מסלול עד שבוע באיירס רוק ”יומיים וחצי ב"לב האדום" - אוסטרליה“

יום 1: נסיעה מאליס ספרינגס לכיוון קינגס קניון:

בנינו את התכנית שלנו במיוחד כך שתהיינה לנו טיסות מקריינז לאליס ספרינגס ואחר כך מאיירס רוק לסידני. כמו כן, צריך לשכור רכב ולא לשכוח שצריך לשלם עבור החזרתו במקום אחר. אלה מקומות קטנים ונידחים ולא מכל מקום לכל מקום יש טיסות. במדבר, אין ביטוח על נסיעה אחרי השעה 6 בערב. זאת בגלל הסכנה של מפגש בלתי אמצעי מכונית-קנגורו או חיות אחרות בשעות החשיכה. לכן אנחנו חותמים על כך שאנו לא נוסעים בחושך ויש לתכנן את הנסיעות בהתאם.

בבוקר של יום יצאנו בדרכנו מאליס ספרינגס לקינגס קניון. לבעלי רכב 4X4 קיימת דרך קצרה יותר, אבל אנחנו שכרנו רכב רגיל ולכן עלינו לנסוע רק בכבישים סלולים ורק עד 18:00. המרחק עלינו לגמוע הוא כ-470 ק"מ. הכביש נקרא "דרך סטיוארט" (Stuart Highway). בדרך עצרנו בחוות הגמלים ב-Stewart Well. מתברר שהגמלים שיובאו למדבר האוסטרלי כעזרה בעת סלילת הכבישים והמסילות שוחררו לטבע לאחר סיום העבודה והצליחו להתרבות. כיום יש עדרים רבים של גמלים ואוסטרליה מייצאת גמלים לערב הסעודית. בצומת Eridunda פונים ימינה לדרך לסטר "Lasseter Highway" ואחר כך (אחרי הרבה ק"מ) פונים ימינה בצומת לכיוון Watarrka National Park (King Canyon Resort). הכביש הזה נקרא Luritja Road. במתחם הקרוב ביותר לשמורה יש שלטים המובילים לטיולים שאפשר ללכת בקניון. אנחנו בחרנו בטיול בתחתית הקניון (הטיול הקצר יותר). מקום מרשים ביותר. הגענו לשמורה מספיק מוקדם כדי שנוכל לצפות בשקיעה היפה בשביל שליד הביתן שלנו.

השמורה הנ"ל היא המקום היחיד שאפשר ללון בו והמחירים בהתאם. יש להם מספר רמות של חדרים, אבל המחירים ממש גבוהים. כדי לחסוך בעלויות בחרנו בחדר עם שירותים ומקלחות משותפים. החדר בסיסי ביותר, אבל ללילה אחד במדבר לא היינו מוכנים לשלם כ-400 דולרים. היה נחמד לחזור להיות צעירים ללילה אחד. המקום הומה במשפחות, צעירים, זוגות מכל הגילאים והמינים ומכל העולם. בערב הייתה הופעה חביבה של זוג מזדקן שקוראים לעצמם Roadies. האישה יהודיה גאה שהולכת עם מגן דוד ענק על החזה. 

לינה: King Canyon Resort Luritja Road, Watarrka National Park Kings Canyon, 0872 Phone: +61-1300233432 Fax: +61-394-293992 e-mail: [email protected]

יום 2: נסיעה מקינגס קניון לכיוון איירס רוק (Ayers Rock) או אולורו. התעוררנו עם שחר קצת לפני הזריחה ורצנו לראות את הזריחה היפה. הספקנו לערוך טיולון קטן בשביל קצר שנקרא Kathleen Spring ושמנו פעמינו לכיוון אולורו – הסלע האדום. חוזרים בדרך שבה הגענו אתמול, Luritja Road, ובצומת פונים ימינה לכיוון Ayers Rock-Uluru. אולורו הוא סלע עצום ומרשים שמכל העולם מגיעים אליו ומצלמים בלי הפוגה. הסלע מקודש לאבורג'נים בני המקום והם לא כל כך אוהבים שמצלמים אותו מכל הכיוונים.

עם הגעתנו לשמורה יצאנו לסיור ממודרך שהזמנו מראש אל שמורת האבורג'נים, סיור מסביב לאולורו וסיימנו בתצפית על הסלע בעת השקיעה. כל התיירים מכל הסיורים מגיעים בשעה הזו לאותו מקום וזה באמת זמן קסום. בדרך כלל הסיור כולל כוס יין וחטיפים וכל התיירים עומדים ומצלמים בלי הרף. השמורה של Ayers Rock כוללת מספר בתי מלון או אכסניות ברמות שונות. יש גם מסעדות ומרכז קניות קטנטן. הפעם בחרנו במלון יותר מהודר. ארוחת ערב ניתן להכין לבד על האש. ישנם מתקני BBQ. כל מה שצריך לעשות זה לקנות במקום את הבשר שמעוניינים, תוספות ויאללה לאכול. היה יוצא מן הכלל.

לינה: Outback Pioneer Hotel זהו מלון 3.5 כוכבים. (באותו מתחם יש גם לודג' בעל 2 כוכבים). Yulara Drive, Yulara Ayers Rock, 0872 Phone: +61-282-968010 e-mail: [email protected]

יום 3: סיור מודרך באולורו עם הזריחה, טיול בקאטה ג'וטה וטיסה לסידני. בשעה 04:45 בבוקר יצאנו לסיור מודרך לראות את הזריחה ליד האולורו. אין ספק שהתמונות והמילים לא יוכלו לתאר את ההרגשה לנוכח הזריחה הזו. לפני שהשמש עלתה צפינו בכוכבים הרבים שניתן לראות בשמי אוסטרליה. לאחר הזריחה נסענו לקאטה ג'וטה (הרבה ראשים) שזו שרשרת רכסים עגולים. חבל יהיה לוותר על סיור מודרך במקומות האלה. יש ערך מוסף רב להסברים שמקבלים על ההיסטוריה, גיאולוגיה, ביולוגיה, דמוגרפיה, סוציולוגיה ומה לא. המדריכים ברובם גרים בשמורה (פשוט כי אין מקום אחר לגור בו) והם ברובם אנשים בעלי ידע רב ביותר ובעלי מקצוע מדעי או היסטורי כזה או אחר. אחרי הטיול (צהריים) חזרנו למלון, נסענו לשדה התעופה הפצפון, החזרנו את הרכב וטסנו לסידני.

לכל המידע על איירס רוק אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאיירס רוק

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם