מסלול חד יומי בדלמציה ”להפריד את הטיפ“

הכביש לאורך הים מפותל ועובר בעיירות החוף, לכן מהירות ממוצעת בו היא 70 קמ``ש ואף פחות, דבר שמאריך מאוד את זמני וקלות נסיעה בו, אבל הוא יפיפה. הגעה לאיים היא ע``י מעבורות של חברת JADROLINIJA. רצוי להתעדכן בל``וז ההפלגות מראש. למעבורת עם רכב יש להגיע לפני הזמן (יש תור של רכבים) כשעתיים. למעבורת ללא רכב יש להגיע כ40 דקות לפני הזמן (תור).

מקומות לינה מומלצים: דוברובניק - דירה, בעלת בית נחמדה ועוזרת, כ 15+ דקות הליכה מהעיר העתיקה (החנייה בעיר העתיקה בעייתית). טלפון: 332435 020 נייד: 5268799 091 שם הבעלים: יוגה (YUGE) כתובת: ממול למלון Bellevue. אם לא מצאתם מקום אצלה או דרכה - נסו להסתובב ברחובות השכונה LAPAD וחפשו שלטי SOBE.

טרוגיר - חדר או דירה, קרוב מאוד לעיר העתיקה (3 דקות). טלפון: 884630 021 כתובת: Gradina 4. 

פליטויצה - חדר בקוטג`, בעלת בית מקסימה, נקי , בחיק הטבע, ראו כרטיס ביקור למטה.

חופים בדוברובניק: ליד העיר העתיקה (ממזרח) - חוף עמוס צעירים, כניסה חינם. ליד מלון Bellevue (יורדים מהמלון במעלית לחוף) - חוף משפחות, לא עמוס, כניסה 10 קונה.

מקומות: HVAR זה אי ובו עיירה ושמה HVAR. במרכז (שזה העיר העתיקה כמעט תמיד) יש מקומות בילוי וטיילת. יש שם גם מלונות ולמעלה יש מבצר עם תצפית יפה לנמל. ליד HVAR נמצאית MILNA ו10 דקות נסיעה אחריה יש ירידה לחוף מקסים וקטנטן שנקרא carachke.

כללי לכל טיול: לכל טיול יש את האופי שלו (רכב, תחבורה ציבורית וכד`) ולכן כדאי להתאים את הספר בהתאם. למשל ``מנדי`` הוא טוב לטיולים ברכב וגם מקיף למדי בהיסטוריה - אבל אין בו פרטים מספיקים. על מנהלות (למשל מעבורות) או מסעדות. LONELY PLANET מקיף במנהלות אבל מייגע ולא מדבר על מסלולי נהיגה.כדאי להתייעץ (למשל עם ממסי).

לכל המידע על דלמציה קרואטיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות