מסלול יומי בחוף אמאלפי

טיול יום בחוף אמאלפי עשוי להיות חוויה מרנינה, אם בונים אותו כהלכה. את היום הגדוש נתחיל בעיירה סורנטו, נבקר בעיירה הציורית פוזיטאנו ומשם אל העיירה אמאלפי המפורסמת ובשתי הוילות בכפר רוואלו, וכמובן, לא נשכח את אתר העתיקות המפורסם, פומפיי.
עדי ששון - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מסלול יומי בחוף אמאלפי
Thinkstock Imagebank ©

רקע כללי

אם אתם יכולים להקדיש רק יום אחד לכל איזור חוף אמאלפי, הנה כמה נקודות חן שאסור להחמיץ: העיירה סורנטו (Sorrento) - העיירה פוזיטאנו (Positano) - העיירה אמאלפי (Amalfi) - הכפר ראוולו (Ravelo) - פומפי (Pompeii). דרך אמלאפי היא אחת הדרכים היפות בעולם. היא מתחילה למעשה בעיירה סורנטו, מקיפה את לשון היבשה ממערב לסורנטו ועוברת בין כפרים ועיירות איטלקיות. מלשון היבשה ניתן לראות את האי קאפרי, אשר רצוי להקדיש לו יום בנפרד. מדי פעם עוצרים להתרשם מהנוף, וממשיכים על פי השלטים לפוזיטאנו/סלרנו. אין שום חובה לעשות את המסלולים בסדר הזה או את כל האתרים הרשומים -; הכל בהתאם לזמן שאתם יכולים להקדיש לאיזור ומזג האוויר. רצוי לעשות את דרך אמלפי בימים יפים או לפחות לא בימים גשומים. האי קפרי המפורסם הוא טיול מומלץ, אם אתם באיזור חוף אמאלפי, אך הוא לוקח בין חצי יום ליום מלא. עוד פרטים תמצאו במסלול טיול תלת יומי בחוף אמאלפי. הטיול המומלץ כאן הוא טיול בדרך אמלפי ליום שלם ועמוס מאוד. יש גם לזכור, כי בעונה הדרך מלאה מכוניות והנסיעה איטית, כולל כל ההשלכות הנלוות לכך. מחוץ לעונה, הדרכים פתוחות, ויש פחות בעיות בנהיגה או חניה.

לתחילת הכתבה

מסורנטו לפוזיטאנו

ניתן להתחיל את הטיול בעיירה סורנטו (Sorrento), עיירת תיירות טיפוסית בעלת גנים יפים. אם יש לכם יום אחד, מומלץ לא להשקיע בה זמן רב. ניתן להגיע מסורנטו לאתר העתיקות בפומפיי ברכב או בתחבורה ציבורית. מתחנת הרכבת בסורנטו, תמורת 3.4 יורו, נוסעים ברכבת ויורדים בתחנת פומפיי (Pompeii). התחנה נמצאת כ-50 מטר מהכניסה לאתר הארכיאולוגי הידוע. האתר הוקם בעקבות התפרצותו של הר הגעש ווזוב בשנת 79 לספירה התפרצות זו החריבה את העיירה כמעט כליל והסיור במקום מרתק. לא לפספס את החלק הדרום מזרחי, בו נמצא האמפיתאטרון והקולוסיאום הגדול. כדאי לשוטט ברחובות המשוחזרים והסמטאות, לקרוא/לשמוע הסברים ולהתרשם. במרכז האתר בית קפה ומסעדה.

 מפומפיי ניתן להמשיך לעיירה פוזיטאנו (Positano) ולעיירה אמאלפי. פוזיטאנו בנויה על מצוקים היורדים לים, והבתים שלה צבועים בגוון ורוד ודבש. ניתן לעצור לפני העיירה במרפסות תצפית ולהנות מהמראה הנפלא של העיירה. בעיירה עצמה כבישים צרים. ניתן להחנות במגרשי החניה המוסדרים הנמצאים בסמוך לתחנת הדלק ומשם לצאת רגלית לשוטטות בין הסמטאות המקסימות של העיירה הציורית. לפני העיירה ולאחר מרפסות התצפית, יש פניה שמאלה לכיוון שני כפרים היושבים מעל העיירה. הכביש צר ומפותל, ויש לחצות את הכפר Montepertuso ולהגיע לכפר Nocelle -; כפר היושב מעל פוזיטאנו. ניתן להחנות את הרכב במגרש החניה הנמצא בכניסה לכפר, ולשוטט ברגל בסמטאות. הנוף מהכפר על מפרץ אמאלפי - שווה הכל.

לתחילת הכתבה

מפוזיטאנו לראוולו

בהמשך מפוזיטאנו נעצרים מדי פעם במרפסות תצפית, כל סיבוב והמראה היפהפה שלו. בהמשך מצד ימין של הדרך, נמצאת מערת האיזמרגד (Grotta Del Semerald), מערה שיורדים אליה במעלית. בהמשך יש כניסה למערה אליה נכנסים באמצעות סירה. המערה לא גדולה אך יפה. יש להמשיך לנסוע (ולהתפעם מהנוף) עד שמגיעים לעיירה אמאלפי, שעל שמה נקראת הדרך והמפרץ. החניה נגישה בצמוד לנמל. הכניסה לעיירה ממול הנמל ישירות לפיאצה דל דומו (Piazza del Domo), וממול מתגלה הדומו וגרם המדרגות אליו. ניתן לטייל ברחוב הראשי המתפתל, ולקנח בקפה איטלקי טוב ובעוגות נהדרות.

 מאמלפי ניתן לעלות לעיירה ראוולו (Ravello) -; כק"מ לאחר היציאה מאמלפי לפנות שמאלה על פי השילוט - פניה חדה שמאלה, דרך מתפתלת ויפה, בכניסה לרוולו חניה מוסדרת בתשלום. מהחניה עולים לרחבת הדומו ומגדל הפעמונים. ניתן ללכת מימין לדומו מתחת לחיפוי הכביש לתצפית יפה על הנוף. ברוואלו נמצאות שתי הוילות המפורסמות: וילה סאן רופלו (Rufolo) ווילה צ`ימברונה (Villa Cimborone), מומלץ לבחור באחת ולבקרה. כשחוזרים בחזרה, מצד שמאל, נמצאת הכניסה לוילה סאן רופלו מהמאה ה-11 שגנים ונוף מפרץ אמאלפי הנשקף לרגליו. כניסה עולה 5 יורו. ההליכה לוילה צ`ימברונה קצת יותר קשה. הדרך לוילה מרחבת הדומו היא לפני הכניסה לוילה רופלו, לצד חנויות הקרמיקה, ובסמטאות על פי השילוט. הליכה של כ-250 מטר. בוילה גנים יפים ומטופחים, שבסופם מרפסת תצפית וכל מפרץ אמלפי נפתח לפניך -; אין מילים. כניסה עולה 5 יורו. מרוולו, בהתאם לזמן, ניתן לחזור למקום הלינה או להמשיך לכיוון סלרנו ומשם בחזרה בכביש המהיר.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על חוף אמאלפי