס האחרון שיוצא משינז'וקו ב-15:45 ולאוטובוס הראשון שיוצא בבוקר מתחנה מס' חמש (סובארו) בשעה 10:00. חובה להצטייד בבגדים חמים: אני הבאתי פנס ראש, חולצה טרמית, פליז דק, סופטשל, כובע גרב, וכפפות.

בתחנה חמש יש חנויות, מסעדות וטוריסט אינפורמיישן. יבקשו ממכם לשלם 1,000 ין בתחילת העלייה. ניתן לקנות מקל פעמונים, 1,000 ין, ולאורך הטיפוס ניתן למלא אותו בחותמות צרובות. כל חותמת 300 ין.

התחלתי לטפס בשעה 19:15, חשוב לשים לב לשילוט לאורך הדרך, יש שביל שמיועד רק לעליה, יש רק לירידה ויש גם לשבילים אחרים. לאורך כל המסלול שלכם תלכו בשביל Yoshida. בדרך עוברים בתחנות ממוספרות מ-5 עד תחנה 10. כאשר ב-7 ו-8 יש צוותים עם רופא לעזרה. ישנן בקתות נוספות וניתן לקנות מזון, שתייה ולנוח/ לישון. ב-23:30 הגעתי לבקתה 8 האורגינאלית, שם עקב הרוחות והמזג האוויר הקפוא שהיו על ההר החלטתי להכנס לישון עד 3 בבוקר. משם המשכתי ולקראת הסוף מתחיל להווצר פקק אנשים עקב חיבור עם שביל נוסף. הגעתי ב-4:50 לפסגה ואז השמש התחילה לצאת. הנוף מדהים מהפסגה, שווה כל כאב וסבל. למי שלא עייף ניתן לסייר בלוע ההר.

לגבי הירידה: היא מתחילה בשער שלא עליתם בו לפסגה. נמצאת ליד הגבוהה משמאל. לשים לב שבתחנה 8 יש פיצול לשני שבילים, אחד אדום והשני לשביל צהוב (Yoshida) שאותו אתם צריכים. בתחנה 6, השביל מתפצל לסובארו ואותו אתם צריכים. לא להמשיך. עם Yoshida. סך הכל העלייה היא כשש-שבע שעות והירידה כארבע שעות.

לכל המידע על מרכז הונשו יפן
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות