שדה התעופה של דבלין

שדה התעופה של דבלין הוא נמל התעופה העמוס ביותר באירלנד. כיום משרת שדה התעופה כ-50 חברות תעופה מרחבי העולם המפעילות טיסות ל-112 יעדים בין לאומיים. השדה, שנוסד בשנת 1940, ומאז גדל והתפתח, נמצא עדיין באופן מתמיד הרחבה. כיום נמצא שדה התעופה בתהליך פיתוח בתקציב עתק של 1.2 מיליארד יורו, שגולת הכותרת שלו היא בניית טרמינל חדש עד שנת 2009.
איתמר ברק - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: שדה התעופה של דבלין
Depositphotos/Mady70 ©

נוחתים בשדה התעופה

אתר האינטרנט של שדה התעופה של דבלין מציע מפה אינטראקטיבית ובה ניתן עוד בטרם תנחתו בדבלין, להכיר את אולם הנחיתות וקבלת המזוודות ושלל השירותים השונים. לצפייה במפה יש להקיש כאן. עגלות למטען פזורות ברחבי אולם הנוסעים בכ-50 מפרצי איסוף. השימוש בעגלות הוא ללא תשלום.
שירותים נוספים המצויים באולם הנחיתות:
  • החלפת מטבע- באולם הנוסעים מצויים אשנבים של מספר בנקים המציעים החלפת מטבע. כאן ניתן לקבל פירוט של שעות הפתיחה והשירותים של כל בנק
  • אינטרנט אלחוטי- כל נמל התעופה מרושת עם שירות אינטרנט אלחוטי. ניתן לרכוש זמן גלישה בעמדות שונות הפזורות ברחבי הטרמינל. לתפעול השירות ניתן ללחוץ כאן.
  • עמדות טיפול בתינוקות- ברחבי שדה התעופה מצויות עמדות החתלה שונות. באולם הנחיתות מצויות שתי עמדות: אחת ליד Upper Crust Café והשניה ליד חנות הספרים Hughes & Hughes. למידע על העמדות הנוספות הקישו כאן.

לתחילת הכתבה

יציאה משדה התעופה והחזרה אליו

אוטובוס או מונית - ניתן לצאת משדה התעופה בקלות אל העיר דבלין או אל איזורים אחרים באמצעות מאות אוטובוסים וקווים שונים המגיעים אל השדה או באמצעות מונית. הקישו כאן לפירוט של כל חברות האוטובוס המפעילות שירות לנמל התעופה. נסיעה במונית משדה התעופה למרכזה של דבלין אמורה לעלות כ-25 יורו. שימו לב - בדבלין קיימים איזורים בהם הפעלת מונה היא חובה ולכן יש לשים לב שהנהג אכן הפעיל את המונה ביציאה מין העיר. במידה והמקום ממנו יצאתם אינו מצוי באיזור זה, יש לסכם עם הנהג מראש את מחיר הנסיעה.

 השכרת רכב - באולם הנחיתות מצויים אשנבים של חברות השכרת הרכב- החברות הגדולות כמו Avis, Hertz, Europcar ועוד לצד חברות אחרות. נציגויות אלה פתוחות בדרך כלל בין השעות 06:00-23:00 או עד שעת הנחיתה האחרונה. מידע על חברות ההשכרה השונות הפועלות בטרמינל ניתן למצוא כאן.
*נכון להיום אין כל שירות רכבות לשדה התעופה של דבלין.
לתחילת הכתבה

הגעה ברכב לדבלין ואל שדה התעופה בחזרה

שדה התעופה של דבלין ממוקם במרחק של כ-12 ק"מ מצפון למרכז העיר. השדה ממוקם באופן נוח ביותר בסמוך לכבישים 50 M ו-1M . (ישנה מפה באתר). באתר האינטרנט של שדה התעופה ניתן לקבל מסלול הגעה מדוייק אל היעד שלכם או אל שדה התעופה.

העלאה והורדה של נוסעים - מחוץ לטרמינל ישנו איזור מוגדר להעלאה והורדה של נוסעים ומזוודות. יחד עם זאת, ההמתנה והחניה באיזור זה אינה מותרת. משטרת שדה התעופה מסיירת במקום ואוסרת על החנייה במקום. אין להשאיר את הרכב באיזור זה ללא נהג. רכב שיימצא ללא נהג יסונדל. בעל הרכב ייקנס בסך 63 יורו על מנת להסיר את הסנדל.

לתחילת הכתבה

חוזרים הביתה

חוזרים לשדה התעופה
כדאי לשים לב שבזמן עונת הטיולים שדה התעופה של דבלין עשוי להיות עמוס בנוסעים. לאחר שתסיימו את הצ`ק-אין תידרשו לעמוד בתור ארוך בתור לבידוק התיקים והכניסה לדיוטי פרי. יש לקחת זאת בחשבון אם אתם נוסעים בזמן עונת הטיולים.
 *לאונג` Anna Livia- אם בא לכם לסיים את הטיול כמו שצריך ולהתפנק גם בשעות האחרונות באירלנד, תוכלו לעשות זאת בלאונג` Anna Livia שבאולם היוצאים. תמורת 20 יורו, תוכלו לבלות בלאונג` וליהנות מכיבוד ומשקאות, עיתונים ומגזינים שונים, איזור עסקים ובו גלישה חופשית באינטרנט ועדכונים שוטפים על זמני הטיסות.

קניות ומסעדות בשדה התעופה

ברחבי שדה התעופה פזורות חנויות ומסעדות רבות ושונות- חלקן מצויות לפני הבידוק הבטחוני וביקורת הגבולות וחלקן לאחר הבידוק הביטחוני (דיוטי פרי). לרשימת החנויות לחץ כאן ולרשימת המסעדות לחץ כאן. הדיוטי פרי בשדה התעופה של דבלין הוא ארוך וצר. הוא אינו משופע בחנויות, אך יש בו חנות מכל סוג וזוהי הזדמנות מצויינת לרכוש מזכרות ליקיריכם, אם לא עשיתם זאת קודם בזמן הטיול.

לתחילת הכתבה

צילום: באדיבות אתר שדה התעופה

יעדי הכתבה