שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן ”שחייה עם כרישים באוסלוב - האם כדאי?“

לפני ההגעה לפיליפינים התלבטנו האם ללכת לאטרקציית השחייה עם כרישים באוסלוב. מצד אחד החוויה נשמעה מדהים, אבל מצד שני קראנו בעיון את הביקורות על הפגיעה בהתנהלותם הטבעית של הכרישים ובהרגלי האכילה שלהם (למשל - http://dive-bohol.com/conservation/5-reasons-not-go-oslob/) .
 אם זו הייתה תקופה רלוונטית למפגש עם הכרישים בדונסול (דצמבר-מאי) כנראה שהיינו הולכים לשם וחוסכים את הדילמה, אבל הגענו באוקטובר. החלטנו בסופו של דבר, לא בלי לבטים, ללכת לאטרקציה באוסלוב, בעיקר כי נקודות הביקורת המרכזיות עדיין נראו לנו בגדר השערות ולא השתכנענו לגמרי שנגרם נזק לכרישים.
 אז כן - כמו שחלק אומרים, מדובר בחווייה שקרובה יותר לביקור בגן חיות מאשר לספארי בטבע (למרות שהכרישים אינם כלואים), המימד התיירותי-מסחרי מורגש מאוד והעסקנות מרגיזה. אבל האטרקציה הייתה מדהימה, מצמררת אפילו.
 אינני אומר שבהכרח אין רע בתופעה זו - אני באמת לא יודע - אבל בהינתן שהיא קיימת ומשגשגת, חשוב לקיים מחקרים רציניים כדי להבין את ההשלכות. בינתיים, אני ממליץ לכולם לקרוא ולדעת כמה שיותר, ובסוף לעשות החלטה מודעת ונכונה מבחינתם (ואם מגיעים בתקופה הרלוונטית, ללכת לדונסול).

ועוד משהו, לגבי העלות - רשמית מדובר באלף פזו, אבל המקום שמולו מוריד האוטובוס מסבו גובה עוד 100 על שמירת חפצים ושימוש במקלחת. לא התחלתי להסתובב ולבדוק אצל אחרים (אפשר).

לגבי הגעה - אפשר עצמאית (פירוט למטה) אבל יש הרבה טיולים מאורגנים (בעיקר מסבו ומוהל בוהל) לכרישים, חלקם משלבים גם קניונינג במפלי הקוואסן. אחד מהמארגנים - ישראלי בשם Rephael Erez (חפשו בפייסבוק). כמובן, יוצא יקר יותר מטיול עצמאי.

לכל המידע על ויסיאס פיליפינים
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לויסיאס

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם