מסלול עד שבוע בלליבלה ”אבונה יוסף טרק אתיופיה-לא צריך מדריך ממש קל לעשות לבד“

היי חברה
 אני ועוד שני חברים סיימנו את טרק האבונה יוסף עצמאית (תודה לכל מי שעזר) .

בנוסף כמה טיפים ותובנות, אולי חלקם לא הכי נעימות אבל עוזרות מאוד.
יומיים או שלושה: ממליץ על יומיים (עד הכפר ולרדת) . טרק האבונה יוסף ידוע בנוף לא מרהיב במיוחד אבל לדעתי היה נוף יפה (לא יותר מהסימיאן) אבל אתה ממצא את עניין הנוף גם שאתה בכפר בגובה של 3,500 מטר, אז אין מה לכבוש פסגות לדעתי.
מדריך: לא כדאי לקחת מדריך. מדריכים לוקחים 30 $ ליום וזה באמת לא שווה. המסלול מאוד מובן, כל הזמן הולכים החברה מהכפרים על המסלול הזה. לנו יצא 500 ביר לאדם כל הטרק וכל הלוגיסטיקה שלו.
מים: אנחנו עשינו את הטרק רק יומיים. ככה לקחת מים בין ארבעה לשישה ליטרים זה מספיק.
מגורים: צריך קצת ללמוד או לרשום מראש מילים בהאמרית כמו ״אוכל״, ״שינה״ו״כמה זה עולה ״ (עוד מילים שאולי צריך אני יכול לפרט בפרטי) . כשמגיעים לכפר המון קופצים עלייך, מציעים לך לישון, לאכול וקפה. צריך לחייך קצת ולהיכנס לאחד הבתים פשוט. הבחור שאצלו התארחנו אפילו לא רצה כסף, אבל הם כן מצפים לסכום מסויים בסוף (שמנו 200 ביר כל אחד) . הכפריים מאוד נחמדים.
ילדים: זה שמחה אבל זה גם הרבה הצקות. הם יקלטו אתכם, ירוצו אליכם וישגעו אתכם שהם רוצים כסף או עיפרון (קשה לפעמים שלא להביא אבל תקחו בחשבון שאתה מביא לאחד כל הכפר מגיע לבקש) . להתעלם מהם. תסמנו להם עם הידיים, אבל אם זה ממשיך אפשר להרים אבן והם בורחים (רק להרים! לא לזרוק! )
יום שני: זה ירידה של שלוש שעות לעומת העליה שהיא בערך חמש, ככה שאם אתם יוצאים בשבע בבוקר אתם כבר תהיו בלליבלה ב-12 אחרי ארוחת צהריים. זאת אותה דרך כמו בהלוך.

לכל המידע על לליבלה אתיופיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה ללליבלה

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם