שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן
Oslob Whale Shark Watching

4.9
(8)
שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן - למטייל (1) מתוף הטיפ של Shlomo nunu
שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן מתוך הטיפ של Shlomo nunu - למטייל (2) מתוך הטיפ של Shlomo nunu
שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן מתוך הטיפ של Shlomo nunu - למטייל (3) מתוך הטיפ של Shlomo nunu
שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן מתוך הטיפ של smadar54 - למטייל (4) מתוך הטיפ של smadar54
Natalio Bacalso, Tan-awan Oslob, 6025, Philippines
+63 925 897 8687
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן

4.9
8 מדרגים
7
1
0
0
0

8 המלצות על שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן

תמונת הפרופיל של רפי83
רפי83

”חוויה נפלאה“

קרא עוד

שחייה עם כרישי הלוייתן ב-Oslob היא אחת האטרקציות המיוחדות ביותר בפיליפינים.

האתר מסודר מאוד, למרות המוני התיירים, המתייצבים מוקדם בבוקר (לקראת 10-11 הם מסתלקים לעומק) לצפות בדגים הענקיים (למרות השם המפחיד, מדובר על הדג הגדול בטבע והוצא ניזון מפלנקטון, ע”י שאיבת מים לפה) .

בכל כמה דקות יוצאת סירה עם כ-10 אנשים לים (בערך 50 מ' מהחוף) , שם תוכלו לבלות כ-30 דקות, בין כרישי הלוייתן הענקיים. החוויה פשוט מרשימה וכל חובב ים, דגים או סתם פלאי טבע, חייב לנסות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”כרישי לוויתן באוסלוב,להגיע דווקא לשם“

קרא עוד

יש עוד כמה מקומות שאפשר לראות את הכרישי לוויתן אבל שם תמיד הם נמצאים ותמיד תוכלו לראות אותם, בשונה ממקומות אחרים שלא כל יום הם באים וגם לפעמים יש רק אחד, פה יש מדריכים מקומיים ששומרים עליהם שאף אחד לא יתקרב אליהם מדי קרוב ובודאי שלא יגע בהם ורק הם מאכילים אותם בדגים, וסירה לוקחת את האנשים מהחוף קצת לבתוך הים לאיזור שהם נמצאים ועושים שם שנירקול ורואים אותם ממש קרוב ומי שרוצה להצטלם איתם שיביא מצלמת גו פרו או שישכור שם על החוף בהתחלה ושיבקש מאחד המדריכים שיכנס למים ויצלם אותו כי לבד זה בלתי אפשרי והם לא נותנים להתקרב מדי אליהם, (היה שם מישהו שהתקרב יותר מידי והם הוציאו אותו מהמים) כך שתבקשו מהם והם יצלמו אתכם ביחד עם הכרישים ובוודאי שאי אפשר להצטלם איתם עם הפלאפון מתחת למים כי הם זזים מהר ורק המדריכים מצליחים לצלם, ולעשות שם שנירקול ולא צליליה כי הכרישים נמצאים ממש על המים ולא בעומק ולא רואים שום דבר אם עושים שם צלילה בעומק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dviroos
dviroos

”שחייה עם כרישים באוסלוב - האם כדאי?“

קרא עוד

לפני ההגעה לפיליפינים התלבטנו האם ללכת לאטרקציית השחייה עם כרישים באוסלוב. מצד אחד החוויה נשמעה מדהים, אבל מצד שני קראנו בעיון את הביקורות על הפגיעה בהתנהלותם הטבעית של הכרישים ובהרגלי האכילה שלהם (למשל - http://dive-bohol.com/conservation/5-reasons-not-go-oslob/) .
 אם זו הייתה תקופה רלוונטית למפגש עם הכרישים בדונסול (דצמבר-מאי) כנראה שהיינו הולכים לשם וחוסכים את הדילמה, אבל הגענו באוקטובר. החלטנו בסופו של דבר, לא בלי לבטים, ללכת לאטרקציה באוסלוב, בעיקר כי נקודות הביקורת המרכזיות עדיין נראו לנו בגדר השערות ולא השתכנענו לגמרי שנגרם נזק לכרישים.
 אז כן - כמו שחלק אומרים, מדובר בחווייה שקרובה יותר לביקור בגן חיות מאשר לספארי בטבע (למרות שהכרישים אינם כלואים), המימד התיירותי-מסחרי מורגש מאוד והעסקנות מרגיזה. אבל האטרקציה הייתה מדהימה, מצמררת אפילו.
 אינני אומר שבהכרח אין רע בתופעה זו - אני באמת לא יודע - אבל בהינתן שהיא קיימת ומשגשגת, חשוב לקיים מחקרים רציניים כדי להבין את ההשלכות. בינתיים, אני ממליץ לכולם לקרוא ולדעת כמה שיותר, ובסוף לעשות החלטה מודעת ונכונה מבחינתם (ואם מגיעים בתקופה הרלוונטית, ללכת לדונסול).

ועוד משהו, לגבי העלות - רשמית מדובר באלף פזו, אבל המקום שמולו מוריד האוטובוס מסבו גובה עוד 100 על שמירת חפצים ושימוש במקלחת. לא התחלתי להסתובב ולבדוק אצל אחרים (אפשר).

לגבי הגעה - אפשר עצמאית (פירוט למטה) אבל יש הרבה טיולים מאורגנים (בעיקר מסבו ומוהל בוהל) לכרישים, חלקם משלבים גם קניונינג במפלי הקוואסן. אחד מהמארגנים - ישראלי בשם Rephael Erez (חפשו בפייסבוק). כמובן, יוצא יקר יותר מטיול עצמאי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dviroos
dviroos

”דרכי ועלויות הגעה לאוסלוב - צפייה בכרישי לווייתן“

קרא עוד

כתבתי בטיפ נפרד על השאלה האם ללכת לצפות בכרישי לווייתן באוסלוב. אם כבר החלטתם ללכת, יש שתי דרכים להגיע.

אחת – טיול מאורגן מהעיר סבו או ממוהל בוהל דרך סוכנויות מקומיות. חלק מהטיולים משלבים גם קניונינג במפלי הקוואסן. העלות תלויה בגודל הקבוצה. אחד ממארגני הטיולים הוא ישראלי בשם Rephael Erez (פייסבוק), ועלות לאדם בקבוצה של 6 דרכו לטיול משולב היא 4250 פזו לאדם, שזה שווה ערך למחיר לאדם שיבקשו עבור קבוצות גדולות יותר אם תצאו דרך סוכנות פיליפינית. טיול רק לכרישים באוסלוב וחזרה עולה דרכו כ-3200 פזו.

דרך שנייה – עצמאית. כמובן, זה זול יותר – אם תרצו להגיע לכרישים בלבד זה יעלה לכם 1330 (1000 כניסה ו-330 לאוטובוס הלוך חזור לסבו; אבל בטיול המאורגן תקבלו גם ארוחת צהריים ואולי בוקר). אם תרצו לשלב גם את הקניונינג – מה שידרוש הגעה עצמאית לקוואסן (כמה מאות פזו לאדם) ושכירת מדריך (מחיפושי גוגל נראה שהעלות תהיה 1500-1100 לאדם בקבוצה) – הפער מטיול מאורגן הופך להיות נמוך יותר, וזה כנראה שווה את הנוחות. כיוון שאנחנו רצינו ללכת לכרישים בלבד, עשינו זאת עצמאית.

הנחיות הגעה לאוסלוב מסבו: מתחנת bus terminal south לוקחים אוטובוס של חברת ceres לאוסלוב (בכניסה למסוף יקפצו עליכם סדרנים של חברות אחרות; ממליץ לנסוע רק ב-ceres, שהאוטובוסים שלהם נראים בשתי רמות מעל האחרים ועולים אותו דבר). 155 לאוטובוס בלי מזגן, 165 עם (המזגן מקפיא, כדאי להיערך בהתאם). שלוש שעות נסיעה כשאין פקקים. בקשו לרדת בכפר tan awan. יורידו אתכם מול אחד המקומות שמארגנים את האטרקציה, אבל אתם לא מחויבים לסגור דרכם. ממליץ לצאת בשש בבוקר מסבו, כדי לצמצם סיכוי לפקקים ולוודא שלא תפספסו את הכרישים (ב-12 כבר חוזרים לים).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של smadar54
smadar54

”שחייה עם כרישי לוויתן“

קרא עוד

היינו באוסלוב בחודש ינואר. נסענו מסביבו ברכב פרטי ולקח בסביבות שעתיים וחצי בנסיעה מטורפת. לאחר הירידה לחוף ההגעה אל הכרישים מאוד מסודרת ומאורגנת. הכרישים מגיעים לחוף מוקדם בבוקר כי מאכילים אותם. כולם “גורים”. מקפידים מאוד לשמור על כללים שהם לא יפגעו. הם לא קשורים, המים מאוד נקיים וצלולים ולא נגרם להם נזק פיזי. החוויה עוצמתית מאוד.

ממליצה לשכור מצלמה תת מימית ולבקש ממשיט הסירה לצלם. כדאי לתת לו טיפ שמן בסוף. משכירי המצלמה מורידים את התמונות על דיסק. לא ממליצה לשכור סנפירים, כי לא צריך לשחות אחרי החיות, ולבוא עם בגדי ים וסנדלי ים. אסור לשים קרם הגנה זה פוגע בחיות. נשארים במים חצי שעה באזור החיות. זה מעט מאוד זמן. היו הרבה מבקרים ביום שהיינו.

חובה להגיע כמה שיותר מוקדם בבוקר, כי הכרישים חוזרים לים בסביבות שתים עשרה. תהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Shlomo nunu
Shlomo nunu

”אחד החוויות החזקות בפיליפינים“

קרא עוד

טיול יום לצפייה בכריש הלוויתן בכפר אוסלווב. חוויה מדהימה! לא ציפיתי שנראה מכל כך קרוב את הכרישים. סגרנו דרך חברת טוריסימו פיליפינו (החברה ממש טובה ונותנת שירות מעולה ברמה גבוהה). יצאנו מהאי סאבו. הטיול כולל גם טיול במפל מדהים.

חוויה מאוד לא שגרתית, הרי רק בארצות העולם השלישי יתנו למטיילים לשחות קרוב כל-כך ליד בעל חיים – נדיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shir239
shir239

”שחייה עם כרישי לוויתן באוסלוב“

קרא עוד

הגענו לאוסלוב בצהריים באוטובוס (שלוש שעות בערך עם החלפה) ממואלבואל.

חשוב שתדעו שהמקום הזה מת ואין שם מה לעשות בכלל. האוכל גם לא מלבב, אז אם אפשר להגיע מוקדם ולברוח משם ישר אחרי האטרקציה זה הכי טוב.

הלכנו למפלים כשהגענו (על אופנוע). הם היו יפים מאוד וגם היה נחמד להתרחץ, למרות שאחה”צ היה שם כבר קריר. אח”כ ישבנו בהוסטל סנרייז די משועממים.

בשש וחצי בבוקר יצאנו בסירה לאחר תדריך די מגוחך (שלא מקפידים עליו ממש) לאיזור שבו זורקים את האוכל ללוויתנים (קרוב ממש לחוף). שם אתה פשוט קופץ למים ומשרנקל (ומצטלם מלא אם יש מצלמה נגד מים) עם כרישי הלוויתן המרשימים, כשהם קרובים לעיתים אף סנטימטרים בודדים אליך. מרגש ומפחיד כאחד (הם לא מסוכנים). כדאי ללבוש בגדים מעל הבגד ים כי יש שם עקצוצים בגוף (מדוזות או פלנקטון או משהו), וגם לקחת שנורקל ולא להסתפק במשקפת כמו שאני עשיתי, כי מסריח שם מהאוכל של הדגים. אין מה לצלול, שנרקול לגמרי מספיק.

כל השחייה אורכת כ-30 דקות בערך ועולה כ-1000 פזו לאדם. משם לקחנו אוטובוס ומעבורת לדומגטה החמודה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzafrir_peleg
tzafrir_peleg

”צפייה בכריש לוויתן בעיירה Oslob“

קרא עוד

רצינו להמליץ על חוויה יחודית בטיול בפיליפינים. העירה Oslob נמצאת כ 4 שעות נסיעה דרומית ל Cebu city. ניתן להגיע לשם מתחנת האוטובוס הדרומית של Cebu. כריש לוויתן הוא הדג הגדול ביותר בעולם ואורכו מגיע עד 10 מטרים. שטים בסירה כמה מאות מטרים לתוך הים, ומכיוון שהמקומיים זורקים לכרישים פלנקטון וחלקי שרימפים לים הם באים לאכול. זה אמנם לא טבעי לגמרי אבל אנחנו שחינו ושנירקלנו עם בין 10-15 כרישים. שווה מאוד! חוויה שלא תשכחו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן

אין עדיין פוסטים על שיט אוסלוב ווייל שארק ווצ'ינג - צפיה בכריש לוויתן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לויסיאס

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם