אזור ההר - מידע כללי

מרבית אוכלוסייתה של פפואה ניו גיניאה מתרכזת באזור זה, אזור לא נגיש ומרוחק.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אזור ההר - מידע כללי

מרבית האוכלוסייה של פפואה ניו גינאה מתגוררת באזור הכי פחות נגיש. ליישוב Kainantu מגיעים מהעיר Lae דרך מעבר Kassim. ביישוב מרכז תרבותי גדול, שמוכר פריטים מסורתיים של אומנות שימושית. המרכז גם מספק הכשרה באריגה.

 העיר הגדולה ביותר היא גורוקה (Goroka) המשמשת מרכז חקלאי ומסחרי לכל האזור. כדאי מאוד לבקר במוזיאון J K McCarthy ובתיאטרון Raun Raun המעלה מחזות והופעות על פי סיפורים ואגדות מסורתיות.

 בכפר בנה בנה (Bena Bena) נמצא המרכז הגדול ביותר לאריגה ביד. ב-Asaro צובעים הגברים את פניהם בבוץ אפור וממחיזים עבור המבקרים את סיפור נקמתם בכפר השכן. לפי הסיפור, לאחר שהובסו בקרב מול הכפר השכן החליטו הגברים לצבוע עצמם בצבע אפור ולהפחיד את אנשי הכפר, מה שאכן קרה - אנשי הכפר השכן ראו אותם ונבהלו, כי חשבו שהם מותקפים בידי רוחות רעות...

 העיר הקטנה Kundiawa היא הבירה של אזור Simbu. בחלק מהמערות המקומיות משתמשים לקבורת המתים. רפטינג במורד נהרות ה-Wahgi וה-Purari הוא חוויה מרגשת. הר Wilhelm, שגובהו 4509 מטרים הוא ההר הגבוה ביותר בפפואה ניו גינאה.

 בהר Haagen מארגנים המקומיים חגיגה לציון מגוון גדול של אירועים, החל מתשלום מוהר עבור כלה ועד לחניכת דרך חדשה. יש גם מרכז תרבותי בתוך העיר שאפשר לבקר בו ושמורת טבע לחיות בר - Baiyer River Wildlife הנמצאת 55 קילומטרים צפונה מהר Haagen. השמורה היא אחד המקומות הטובים ביותר לצפות בציפורים המפורסמות של האזור ובשאר בעלי החיים המעניינים בסביבה.

עמק Mendi מפורסם בזכות הנופים עוצרי הנשימה שלו ובו מתגוררים ה-Huli Wigmen, שאנשיו צובעים את פניהם באדום ובצהוב ולראשם פאות עשויות משיער אדם.

 ב-Wabang נמצא מרכז תרבותי גדול ובו גלרייה לאומנות ומוזיאון האוצר חפצי אומנות וכלי מלחמה מכל רחבי ניו זילנד.

יעדי הכתבה