קואלה אונליין- אני והחבר`ה

איציק מזרחי, הלא הוא ``קואלה אונליין``, עבר זה מכבר להתגורר וללמוד במלבורן. איציק ניצל הפוגה קצרה בלימודים ויצא לטיול מאורגן ל-Great Ocean Road. כל מי שהתלבט לגבי כדאיות טיול מאורגן- כדאי לו לקרוא את הטור הזה, השני בסדרה.
itzik77
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קואלה אונליין- אני והחבר`ה
Thinkstock Imagebank ©

הקדמה

שבועיים ויומיים במלבורן הנעימה עברו חלפו להם, ועדיין לא זזתי חצי מטר מעבר לקו הקבוע של דירה- אוניברסיטה- סופרמרקט (ופה ושם גם Hungry Jack`s, שזו הגרסה האוסטרלית לברגר קינג. דווקא טעים). בקיצור, ממש לא נראה לי לעניין שאוסטרליה שלמה ומדהימה מחכה שם בחוץ ואני מתעסק עם דברים זניחים (לימודים, למשל). אז חיפשתי ומצאתי דיל לא רע בכלל לסטודנטים, שהציע יום טיול ל-Great Ocean Road, אחד המסלולים היפים והפופולריים ביותר בקרב מצלמות דיגיטליות, ב-50$ בלבד (180 ¤ לטיול יום מאורגן זה חתיכת מציאה פה). "למה לא לבד" אתם שואלים? שאלה משובחת, שחבל שלא שאלתם אותה לפני שיצאתי לזוועה הזאת והייתם חוסכים לי כסף, כבוד עצמי ועצבים שחבל על הזמן. היה נורא ואיום, ולהלן תמצית האירועים:

לתחילת הכתבה

יוצאים לדרך

08:00- הגעתי לנקודת המפגש ממנה יצא האוטובוס, שהיה מפואר ברמות של שייח סעודי ומאובזר בכל מיני דברים שלא צריך. בקושי הספקתי להתפעל מהצמיגים ומהכורסאות האורטופדיות כאשר הבנתי, שמה שהולך להתרחש פה זה סוג של טיול שנתי למצדה. כמעט יצא לי "המורה, אפשר לעלות ברכבל ולא בשביל הנחש?" אבל נרמסתי תחת גלי הצווחות וקול הפלסטיק של בריטני ספירס המאוסה. אני פה במיעוט.

08:10- כולם באוטובוס מעצבנים אותי. הבנות במושב מולי, מקסימום 18, תומכות אחת בסבלה של השניה לאור אכזבתן המשותפת והקשה מחדר הכושר באוניברסיטת מלבורן. מי אמר שהחיים יפים כשאתה צעיר? הנה, יש גם טרגדיות. יש קשיים. בחורה אחרת מרימה את הרגל, מניחה אותה באלגנטיות על החלון ומורחת לק (כי זה הרי נורא חשוב דווקא עכשיו לשים לק, כשאת יוצאת לטיול. ממש על גבול ההכרחי. שימי גם קצת בושם, אולי יעבור איזה קנגורו כוסון).

 09:30- מגיעים ל- Bell`s Beach, מגנט אמיתי לגולשי גלים וחוף מקסים בפני עצמו. "יש לכם 20 דקות" מבשר הנהג-שלנו-חברמן, ואז אני נזכר: בטיול מאורגן יש זמנים! מהטיול השנתי חזרנו לבה"ד חיל הים בחיפה (חבל רק שבלי השניצלים, זה היה עוזר). אני מטיס את עצמי בריצה לחוף (המון מדרגות), מתקתק כמה תמונות של כחול משגע וחוזר בחזרה. כמעט כל יושבי האוטובוס, אגב, החליטו שלא לרדת. פשוט בדיוק שמו בווידאו סרט מופת עם ג`ים קארי, אז את מי בכלל מעניינת אוסטרליה.

10:00- האוטובוס חולף על פני עיירות חוף ציוריות ומטריפות ואני מתפוצץ. למה לא עוצרים? לא באתי לעשות Window Shopping ראבק, תעצור כבר את הלימוזינה הענקית הזאת ותן לשחות קצת!

10:20- הנהג מחליט לצ`פר את כולם בתכנית אמנותית, סותם לבריטני את הפה ומחליף בדיסק של זמר שירי עם אוסטרליים (משהו כמו גבי ברלין על טים-טם).

 11:00- "עכשיו נראה קנגורו" מכריז הנהג, וגורם לעשרות מצלמות מאוד יקרות להישלף בו זמנית מנרתיקי העור שלהן. עם כל הכבוד ל"שקרן, שקרן" קנגורו זה משהו שהסטודנטים האמריקאים שלנו עוד לא ראו, אז ההתרגשות הכללית והצווחות בשיאן. אנחנו סובבים סביב מגרש גולף גדול, ולא מבינים למה הנהג מתעקש לפרגן לנו בסיבוב שלישי. "בדרך כלל מסתובבים פה קנגורואים", הוא מסביר. "היום לא". מורחת הלק מחזירה לתיק את המצלמה ומשחררת אנחת אכזבה ארוכה וקולנית, שכולם ישמעו. "I really had enough of this bloody trip". רחמים עליה.

לתחילת הכתבה

אפולו ביי ו - 12 השליחים

12:00- אחרי שעתיים של נסיעה קורה משהו מדהים: עוצרים! ממש עוצרים ויורדים מהאוטובוס. יש. בתכנית- ארוחת צהריים באפולו ביי (Apollo Bay) שכוללת דג או עוף עם צ`יפס. כמתבקש מהתפריט, המסעדה היא מסעדת תיירים מהסוג הנלוז ביותר (ראה ערך הטיילת בטבריה), בה גובים ממך כסף אפילו על הקטשופ. טחנתי בזריזות את המעדן הגסטרונומי שהוגש לי (העוף קיבל את הטעם של הדג) וטסתי לחוף. הנהג, שקלט אותי מחליף לבגד ים, הזהיר ש"אסור לנו לשחות בטיול הזה". אין בעיה, אמרתי, פשוט בא לי קצת צבע ברגליים. יצאתי מטווח הראיה שלו והתמסרתי למים הצלולים והכל כך קרים. אחחח!! דקה ראשונה של אושר בטיול המזופת הזה.

13:30- מגיעים לאתר של "שנים עשר השליחים" (Twelve Apostles), מהאייקונים המוכרים ביותר של אוסטרליה. חבריי המשכילים לאוטובוס מצטלמים על רקע השלט בכניסה. חבר`ה, זה לא שנים עשר השליחים. זה רק השלט. צאו מזה. סלעי הענק עצמם אכן מרשימים, ובהחלט מצדיקים את המוניטין. הייתי מצלם שם לפחות שעה, רק שפשוט קיבלנו עשרים דקות ואני מאחר, אז תסלחו לי (אני לא רוצה להישאר שבת).

 18:00- איזה כיף לחזור למלבורן. את הטיול הבא אני עושה ל-ב-ד. מישהו רוצה להצטרף?

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מלבורן