הכל על תחבורה והתמצאות בוורשה

איך מגיעים משדה התעופה למרכז ורשה, איזה כרטיס נסיעה מומלץ לרכוש ולמה כדאי להזמין מונית מראש? קבלו את המדריך השלם לתחבורה והתמצאות בוורשה
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הכל על תחבורה והתמצאות בוורשה
Piotr Wierzbowsk/Warsawtour.pl ©

הגעה משדה התעופה לעיר 

שדה התעופה של ורשה נקרא על שם המלחין הידוע פדריק שופן, והוא ממוקם כ-15 ק"מ דרומית למרכז העיר. הדרך הזולה ביותר להגיע מהשדה לעיר באמצעות אוטובוס או רכבת.

 • קו אוטובוס 175, שעוצר במספר מלונות מרכזיים בעיר ובעיר העתיקה. פועל מדי יום בין השעות 4:58 עד 23:27 בתדירות של כל 10 דקות.
 • קו 148 ייקח אתכם לגדה הימנית ולרבעים המזרחיים של העיר (Ursynow ו-Praga), פועל מדי יום בין השעות 4:35 עד 22:35 בתדירות של 15-20 דקות.
 • קו 188 דומה במסלולו לקו 148, חוצה את מרכז העיר, אך עוצר ליד תחנת המטרו. פועל מדי יום בין השעות 4:43 עד 23:13 בתדירות של כל 20 דקות. שימו לב – באוטובוסים פועלים לעיתים כייסים, וחשוב לשמור ארנקים וחגורות כסף קרוב לגוף ובהסתר.
 • קו N32 פועל בשעות הערב והלילה, הוא מגיע לתחנת הרכבת המרכזית במרכז העיר ופועל בין השעות 23:09 עד 4:39 בתדירות של אחת ל-30 דקות.
 • מעדיפים רכבת? תוכלו לעלות על רכבת מספר S2 או S3 ביציאה מהטרמינל. קו S3 הוא גם הקצר יותר מבין השניין, ויוריד אתכם בתחנה המרכזית של העיר – Warszawa Centrum. שימו לב כי תדירות הרכבת אמנם נמוכה יותר מהאוטובוסים, אבל לרוב הדרך תהיה קצרה יותר וללא פקקים. 

את כרטיסי הנסיעה ניתן לרכוש במכונות האוטומטיות בשדה או אצל הנהג וחשוב שיהיה לכם זלוטי לשם כך. ביציאה משדה התעופה פנו ימינה לפי השילוט לכיוון תחנת הרכבת. לפני הכניסה לרציף ישנן מכונות לרכישת כרטיסים, אם ברצונכם לטייל בוורשה כדאי לרכוש כרטיס יומי למשך 24 שעות לאזור 1 מחירו 15 זלוטי. לא לשכוח להכניס את הכרטיס למכשיר עם העליה לרכבת על מנת להדפיס עליו את שעת תחילת השימוש בכרטיס. הכרטיס תקף לנסיעה ברכבת, מטרו, חשמליות ואוטובוסים.

אם תרצו לקחת מונית מנמל התעופה, מומלץ להשתמש בשרותי המוניות המורשות הממתינות מחוץ לאולם הנוסעים המגיעים ולהיזהר מאנשים הפונים אליכם או נהגים לא מורשים, שעלולים לגבות מכם מחיר מופקע. מחיר ממוצע למונית משדה התעופה למרכז העיר עומד על כ-40 זלוטי.

תחבורה ציבורית בתוך העיר

מערכת התחבורה של ורשה המכונה ZTM, כוללת חשמליות, אוטובוסים ושני קווי רכבת תחתית. מרבית הקווים פועלים בין השעות 5 בבוקר ל-23:30, כאשר שעות העומס הן 8:00-9:00 בבוקר וגם 17:00-18:00 בערב. כרטיסי נסיעה ניתן לקנות בקיוסקים, מכונות כרטיסים או מהנהג עצמו (למעט ברכבת). בחלק מהאוטובוסים ניתן גם לשלם באשראי. 

העיר מחולקת לשני אזורי תחבורה, מבחינת תעריף, מרכז העיר הוא אזור מספר אחד (Strefa 1)' שבו ממוקם שדה התעופה ומירב האטרקציות בעיר. ניתן לבחור בין כרטיס לשימוש חד פעמי לנסיעה של 20 דקות, 40 דקות או שעה לבין כרטיס יומי וכרטיס לשלושה ימים. את הכרטיסים יש להחתים פעם אחת במכונות הנמצאות בכניסה למטרו או בסמוך לתחנת האוטובוס/חשמלית. פרטים נוספים באנגלית תוכלו למצוא באתר משרד התחבורה של ורשה.

בשעות הלילה אפשר להשתמש באוטובוסי הלילה, המסומנים על ידי האות N, שמופיעה לפני המספר. תדירות האוטובוסים היא כל חצי שעה לערך, עלות הנסיעה באוטובוסי הלילה זהה לזו של שעות היום ומחזיקי כרטיסים יומיים יכולים להשתמש בהם. ניתן לנווט בקלות רבה בעזרת אפליקציות תחבורה שונות או באמצעות Google מפות. 

מוניות בוורשה 

תחום המוניות בעיר ורשה מפותח באופן יחסי. טיול רגלי קצר ברחבי העיר יוכל להעיד על כך, שכן בשעות היום ניתן להבחין בכבישי הערים במוניות פעילות רבות שמשרתות את תושבי העיר. אולם חשוב מאוד לשים לב, שלעיתים קשה לעצור מוניות באופן אקראי. לרוב, הנהגים בדרכם ללקוחות שהזמינו מונית מראש והם לא יעצרו לכם, גם אם תנופפו בידיכם. על מנת למנוע מצב בו תמתינו למונית אקראית במשך זמן רב, מומלץ מאוד להזמין מונית מראש והיא תגיע למיקום שלכם בתוך דקות ספורות. 

בוורשה ישנם תעריפי נסיעה (Taryfa) כמו בשאר מדינות העולם. תעריף 1: רלוונטי לימי חול, שני-שבת בין השעות 6:00-22:00 (שעות היום). תעריף 2 רלוונטי לימי ראשון, חגים ונסיעות לילה בין השעות 22:00-6:00. מרבית נהגי המוניות אינם מדברים אנגלית וייתכן כי לא יבינו אתכם את תאמרו את שם הרחוב אליו אתם רוצים להגיע במידה ולא תאמרו אותו בשפה הפולנית (בדיוק כפי שיש להגות אותו בשפה הפולנית). על כן, מומלץ להראות לנהגים את הכתובת המדויקת של היעד באמצעות הטלפון או על הכתב. 

ברוב המוחלט של המקרים הנהגים יפעילו מונה, המונה ממוקם לצדו הימני של הנהג. ליתר ביטחון, הקפידו לוודא שהנהג לוחץ על לחצן הפעלת המונה ומדי פעם העיפו מבט על קצב עליית הספרות. לתשומת ליבכם ולמקרה הצורך, בכל מונית, כרטיס הנהג עם פרטיו מודבקים במקום גלוי ולרוב גם קיימת מדבקה של חברת המוניות על חלונות המונית עם פירוט תעריפי הנסיעה. בחברות מוניות מסוימות ניתן לבצע תשלום באמצעות כרטיס אשראי (לנהגים יש טרמינלים ניידים לסליקת כרטיסים) אולם קחו בחשבון, שלרוב הם יעדיפו מזומן. 

חברות מוניות ואפליקציות מומלצות 

Eko Taxi: חברת המוניות הזולה ביותר בעיר. אומנם צי הרכבים של החברה איננו מהודר ולרוב הרכבים ממודל ישן, אבל נהגי החברה אמינים, אדיבים ומקצועיים. עם הגעת המונית, תבוצע לטלפון ממנו התקשרתם שיחה אוטומטית בשפה הפולנית על מנת ליידע אתכם כי המונית ממתינה עבורכם במקום בו ביקשתם. 

 • מונה תחילת נסיעה: 8 זלוטי
 • תעריף יום (1): 1.60 זלוטי לקילומטר 
 • תעריף לילה, ימי ראשון וחגים (2): 2.40 לקילומטר 
 • תשלום בכרטיסי אשראי: לא 
 • אפליקציה: יש 
 • טלפון: 22 644 22 22+
 • אתר אינטרנט: www.ekocabtaxi.pl 

Elle Taxi: חברת המוניות הידועה והמוכרת בעיר ורשה. מרבית הרכבים מטופחים ונקיים, הנהגים מקצועיים ואדיבים. בכל הזמנת מונית, תישלח אליכם הודעת SMS אוטומטית עם פרטי המונית, המודל וצבע הרכב וקישור. לחיצה על הקישור תראה לכם את מיקומו המדויק של נהג המונית על מפה וירטואלית וכך תוכלו לדעת עד כמה הוא קרוב אליכם ומתי הוא צפוי להגיע.

 • מונה תחילת נסיעה: 8 זלוטי
 • תעריף יום (1): 2.40 זלוטי לקילומטר
 • תעריף לילה, ימי ראשון וחגים (2): 3.60 לקילומטר
 • תשלום בכרטיסי אשראי: כן
 • אפליקציה: יש
 • טלפון: 8111111 22+
 • אתר אינטרנט: www.en.eletaxi.pl

MyTaxi: אפליקציית חברת המוניות מאפשרת הזמנת מונית באמצעות הנייד תוך מעקב אחר נתיב הגעת המונית. קיימת אפשרות לשלם באמצעות האפליקציה לאחר הטמעת פרטי אמצעי התשלום. ניתן גם לבחור את הנהג ממנו תירצו לקבל שירות.

 • מונה תחילת נסיעה: 8 זלוטי
 • תעריף יום (1): 2.40 זלוטי לקילומטר
 • תעריף לילה, ימי ראשון וחגים (2): 3.60 לקילומטר
 • תשלום בכרטיסי אשראי: כן
 • אפליקציה: יש
 • אתר אינטרנט: www.pl.mytaxi.com 

Uber: חברת אובר חדרה לשוק במהירות מסחררת וכיום רבים מתושבי העיר עושים שימוש בשירות זה. גם בוורשה, בדומה לשאר מדינות העולם, נהגי המוניות זועמים על כניסת חברת אובר לשוק, אולם נראה כי החברה הגיעה כדי להישאר. היתרון הוא שניתן לשלם באמצעות האפליקציה, מחיר ידוע מראש בתעריפים זולים. החיסרון הוא, שלרוב מדובר בנהגים זרים (לא פולנים) שאינם מכירים את העיר היטב. 

 • תשלום בכרטיסי אשראי: כן 
 • אתר אינטרנט: www.uber.com/en-PL 

Traficar: השכרות רכב באמצעות אפליקציה לפי שעות. ברחבי העיר ורשה חונים עשרות רכבים של החברה, הרכבים ממותגים בסמלי החברה וניתן לזהותם. ניתן לאתר את מיקומם של הרכבים באמצעות המפה שבאפליקציה, להזמין רכב, לגשת אליו תוך 15 דקות מרגע ההזמנה, לסרוק את הקוד שעל מדבקת הרכב ותוכלו להיכנס אליו ולנהוג. התשלום ייקבע על פי זמן השימוש ברכב ומספר הקילומטרים שנסעתם. אתר אינטרנט: www.traficar.pl 

אופניים

ורשה היא עיר שטוחה ונוחה לרכיבה באופניים. בדומה לתל-אופן בתל אביב, גם ברחבי ורשה פזורות כ-160 תחנות להשכרת אופניים לפי שעה. ההשכרה עצמה דורשת רישום ראשוני באתר האינטרנט או באפליקציה ותשלום של 10 זלוטי כדמי רישום. לאחר מכן, תוכלו להשכיר אופנים לפי שעה. כל הפרטים וההרשמה באתר האינטרנט: www.en.veturilo.waw.pl 

סייע בהכנת הכתבה דור לויתן, הבעלים של מועדון Level 27, שנחשב לאחד המועדונים המובילים בסצינת חיי הלילה של ורשה.

רוצים לקרוא עוד על ורשה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ורשה