קווינסטאון - ביקור בעיר האטרקצוית

בקווינסטאון יש כ- 150 אטרקציות. היום פתחנו בגלישה מההר ורק טבעי היה לסיים אותו ב- Jet Boat בתוך קניון נהר Shotover. וכמובן שלא ויתרנו על קפיצת הבאנג`י...
shapira family
|
תמונה ראשית עבור: קווינסטאון - ביקור בעיר האטרקצוית

בדרך לקווינסטאון

כפי שסיפרנו, רמז למתרחש בקווינסטאון Queenstown ניתן היה לקבל כבר בדרך: לאורך נהר ה- Kawarau שזרימתו מהירה, אפשר להבחין בגלישה על גלשנים במורד הנהר. גשר Kawarau הישן הוא נקודת עצירה נוספת כדי לחזות בקפיצות הבאנג`י המסתיימות בטבילה בנהר. זהו האתר הראשון בניו זילנד והמפורסם בעולם. עוד נחזור לשם ונתאר את הקפיצה ממנו. גובה הגשר 43 מטר בלבד. הוסיפו 100 מטר נוספים ותקבלו את קפיצת הבאנג`י הגבוהה בניו זילנד מעל נהר Nevis לא רחוק מכאן.

 ב- Frankton, עשר דקות לפני Queenstown נמצא שדה התעופה ממנו יוצאות טיסות למילפורד או לצניחה חופשית בטנדם או סתם אם תרצו להצטרף לאווירובטיקה במטוס דו כנפי בוהק.

לתחילת הכתבה

מגיעים לבירת הספורט האתגרי

הגענו ל- Queenstown. מצנחי רחיפה ריחפו מעל ובאגם דהרו גלשנים המחוברים למצנחים קטנים מנצלים את הרוח להתקדם.כששאלנו במרכז המידע מה יש לעשות בעיר, הגישו לנו חוברת ואמרו, יש כאן כ- 150 אטרקציות. קיראו, בחרו והירשמו... מכונה משומנת היטב של תיירות במיטבה. האפשרויות בשמיים וכך גם המחירים. הגעתם, אל תוותרו והיכנסו למשחק.

 התמקמנו ב- Qreeksyde holiday park השייך לרשת TOP 10. המחירים ב- Queenstown גבוהים יותר אך אתר הקמפינג נמצא מרחק הליכה ממרכז העיר והוא משתדל לתת אוירה של בית עם חדר אורחים ספות ואח. אהבנו את המקום. יום ההכרות כלל את העלייה ברכבל ה"גונדולה" לתצפית על העיר. מסלול המזחלות נחמד ואם אתם שם אין ספק שתחזרו אליו. הנוף מהמצפה מרתק וניתן ללמוד משם על פעילויות הספורט השונות באוויר ובים. גם אתר קפיצות באנג`י בן 47 מטר ממוקם שם מעל ליער וגגות העיר.

 למחרת עלו הבנות, אורית מאי ועדי, בשנית ברכבל, אך הפעם כדי לרדת משם על גבי מצנחי רחיפה. אני המתנתי למטה לצלם את הנחיתות. עסק יקר ומשומן להפליא. בנחיתה קיבלה כל אחת מהן סרט צילום וכמובן שפיתחנו אותו עוד באותו היום. חלק מהתמונות צילמתי שוב במצלמה הדיגיטלית כך שגם אתם תוכלו ליהנות.

ציטטות מהיומן של עדי:
...הלכנו למקום שעולים ברכבל. כשהגענו למקום עלינו ברכבל שזה מין תא שאתה יושב בו והוא מזכוכית. כשהגענו למעלה הלכנו למזחלת שאתה נוסע בה בכביש כזה עם מנהרות ושלטים כמו בכביש. יש אחד מהיר ויש אחד איטי. אמא ואני היינו ביחד באיטי וגם מאי לבד באיטי ואבא הלך לבד למהיר והיה מאוד כייף ועשינו את זה שוב ועלינו גבוה יותר ברכבל אחר. חזרנו וכתבנו מכתבים והלכנו לישון.

בבוקר קמנו מוקדם והלכנו לעשות מצנחי רחיפה. לקחנו שלושה אנשים שיקחו אותנו במצנח, עלינו בשני רכבלים והלכנו ברגל גבוה. כשהגענו, האנשים פרשו את המצנחים על הרצפה ואז התחלנו. שמו את מאי על הכסא ומאי והאיש התחילו לרוץ ואז הם היו באויר. אני והאיש התחלנו לרוץ ובסוף אמא והאיש רצו. לי היה מצנח לבן, למאי היה מצנח צהוב ולאמא היה מצנח צהוב שכתוב עליו שם של מסעדת בירה.

מאי נחתה ראשונה, אני שניה ואמא אחרונה. כל הדרך הוא צילם אותי וגם את מאי ואת אמא הם צילמו. בסוף הם הביאו לנו את הפילים ואחרי זה פיתחנו אותם ויצאו תמונות מאוד יפות.

 "...אחרי זה הלכנו לעשות ג`ט בואוט. רק אבא ואני עשינו כי אמא ומאי לא רצו. שמנו חליפות הצלה ויצאנו לדרך. אבא ואני ביקשנו לשבת מקדימה. נסענו בטיל והסירה עושה כאילו אנחנו נתקעים בסלעים אבל בעצם אנחנו לא נתקעים והיא עושה סיבובים כייפים וזה ממש כייף. חזרנו חזרה לקמפינג והלכנו לישון.
בבוקר קמנו והלכנו לעשות באנג`י..." (המשך יבוא).

 את היום פתחנו בגלישה מההר ורק טבעי היה לסיים אותו ב- Jet Boat בתוך קניון נהר Shotover. אורית ומאי נשארו על החוף ועדי ואני התיישבנו במושב הקדמי ונהנינו מכל רגע מהנוף ומהשייט.לא יאומן שהנהג עוד מקבל משכורת על התענוג הצרוף הזה. למחרת יצאנו לקפיצת הבאנג`י מגשר Kawarau. אחרי הקפיצה שלי בקשה אורית להרגע על כוס קפה, לשחרר את הרגליים ולהתאושש מהסחרחורת...

לתחילת הכתבה

קצת על קפיצת הבאנג`י

ההחלטה לקפוץ נעשית מול דלפק מסודר שעה שהפקידה שואלת בחיוך במה אפשר לעזור ואתה עונה ומשלם עבור הקפיצה. ברגע זה הסכמת עם העובדה שאתה מפקיד או מפקיר את גופך בידי אחרים. כל שנותר הוא לעמוד על עמדת הזינוק, להביט מטה, להזכיר לעצמך לא לסגור את העיניים ולהשתדל לחוות כל שניה כשהספירה תגיע לאחת. השאר הוא תענוג טהור ומוכר של אנדרנלין. תחושה פיזית נעימה ממריצה בך לחזור ולקפוץ והתעשייה המשומנת הזו מנצלת את התחושה הזו ומציעה לך למהר ולקפוץ מהאתרים הנוספים בהנחה. מחיר התענוג גבוה אך אם הגעתם עד לכאן נסו ותהנו.

 ואם כבר קופצים מעל הגשר ההיסטורי הזה, אל תשכחו לבקש לסיים את הנפילה במים. אתה נכנס למים בגופך העליון ונשלף חזרה לאויר רענן ומאושר לריחוף נוסף מביט על הגשר מזוית לא שגרתית. בסוף עוד שילמנו על קלטת וידאו שתיעדה את האירוע...

לתחילת הכתבה

אטרקציות מסביב

מהגשר המשכנו לתצפית מפיתולי הכביש העולה ל- Crown Range וביקור ב- Arrowtown, עיירת כורים המשומרת כאילו הוכנה לצילומי סרט. חלפנו ב- Frankton כדי להצטייד ב- New world. הרשת מצוינת וזולה וכדאי להצטייד בה לפני הנסיעה מערבה למילפורד.

 סיימנו את היום בתצפית נפלאה על העיר מגבעת Kelvin Heights שמעבר לאגם. הגבעה היא רכוש פרטי, ודרך עפר בת חמישה ק"מ מטפסת אל פסגתה. אתה משלשל 15 דולר לתיבה ומחסום ברזל נפתח עבורך. מעבר לכך אתה לבדך. העשב על הגבעה יבש בעונה זו וזיכרונות מהארץ עולים בנו. המראה הנשקף מלמעלה נפלא. כל כך שונה ובתול מהמראה מאתר ה"גונדולה" המתויר שממול. פתאום אתה מבין שהמקום הנפלא הזה מאוכלס רק בכתם קטן של עיר שעשועים יפה והכל עדיין ריק ממגע אדם. רק ארבעה מיליון ניו זילנדים, 75% מהם במספר ערים גדולות. השאר טבע ללא גבולות.

ירדנו מהגבעה תוך שאנחנו מאכילים את בעלי החיים שמגדלים על ההר. למות, עיזים, חמורים, כבשים, איילים וכולם מורגלים למבקרים ויורדים לקראת הרכב לקבל את מנתם. עדי ירדה ראשונה מהרכב רצה לקראת כמה עזים שבעמק קטן. תוך דקות ירדו עשרות עזים להוטות מהגבעה ולא נותר לה אלא להימלט משם. מוגנת בחלון הרכב נרגעה מהביס שנגסה בה עז משולהבת. יופי של מקום, שונה ומוכר כאחד. עלו לשם לפיקניק במראה פנורמי מושלם. הדרך מהשער אינה סלולה.

ירדנו להאכיל את הברווזים, השחפים ודגי הענק שליד המזח בעיר וחזרנו ללילה נוסף בקמפינג.

 מעבר לאטרקציות הרבות, ניתן לצאת אל החופים היפים לצדי העיר, ליהנות משמש יפה, לשכור אופניים לאחד שניים ואפילו שלושה רוכבים ולטייל בשבילים שהוכשרו לכך. אם תרצו תוכלו לשכור קיאק לשייט באגם או לצאת להפלגה על ספינת הקיטור הציורית. אנו בחרנו באופניים. מחר אנו שמים פעמינו ל- Glenorchy שבקצה הצפוני של Lake Wakatipu. להתראות בכתבה הבאה, נפרדים מ- Queenstown בדרכנו למילפורד.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

אטרקציות בקווינסטאון

מלונות ומקומות לינה בקווינסטאון

מדריכים ונותני שירות בקווינסטאון

נהגים בקווינסטאון

הזמנת חופשה לקווינסטאון

כתבות מומלצות עבורך על קווינסטאון

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע