מטרופוליטן - Metropolitan - המדריך למוזיאון המפורסם בניו יורק

מוזיאון מטרופוליטן (Metropolitan), או בכינויו המקומי "המט", הוא אחד מן המוזיאונים המפורסמים בעולם ובניו יורק בפרט ומי שאוהב אמנות, מטרופוליטן הוא בגדר אטרקציית חובה עבורו. מדובר במוזיאון עצום מימדים עם אגפים רבים, בכדי להקל עליכם את ההתמצאות בו ולהרוויח יותר זמן בין כתליו, יצרנו עבורכם את המדריך לביקור במוזיאון מטרופוליטן עם כל המידע הנחוץ לביקור.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מטרופוליטן - Metropolitan - המדריך למוזיאון המפורסם בניו יורק
© Hackman/Depositphotos

מטרופוליטן - היסטוריה


שורשיו של מוזיאון מטרופוליטן לאמנות (The Metropolitan Museum of Art) ניטעו עוד בשנת 1866 בפריז, צרפת, כאשר קבוצה של אמריקנים ביקשה להקים את הגלריה הלאומית לאמנות ובאמצעותה להביא את האמנות לעם האמריקאי. ב-20 באפריל 1870, נפתח מוזיאון המטרופוליטן לאמנות לציבור, בבניין Dodworth ברחוב השדרה החמישית 681. האובייקט הראשון שרכש המוזיאון היה סרקופג רומי. שנה לאחר מכן נרכשו 174 ציורים אירופיים, כולל יצירות מאת אנתוני ואן דייק, ניקולא פוסן וג'ובאני בטיסטה טייפולו.

מטרופוליטן - צילום: איתמר ברקמטרופוליטן - צילום: איתמר ברק


 ב-30 במרץ 1880, נפתח המטרופוליטן מחדש בשדרה החמישית 1000 פינת רחוב 82. האדריכלים קלברט וו יחד עם יעקב וורי מאלד עיצבו את המבנה הראשוני בסגנון גותי. מאז, הורחבה הבנייה של המוזיאון ואגפיו ונבנו תוספות אשר מקיפות את המבנה המקורי. עד המאה העשרים, הפך המוזיאון לאחד המרכזים הגדולים בעולם האמנות.

מטרופוליטן - מידע כללי

מוזיאון המטרופוליטן לאמנות שבניו יורק המכונה בפי כל "המט" (The Met), הוא אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם. אם תקחו את מפת ניו יורק, תראו כי המוזיאון שוכן בצדו המזרחי של הסנטרל פארק במרכז מנהטן. אגף אחר של המוזיאון, הקלויסטרס (Cloisters), מצוי בפארק פורט טריון בצפון מנהטן, על גדת נהר ההדסון. למעלה משני מיליון מוצגים מתחום האמנות קלאסית, האמנות עתיקה, האמנות אסייתית, האוקיאנית, האפריקנית, האיסלאמית והמודרנית, המוצגים ב-19 אגפי המוזיאון. אוסף האמנות המצרית העתיקה כולל מקדש מצרי שהובא בשלמותו ממצרים. כמו כן, המוזיאון מציג חדרים שעוצבו על ידי האדריכל פרנק לויד רייט וכן אוסף גדול של כלי נשק ושריון. אחת הרכישות האחרונות והידועות של המוזיאון הוא הציור של דוצ'יו המדונה עם התינוק - שנרכש בסכום של 45 מיליון דולרים. מוזיאון מטרופוליטן מהווה גם מקום לאירועים נוצצים ואופנתיים, בכל שנה מתקיים בו הנשף השנתי עם המוני סלבריטאים ומפורסמים וכן תצוגות אופנה והשקות של תערוכות.

מטרופוליטן - צילום: איתמר ברקמטרופוליטן - צילום: איתמר ברק

מה יש במוזיאון


 במוזיאון פועלות 19 מחלקות שונות, בראש כל מחלקה עומד מנהל, ותחתיו צוות אוצרים מתמחה. בין המחלקות: אמנות עיצובית אמריקאית, פיסול וציור אמריקאי, כלי אבן מהאלף השביעי לפנה"ס שהתגלו בישראל, כלי נשק ושריון, אמנות אפריקאית, אמות אוקיאנית, מכון התחפושות - בשנת 1937 אוחד המוזיאון לאמנות התחפושות עם מוזיאון מטרופוליטן לאמנות והפך למחלקה נפרדת במוזיאון. אוסף מכון התחפושות כולל למעלה מ-80,000 תחפושות וחפצים נילווים. אגפים נוספים: אמנות אסיה, אמנות מצרית, ציור אירופאי, פיסול ועיצוב אירופאי, אמנות איסלאמית, אמנות ימי הביניים, הקלויסטרס, שהוא מוזיאון נפרד שנמצא בצד אחר של העיר, אמנות מודרנית ועוד.

כיצד להגיע


מאיסט סייד מנהטן: בסאבווי: קחו רכבת 4, 5 או 6 עד רחוב 86 והמשיכו שלושה בלוקים מערבה לשדרה החמישית (כ-10 דקות). אוטובוס: קח את M1, M2, M3, M4 או באוטובוס לאורך השדרה החמישית (ממיקומים צפונה) אל רחוב 82 או לאורך שדרת מדיסון עד רחוב 83.

מווסט סייד מנהטן: קחו רכבת 1 עד רחוב 86 ואז אוטובוס M86 שחוצה את העיר ונוסע ברחבי סנטרל פארק אל השדרה החמישית או רכבת C עד רחוב 81 ואז קו אוטובוס M79 (העברה חופשית) שנע ברחבי סנטרל פארק אל השדרה החמישית.

מתחנת פן: קחו את קו האוטובוס M4 לרחוב שדרות מדיסון 83 או רכבת C לרחוב 81 ומשם קו M79 ואיתו לחצות את העיר (העברה חופשית) אל השדרה החמישית.

כמה זה עולה לנו


 במוזיאונים רבים בארה"ב עלות הכניסה הינה בגדר תרומה ולכן אינכם מחוייבים בתשלום המחיר המלא, כפי שמצויין בתעריף, אולם לא נהוג להיכנס למוזיאון מבלי לשלם. העלות המומלצת למבוגר המגיע למוזיאון מטרופוליטן: 25$, פנסיונרים (65 ומעלה) 17 דולר, סטודנט - 12 דולר, ילדים מתחת לגיל 12 חינם. הכניסה למוזיאון כוללת את כל התערוכות אשר מתקיימות בו באותה העת וכן כניסה למוזיאון הקלוייסטרס, שהוא סניף של המוזיאון אשר ממוקם בצפון מנהטן ומוקדש לאמנות וארכיטקטורה של ימי הביניים באירופה.

התמצאות והדרכה

לרשותכם מפת המוזיאון המטרופוליטן הנמצאת באתר, כך תוכלו לתכנן מראש את ביקורכם לפי האגפים שמעניינים אתכם. מפת אגפי המוזיאון

חשוב: אין להכניס מזון ומשקאות לחלל המוזיאון, כמו כן, יש איסור על נשיאת כלי נגינה, מזוודות ותיקים גדולים. אין לצלם לצרכים פרסומיים ואין להפעיל פלאש בתצוגות המוזיאון השונות.

סיור מודרך במוזיאון - סיור של שעה, המועבר על ידי אחד ממדריכי המוזיאון. במסגרת הסיור ניתן מידע אודות האוספים של המוזיאון, נשים באמנות, אימפרסיוניזם ואמנות מודרנית ועוד נושאים מרתקים לפי בחירה – יש להזמין לפחות שבועיים מראש את הסיור הרצוי, הסיור נערך עבור 30 איש. הסיורים זמינים במספר שפות, כולל צרפתית, גרמנית, איטלקית, יפנית, רוסית וספרדית.

סיור אודיו - מדריך האודיו של מטרופוליטן מציע הדרכה לאוסף הקבע ותערוכות מיוחדות. ההדרכה ניתנת באנגלית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, יפנית וספרדית. עלות: 7 דולר, יש הנחה לקבוצות.

  • כתובת: 1000 Fifth Avenue (at 82nd Street) New York, NY 10028, הקלוייסטרס: 99 Margaret Corbin Drive New York
  • אתר אינטרנט: www.metmuseum.org
  • שעות פתיחה: בניין ראשי ג'-ה' 9:30-17:30, שישי-שבת 9:30-21:00 ראשון 9:30-17:30, בניין הקלוייסטרס: מרץ-אוקטובר: שלישי-ראשון 9:30-17:15, נובמבר-פברואר: שלישי-ראשון 9:30-16:45


לתחילת הכתבה

למידע נוסף על טיול לניו יורק, לפניך עוד מידע שעשוי לעזור לך:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ניו יורק סיטי

הזמנת חופשה לניו יורק סיטי

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם