חדשות תיירות ותעופה

טוליפים במקום סמים: כך אמסטרדם מנסה לשנות את התדמית שדבקה בה

אמסטרדם ממשיכה להילחם בתיירות היתר והתדמית הפרועה שדבקה בה לאורך השנים. לאחר שהשיקה בשנה שעברה קמפיין שקורא להרחקת תיירים צעירים סוררים מהעיר, בקמפיין של 2025 בוחרת אמסטרדם להתמקד בטיולי אופניים, פרחים וערכים ירוקים. במקביל, יוצאת אמסטרדם עם חידון חדש שמטרתו להבהיר למטיילים את כללי הנימוס הנדרשים בטרם ביקורם
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: טוליפים במקום סמים: כך אמסטרדם מנסה לשנות את התדמית שדבקה בה
צילום: depositphotos_pillerss

כבר תקופה שאמסטרדם מנסה למשוך תיירים מסוג אחר אליה. לאחר הצלחתו המוגבלת של הקמפיין הבוטה “התרחקו” (Stay Away) שהשיקה בשנת 2023, הקרא לתיירים צעירים ושיכורים להתרחק מהעיר, השנה בוחנת אמסטרדם אסטרטגיה מרוככת יותר.

בשנת 2025 יוצאת אמסטרדם עם קמפיין חדש בשם “חדש את מבטך” (Renew Your View), שמעודד תיירים לראות את העיר דרך עיניהם של המקומיים. במסגרת הקמפיין החדש, מבקשת אמסטרדם לקדם ערכים כמו תיירות ירוקה, גיוון תרבותי ופתיחות לתרבות להטב"קים.

הקמפיין החדש מצטרף לאסטרטגיה תיירות חדשה שמנסה אמסטרדם להנחיל בשנים האחרונות, במטרה להדוף את תיירות היתר בעיר ולעודד ביקור של תיירים “רגועים” יותר, על פני תיירים צעירים וסוערים שמגיעים למסיבות רווקים פרועות בעיר, מבקרים ברובע החלונות האדומים הידוע לשמצה ומשוטטים ברחוב כשהם שיכורים או תחת הפשעת סמים.

כחלק ממאמציה להרתיע מבקרים סוערים, השיקה אמסטרדם חידון חוקים חדש אינטרנטי, שמטרתו לחשוף מבקרים פוטנציאליים לכללי הנימוס והחוקים הנדרשים, בטרם הגעתם לעיר. חידון “כללי אמסטרדם” מבקש לבדוק את אופי הטיול העתידי של התיירים באמצעות מספר שאלות.

בין היתר, נשאלים העונים על הסקר “אילו מוצרים הולנדים מפורסמים תרצו לנסות?” הכולל מספר אפשרויות כמו ביקור בגן הטוליפים הנודע, טעימה ממאכלים מקומיים כמו הוופל המפורסם, סטרופוופל או התנסות בסמים מסוגים שונים. הבוחרים באפשרות האחרונה יקבלו הודעה המבהירה כי “קניית סמים מסוחרי רחוב אינה חוקית, קניית סמים ברחוב עלולה להוביל לקנסות”. במקביל, משיבים שיביעו בעקביות רצון להשתתף בחוויות כמו סיורים מודרכים בחלונות האדומים, סיורי ברים מאורגנים או שיטוטים ברחובות עם בירה וג'וינט, יקבלו הבהרה כי הפעילויות הללו אינן מותרות יותר ו”יזכו” לקבל הצעה לבחור ביעד חלופי לביקור.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

מקומות ונותני שירות שהוזכרו בכתבה

אטרקציות באמסטרדם

מלונות ומקומות לינה באמסטרדם

מדריכים ונותני שירות באמסטרדם

נהגים באמסטרדם

הזמנת חופשה לאמסטרדם

טיסות לאמסטרדם

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי