רקע למרסיי

מרסיי, העיר הגדולה של דרום צרפת תמיד נחשבה לעיר צבעונית ורב תרבותית. הנמל הגדול והחוף יוצרים נופים שהופכים אותה לאחת הערים המתויירות בצרפת.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: רקע למרסיי

העיר המאוכלסת ביותר בצרפת אחרי פריס, מרסי (Marseille), סבלה מתהפוכות רבות במהלך השנים. מגיפות, קנאות דתית וטרור ממשלתי היו רק כמה מן הסערות שעברו על העיר וגם היום היא מתמודדת עם כל סוגיה חשובה שעל סדר היום במדינה כך שבעיות אלימות, גזענות, שחיתות ופורענות אינן תופעות נדירות במדינה. אבל אין צורך להיבהל, כי למרות שהתמונה שצוירה אינה הופכת את העיר לסביבת המגורים המועדפת על התושב הממוצע, הרי שבכל הנוגע לתיירות זוהי עיר נמל מקסימה וקוסמופוליטית עם היסטוריה שהולכת כ-2500 שנים אחורה עת בה היוונים החלו להתיישב בה ולפתח אותה כמעצמה מסחרית.

ה-Vieux Port, ליבה האמיתי של העיר הוא מקום מצוין להתמכר בו להנאה הפשוטה שבצפייה בתושבי העיר המנהלים את חייהם היומיומיים. שני מבצרים שומרים על הכניסה לנמל כשבמרחק קצר דרומה נמצאת Basilique St-Victor, הכנסייה העתיקה ביותר בעיר. הבזיליקה הוקמה על שם סו-ויקטור, חייל רומאי שהומת תחת שתי אבני רחיים. הבזיליקה מזכירה במראה מעין מבצר, כשקירות תא המקהלה לדוגמא הם בעובי של 3 מטרים. ניתן לבקר גם בקריפטה של הבזיליקה ובקטקומבות תמורת תשלום סמלי. שעות פתיחה: מדי יום בין 08:00 עד 18:00. בחלקנו הצפוני של הנמל נמצאת העיר העתיקה של מרסיי, הידועה גם בשם Le Panier, אזור מאוכלס בצפיפות שנפגע קשות במהלך מלחמת העולם השנייה על ידי הנאצים. כיום הרובע מאוכלס בעיקר על ידי אלג`יראים.

אחרי המלחמה ניצלו ארכיאולוגיים את העובדה שהאזור היה מופצץ, חפרו תחת ההריסות וגילו ממצאים רומיים אותם ניתן לראות ב-Musée des Docks Romains שב-place Vivaux. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בקיץ מ-11:00 עד 18:00 ובחורף בין 10:00 ל-17:00. הכניסה כרוכה בתשלום. מוזיאון נוסף הוא המוזיאון לאומנות בת זמננו שב-69 bd de Haifa ובו אוסף מצוין של עבודות של אומנים בעלי שם כמו אנדי וורהול, כריסטו ובורן. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בקיץ מ-11:00 עד 18:00, בחורף מ-10:00 עד 17:00. הכניסה כרוכה בתשלום. מתחת לאזור העיר העתיקה, La Canebière הוא הרחוב הראשי של העיר המפריד בין מרסי הערבית לשאר העיר. צפונית לכאן ב-Belsunce ניתן למצוא את ה-Centre Bourse קניון ענקי בו נמצא גם Musée d`Histoire de Marseille בו אוסף ממצאים מהתקופה הרומית של העיר הכוללים שרידי של כלי שיט רומיים מהמאה השלישית. שעות פתיחה: שני עד שבת מ-12:00 עד 19:00. הכניסה כרוכה בתשלום.

Palais Longchamp הוא אתר מעניין נוסף בעיר. במקום זה הסתיים למעשה האקוודוקט שהוביל מים מנהר הדירנס אל העיר. גם כיום מים עדיין זורמים באמצע שורת העמודים של הבניין, כשבאגף הצפוני שלו נמצא Musée des Beaux-Arts, המוזיאון לאומנות יפה של העיר. בין העבודות המעניינות במוזיאון ניתן למצוא שלושה ציורים מקסימים של Françoise Duparc וחדר מלה בקריקטורות פוליטיות מהמאה ה-19 של האמן המקומי Honoré Daumier ודיוקן מפורסם של לואי ה-14 שצייר Pierre Puget. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בקיץ מ-11:00 עד 18:00 ובחורף מ-10:00 עד 17:00. הכניסה כרוכה בתשלום.

דרומית ל-La Canebière נמצאים רחובות הקניות העיקריים של העיר rue Paradis, rue St-Ferréol ו-rue de Rome. כמו כן ניתן למצוא באזור את Musée Cantini ובו אוסף מרשים של אומנות מודרנית ואומנות מהמאה העשרים הכולל עבודות של Dufy, Léger, Bacon ו-Vasarely. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בקיץ מ-11:00 עד 18:00 ובחורף מ-10:00 עד 17:00. הכניסה כרוכה בתשלום. עוד אתר בקרבת העיר שכדאי לראות הוא Château d`If, המבצר המאיים שהופיע בספרו של דיומא הרוזן ממונטה כריסטו. אף אחד לא הצליח לברוח מכאן לעולם- רוב האסירים נכלאו במקום מסיבות פוליטיות או דתיות יצאו מדעתם או מתו לפני שריצו את תקופת מאסרם. סירות עוזבות אל האי עליו יושב המבצר כל שעתיים בערך מ-quai des Belges

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מרסיי