טרק המאצ`ו פיצ`ו בפרו

המאצ`ו פיצ`ו- דרך האינקה המובילה לעיר האבודה נחשבת לדעת רבים כדרך המרתקת ביותר בין דרכי האינקה הרבות הפזורות באזור. במסלול עוברים דרך נופים מדהימים, יערות גשם, הרים מושלגים, מפלים, נחלים עד שמגיעים אל המאצ`ו פיצ`ו. האתר נחשב לאחד היפים והמרשימים בעולם. איכות עבודות האבן ושפע האתרים המקושטים מלמדים על כך שהמקום היה מרכז טקסי חשוב מאוד.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טרק המאצ`ו פיצ`ו בפרו
© איתי אמוזה

תקופה מומלצת: העונה היבשה יוני עד ספטמבר.

יציאה: מקוסקו ברכבת וירידה בק"מ 88 שם מתחילים את הטרק.

מספר ימים: יום, יומיים, ארבע ימים ואפילו לקחת טיסה במסוק. הטרק המומלץ הוא כמובן הארבע ימים.

מסלול נופים וקצת היסטוריה:

ביום הראשון עוברים דרך נופים יפים אך עדיין לא רואים את דרך האינקה, מסלול ההליכה אינו קשה במיוחד ונחשב לקל יחסית לשאר הימים.

 ביום השני, הנופים יפים יותר ובמהלך היום עוברים דרך נחלים מפלים והרבה ירוק בעיניים.מסלול ההליכה הופך ליותר קשה אך מתגמד למראה הנוף. בסוף היום עולים קצת גבוה ומגיעים לאזור עם אויר דליל יותר.

היום השלישי הוא היום המדהים ביותר בטרק, כאן מתחילים ללכת ממש על דרך האינקה. קשה לתאר ולהסביר את מה שרואים, עוברים דרך שרידי כפרים מתקופת האינקה נכנסים לתוך יער גשם וביצות ופעמים רבות נראה כאילו אתם מהלכים בתוך חלום, ההרגשה הזו נובעת אולי מכיוון שהדרך עוברת בין ההרים ויער הגשם שצומח גם מצד התהום ועל ההר ובמהלך ההליכה יש הרגשה כאילו הדרך תלויה באוויר .

ביום הרביעי משכימים ממש מוקדם בבוקר, ולאחר הליכה של שעתיים מגיעים אל העיר האבודה. המחזה שמתגלה לעינכם יהיה מדהים במיוחד אם תגיעו לשעת זריחת השמש.

 הירידה לכוון המאצ`ו פיצ`ו לוקחת כחצי שעה ושם ניתן לעשות את הסיור בעיר. המאצ`ו פיצ`ו נחשב לאחד האתרים היפים והמרהיבים ביותר בעולם, היא אחת מערי האינקה היחידות שנשארו כמעט בשלמותם ולא נהרסו ע"י הספרדים פרט לכמה מקומיים איש לא ידע על קיומו של המאצ`ו פיצ`ו עד שב- 24 ביולי 1911 נתקל בו ההיסטוריון האמריקאי היראם בינגהם. הבניינים היו מכוסים בצמחייה עבותה, והמשלחת נאלצה להסתפק במיפוי כללי של האתר. בינגהם שב לאתר ב- 1912 וב- 1915, על מנת לסלק את יער העבות מן העתיקות.

 גם לאחר מחקרים רבים אודות המאצ`ו פיצ`ו הידיעות נשארו מעורפלות. אך דבר אחד ברור איכות עבודות האבן ושפע האתרים המקושטים מלמדים על כך שהמקום היה מרכז טקסי חשוב מאד.

ציוד: אוהל אטים למים, שק"ש לטמפ` נמוכות, ביגוד חם וחליפת סערה, בנזיה או גזיה לבישול, נעלי הליכה אטימות למים, אוכל לכל הימים.

טיפים:

1. ניתן לצאת לטרק גם עם סוכנויות מקומיות כאשר הם דואגים לאוכל, לאוהלים, סבלים שיסחבו את רוב הציוד.
 2. ניתן לקנות כרטיסים לטרק ולאתר המאצ`ו פיצ`ו בקוסקו.

נוסעים למאצ'ו פיצ'ו? כל המידע החשוב באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מאצ'ו פיצ'ו