מידע חיוני נוסף בפליטביצה ”אגמי פליטביצה“

טיפים מביקור בסוף ספטמבר.
 מומלץ להכנס בכניסה השניה. היא פחות צפופה ובגלל שהיא מתחילה באגם העליון, תעשו את רוב המסלול בירידה. מומלץ גם להתחיל מוקדם, כי הסיכוי לפגוש בע”ח גבוה יותר. לטעמנו הנופים בחלק הזה היו מרהיבים ודרמטיים יותר משל החלקים הנמוכים.
 מהחניה יש קטע קצר של הליכה בירידה לכיוון התחנה של הקרונית החשמלית לנקודה הגבוהה. במקום יש גם מפה מעולה של כל המסלולים ונקודות החיבור עם השיט והקרונית. אנחנו בחרנו את מסלול H הכתום. המסלול מסומן היטב לכל אורכו. נקודות התצפית משולטות ואפילו דאגו לספסלים באיזור.
 רוב בעלי החיים מרגישים מוגנים ואינם חוששים מבני אדם, כך שאם תהיו שקטים יש סיכוי טוב לראות אותם. אחרי שמסיימים מחצית מהמסלול מגיעים לאגם. שם יש שתי בחירות, לחזור לנקודה שבה התחלנו או להמשיך לנקודה השניה בשיט. בנקודה השניה יש מיגוון בתי קפה, שירותים ומקומות ישיבה.
 משם ממשיכים במסלול H לכיוון הנקודה הנמוכה של “המפל הגדול” (הסיבה למרכאות בהמשך) . רוב המטיילים מתחילים פה את הסיור, לכן המסלול צפוף הרבה יותר ופחות מעניין. הליכה לאורך האגמים עד לפניה למפל הגדול. תכלס, המראה מאכזב. לא בטוח שהיה שווה את ההליכה.

חוזרים על עקבותינו ומתחילים את העליה לכיוון הכניסה הראשונה. העליה ברמת קושי בינונית, יש ספסלים לאורך הדרך והמון נקודות תצפית. בסיום העליה מחכים לקרונית שתיקח אותנו בחזרה לנקודת ההתחלה של כניסה 2. יש עוד עליה של כ- 1000 מ''.

טיפים: נעלי הליכה טובות, אוכל ומים (בתי הקפה בנקודת ההתחלה נפתחים רק לקראת 10:00) , משקפת, להתלבש בשיטת הבצל.

לכל המידע על פליטביצה קרואטיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות