תחבורה והתמצאות בצפון אירלנד

ההתניידות בבלפסט קלה למדי, הרגליים הם הכלי השימושי ביותר, אבל אמצעי תחבורה נוספים שיעמדו לרשות המבקרים בה הם מוניות המציעות גם סיורים מיוחדים, אוטובוסים שיסיעו מנקודה אחת לאחרת בעיר ורכבות המגיעות ליעדים שונים בצפון אירלנד. פרטים על תחבורה והתניידות בבלפסט ובצפון אירלנד לפניכם.
עמית פלד - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בצפון אירלנד
© איתמר ברק

שדות תעופה בבלפסט

בבלפסט נמצאים שני שדות תעופה מהם יוצאות מידי יום טיסות רבות המקשרות את צפון אירלנד עם יעדים רבים בעולם. טיסות לבלפסט יוצאות מארבעת נמלי התעופה בלונדון ומרוב שדות התעופה בבריטניה, כמו גם מיעדים רבים אחרים באירופה, ארה"ב וקנדה.

שדה התעופה הבינלאומי
שדה התעופה הבינלאומי (Belfast International Airport) זה מהווה את שער הכניסה הראשי לצפון אירלנד ואליו מגיעות טיסות מיעדים שונים ברחבי העולם. הוא ממוקם במרחק של כעשרים דקות נסיעה ממרכז העיר והכביש המוביל אליו הוא M2.

הגעה משדה התעופה לבלפסט:

 • אוטובוס: שירות האוטובוסים Express 300 פועל 24 שעות ביממה בין שדה התעופה הבינלאומי בבלפסט לבין התחנה המרכזית Europa במרכז העיר. בדרך חזרה מהעיר לשדה התעופה יוצאים קווי ה- express 300 מתחנת Europa ועוברים דרך - Wellington Place, Donegall Place, Templepatricke, Royal Avenue, M2 Motorway. מחירי כרטיסים: כיוון אחד - 6 פאונד, הלוך ושוב - 9 פאונד. תדירות: בימים ב`-ו`- מידי 10 דקות במהלך היום, בתדירות פחותה יותר בימים שבת וראשון.
 • מונית: חברת המוניות של שדה התעופה נמצאת מימין ליציאה מהלובי של השדה. שימו לב, רשימה של מחירים לדוגמא מופיעה במסדרון היציאה של הטרמינל. מחיר נסיעה לבלפסט: כ-25 פאונד.

אתר האינטרנט של שדה התעופה: www.belfastairport.com

שדה התעופה על שם ג`ורג` בסט
שדה התעופה על שם ג`ורג` בסט (George Best Belfast City Airport) נמצא במרחק 2 מייל (כ-3 ק"מ) ממרכז העיר בלפסט. מכאן יוצאות טיסות לערים רבות בבריטניה והוא משמש תחנת מעבר ליעדים רבים ברחבי העולם. שדה התעופה נמצא על כביש A2, במעקף Sydenham, בדרך בין בלפסט ל- Holywood. שלטים המכוונים אל שדה התעופה ינחו את המגיעים לבלפסט מהכבישים M1, ו-M2.

 הגעה משדה התעופה לבלפסט:

 • אוטובוס: שירות האוטובוסים Express 600 יוצא משדה התעופה ומגיע אל תחנת האוטובוסים המרכזית Europa. תדירות: בימים ב`-ש` מידי 20 דקות בשעות 06:00-21:50, ובתדירות נמוכה יותר בימי ראשון. שדה התעופה מפעיל גם 9 אוטובוסים ביום לעיר לונדונדרי (Londonderry / Derry). מחירי כרטיסים: כיוון אחד - 1.3 פאונד, הלוך ושוב - 2.2 פאונד. כמו כן, קו 3 ב- Metro יוצא מידי 20 דקות מתחנת Sydenham הנמצאת במרחק 5 דקות הליכה מהטרמינל ומגיע לאזור העירייה של בלפסט. מחיר כרטיס: לכל כיוון: 1.6 פאונד.
 • רכבת: שירות שאטל פועל משדה התעופה עד לתחנת הרכבת Sydenham. חברת Translink מפעילה שירות רכבות לתחנות Victoria street ו- Central, ממנה ניתן להמשיך ליעדים שונים בצפון המדינה ובאירלנד. תדירות: בימים ב`-ו` בין השעות 06:00-18:00 - פעמיים בשעה, אחרי השעה 18:00 ובימים שבת וראשון - פעם בשעה. מחיר כרטיס לתחנת סנטרל: 1.05 פאונד.
 • מונית: מחוץ לבניין הטרמינל פועלות מוניות מורשות, כולן מותאמות לנכים. מחיר נסיעה לבלפסט: כ-6 פאונד.

אתר האינטרנט של שדה התעופה ע"ש ג`ורג` בסט: www.belfastcityairport.com. טלפון: 028-71269996

הגעה לעיר דרי משדות התעופה בבלפסט
חברת Airporter מפעילה שירות אוטובוסים יומי בין דרי לבין שני שדות התעופה בבלפסט: בימים ב`-ו` יוצאים 13 אוטובוסים, בשבת -6, וביום ראשון - 5. כתובת: Airporter - Quayside Shopping Center, Strand Road, Derry. טלפון: 028-71269996. אתר אינטרנט: www.airporter.co.uk

לתחילת הכתבה

תחבורה ציבורית בבלפסט ובצפון אירלנד

התחבורה הציבורית בבלפסט מפותחת ומרכז העיר מרושת היטב בקווי אוטובוס החוצים אותו. במידה ותבחרו להשתמש בתחבורה הציבורית תוכלו להשתמש באוטובוסים ובמוניות הפועלים בעיר. בלפסט היא גם נקודת מוצא ליעדים אחרים בצפון אירלנד וברפובליקה ומכאן תוכלו להגיע ליעדים השונים בעזרת מערכת הרכבות והאוטובוסים הבינעירוניים.

אוטובוסים עירוניים:
אוטובוסי Metro פועלים ברחבי בלפסט, כאשר היעדים רשומים בקדמת האוטובוס. אזור העירייה (City Hall) הוא האזור בו נמצאות התחנות הראשונות והסופיות של הקווים. ניתן לשלם לנהג עם העלייה לאוטובוס. כרטיסיות ניתן לקנות בדוכן ה-Metro הנמצא ב- Donegall Square West.

 • טלפון: 028-90666630
 • מחיר נסיעה במרכז העיר (Inner zone): מבוגר: 1 פאונד, ילד: 0.5 פאונד
 • מחיר נסיעה בתחומי העיר (City zone): מבוגר: 1.3 פאונד, ילד: 0.65 פאונד.
 • אתר אינטרנט: www.translink.co.uk
 • מפת האוטובוסים העירוניים: www.translink.co.uk

אוטובוסים בינעירוניים:
שירותי האוטובוסים Ulsterbus ו- Goldliner Express מפעילים קווים לכל צפון אירלנד. אוטובוסים אלה יוצאים מהתחנות המרכזיות Europa ו- Laganside.

רכבות:
שירות ה- Enterprise הוא שירות רכבות המגיע מדבלין אל התחנה המרכזית בבלפסט. תחנה זו, יחד עם תחנת Great Victoria Street Station, היא גם נקודת המוצא המרכזית לפרבריה של בלפסט, לדרי, לארן (Larne), באנגור (Bangor) ופורטראש (Portrush).

מוניות:
Value Cabs היא חברת המוניות הגדולה ביותר בצפון אירלנד, פועלת 24 שעות ביממה. חברה זו מפעילה גם שירותי סיורים. ניתן להתקשר לחברה בשיחת חינם מכל תחנת רכבת/אוטובוס.

FonaCAB - חברה ותיקה זו מחזיקה צי של כ-400 מוניות ומציעה בנוסף לשירות הסעות גם סיורים באתרי העיר.

לתחילת הכתבה

השכרת רכב בצפון אירלנד

רבים יסכימו, שנהיגה עצמאית בצפון אירלנד היא הדרך הטובה ביותר להכיר את המקום ולהתרשם מהנופים השלווים. מי שיחפוץ בכך, יוכל להשכיר רכב בכל אחד משדות התעופה בבלספט ובמרכז העיר, בכמה חברות השכרה הפועלות בבלפסט ובאירלנד כולה. אמנם הטיול בצפון אירלנד עם רכב צמוד מומלץ מאוד, אך בבלפסט עצמה אין צורך בשימוש ברכב, הסיור ברגל הוא נוח מאוד וכך גם התחבורה הציבורית המוצעת. ברחבי העיר יש אזורי חנייה עם מדחנים הפועלים בין השעות 08:00-18:00 וכמו כן חניונים בהם משלמים לפי שעה.

חברות השכרת מכוניות:

 • Argus Car Rentals - טלפון: 0035314904444, אתר אינטרנט: www.arguscarhire.com
 • Avis Rent A Car - טלפון: 028-90240404, אתר אינטרנט: www.avis.co.uk
 • Budget Car Rental - טלפון: 028-90230700, אתר אינטרנט: www.budget.ie

לתחילת הכתבה

סיורים במונית השחורה

דרך טובה להכיר את בלפסט מבלי להזדקק לשירותי התחבורה הציבורית הלא מוכרת היא להשתמש בשירות ה- Black Taxi Tours. מונית שחורה תמתין לכם בשעה שתקבע מחוץ לבית המלון עם נהג המשמש גם כמדריך מיומן, ותיקח אתכם לסיור בכל אתריה של העיר. כך תחלפו על פני בניין העירייה, תוכלו להתרשם מציורי הקיר ברחובות Shankill ו- Falls ואוניברסיטת קווינס המרשימה וללמוד מעט על ההסטוריה האירית מפי בן המקום.

 • כתובת: 217 Berwick Road
 • טלפון: 028-90642264

הערה: על פי דרישת החוק, כל האוטובוסים הנוסעים אל ומ- שדות התעופה בבלפסט וכל המוניות השחורות מותאמים לנשיאת כסאות גלגלים. באתר האינטרנט הבא ניתן לברר על נגישות באזורים השונים בצפון אירלנד: www.adaptni.org

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירלנד