זרקור על דיסלדורף

דיסלדורף (Düsseldorf), העיר העשירה בגרמניה היא עיר מסודרת, משגשגת ויציבה. היא ביססה את מעמדה באזור כמרכז פיננסי ואדמיניסטרטיבי, כשאחת הבורסות הגדולות והחשובות של המדינה ממוקמת כאן, כמו גם המשרדים הראשיים של אין ספור ארגונים בינלאומיים. אי לכך, גורדי-שחקים ובנייני משרדים של תאגידים מסחריים הפכו לסמל בולט בעיר כשם שבערים אחרות בניינים היסטוריים וצריחי כנסיות משמשים כסימן ההיכר של עירם. עם זאת, כצפוי מכל עיר תעשייתית ומסחרית - המחירים בעיר יקרים יחסית לשאר המדינה.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: זרקור על דיסלדורף
© איתמר ברק

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה

כנסיות ועתיקות

אמנם אין להשוות את העיר העתיקה של דיסלדורף, עם ערים אחרות בגרמניה - אך עדיין ניתן למצוא באזור כמה אתרים מעניינים כמו כנסיית St Lambertus, מבנה לבנים מהמאה ה-14 שניתן לזהותו בקלות בזכות הצריח המיוחד שלו. במרחק קצר משם נמצאת כנסיית St Andreas המשמשת כמאוזוליאום של ה-Electors Palatine, אותם שבעה אלקטורים שהיו בעלי הזכות לבחור בקיסר הרומי. הפופולרי ביותר מבין האלקטורים היה Jan Wellem שהונצח באמצעות אזור שלם בלב העיר הקרוי על שמו ובאמצעות פסל של פרש מקסים העומד בפתח בית העירייה.

בכיכר הניצבת צפונית לשם נמצא ה-Schlossturm, השריד היחידי לביצורים העתיקים של העיר. המגדל שוחזר וכיום הוא מאחר מוזיאון ניווט קטן. שעות פתיחת המוזיאון: רביעי ושבת מ-14:00 עד 18:00, ראשון מ-11:00 עד 18:00 הכניסה כרוכה בתשלום.

 יורשו של ולם (Wellem) העסיק גננים צרפתיים בכדי להפוך את העיר לפינה ירוקה, מלאה בפארקים, תעלות ושאר פינות חמד אורבניות. את גולת הכותרת של עבודתם ניתן לראות בציר התנועה הראשי של העיר, ה-Königsallee Wilhelm-Marx-Haus הוא הביטוי החיצוני הראשון להשפעה של העולם המודרני על דיסלדורף, שהוקם כגורד השחקים הראשון בגרמניה, בשנות העשרים. הפארק הגדול ביותר בעיר הוא ה-Hofgarten שעוצב בצורה של נעל עקב גדולה. בקצה הרחוק של הפארק נמצא ה-Schloss Jägerhof, ארמון בארוק שעוצב מחדש כמוזיאון גתה. שעות פתיחה: שלישי עד שישי וראשון מ-11:00 עד 17:00, שבת מ-13:00 עד 17:00 הכניסה כרוכה בתשלום.

לתחילת הכתבה

מוזיאונים

הסופר המפורסם Heinrich Heine הוא מקור גאוותה של דיסלדורף, ועל כן הוא לכבודו מרכז מחקר ומוזיאון. כתובת: Bilkerstr. 14 שעות פתיחה: שלישי עד שישי וראשון מ-1:00 עד 17:00, שבת מ-13:00 עד 17:00 הכניסה כרוכה בתשלום. בעיר ניתן למצוא שני מוזיאוני אומנות גדולים: Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen שב-Grabbeplat הוא הראשון מבין השניים.

תחילתו של האוסף בניסיון כפרה: העיר קנתה כ-90 מעבודותיו של פול קלי ב-1960, במטרה לכפר על פיטוריו של העיר ממשרת הפרופסורה שהחזיק באוניברסיטת העיר בשנת 1933, כחלק ממבצעי הטיהור של הנאצים. עד היום עבודותיו של קלי הן האטרקציה הגדולה של המוזיאון, אם כי רכישות מאוחרות יותר הפכו את אוסף המוזיאון לאוסף ציורים מודרניים מצוין. שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בין 10:00 עד 18:00 הכניסה כרוכה בתשלום.

 ה-Kunstmuseum, המוזיאון השני כולל תצוגה רחבה המתפרשת על פני שלוש קומות. בקומת הקרקע ניתן למצוא אוסף זכוכית יפה, הרוב בסגנון ארט-נובו וארט- דקו. בקומה הבאה ניתן למצוא את קישוט המזבח The Assumption של רובנס. בקומה העליונה נמצא אגף של אומנות מודרנית המשלים למעשה את האוסף של ה- Kunstsammlung שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בין 11:00 עד 18:00 הכניסה כרוכה בתשלום.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-17/11/2020

 • בגרמניה הוטל סגר חלקי והוטלו הגבלות על מעבר ממחוז למחוז.
 • חובה לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים לטייק אווי בלבד.
 • בברלין הוטל עוצר לילי.
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 12 יום, בשובם לארץ.
לוגו וירוס קורונה

כתבות מומלצות עבורך על דיסלדורף