מידע חיוני נוסף בזלצבורג

מידע חיוני נוסף בזלצבורג - למטייל (1) מתוף הטיפ של אפרת ס.
מידע חיוני נוסף בזלצבורג מתוך הטיפ של אפרת ס. - למטייל (2) מתוך הטיפ של אפרת ס.
מידע חיוני נוסף בזלצבורג מתוך הטיפ של אפרת ס. - למטייל (3) מתוך הטיפ של אפרת ס.
מידע חיוני נוסף בזלצבורג מתוך הטיפ של אפרת ס. - למטייל (4) מתוך הטיפ של אפרת ס.
מידע חיוני נוסף בזלצבורג מתוך הטיפ של אפרת ס. - למטייל (5) מתוך הטיפ של אפרת ס.
מידע חיוני נוסף בזלצבורג מתוך הטיפ של אפרת ס. - למטייל (6) מתוך הטיפ של אפרת ס.
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

15 המלצות על מידע חיוני נוסף בזלצבורג

תמונת הפרופיל של doritei
doritei

”גן שעשועים במעלה רכבל GRAFENBERG בעיירה WAGRAIN“

קרא עוד

היינו עם 3 נכדים - גילאי 4, 10, 11. ויצאנו מאוד מאוכזבים מגן השעשועים. גן שעשועים עירוני ברחבי ישראל מצוייד יותר מאשר המקום בזה.

המרחק בין המתקנים גדול, במורד ההר. אמור להיות אגמון שהילדים חוצים על רפסודה - לא היו בו מים - תחילת חדש יולי. מגלשה לילדים ממתכת. לא ניתן לעלות עליה ביום חם. על כל פנים - המגלשה הייתה סגורה. חבל על הזמן. עדיף ללכת לLuky Flitzer בעיירה פלכאו. פרט למגלשת הרים יש במקום פינת שעשועים - טרמפולינה. מתנפחים חינם. מכוניות חשמליות וסירות בבריכת מים - בתשלום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ami39
ami39

”כבישים הרריים באוסטריה“

קרא עוד

הכבישים באוסטריה הם באיכות טכנית טובה מאוד אבל בשטחים ההרריים, במקרים רבים הם צרים, מתפתלים, עם שוליים צרים או ללא שוליים, וללא תאורה. חשוב לצמצם ואפילו להימנע מנהיגה בחושך. הסיכון גבוה ולא מעט נהגים הבאים ממול לגמו לא מעט בירה לפני שהתחילו לנהוג.תמיד נמצא נהג איטי היוצר אחריו שיירה ארוכה של מכוניות שאינן יכולות לעקוף ומהירות הנסיעה מצטמקת ל 30 -40 קמ”ש, ומאריכה את זמני הנסיעה. גם הגשם הקל המצטרף לעתים תכופות, מרטיב את הכבישים, משבש את הראות ומקשה על הנהיגה. היזהרו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של moranp30
moranp30

”כרטיס זלצבורגלנד“

קרא עוד

חזרנו מטיול קיץ בן 10 ימים באוסטריה הירוקה והמדהימה כאשר מתוכו בילינו כשבוע ימים בחבל זלצבורג. לפני כל טיול אני עובר על הטיפים באתר ונעזר מאוד במטיילים וראיתי שיש המון דעות חלוקות לגביי הכרטיס האם משתלם לרכוש ואם כן, האם לרכוש בארץ או באוסטריה עצמה. אז מהכרות המשפחה שלי ומי שנוסע עם ילדים, אין בכלל ספק לגביי כדאיות הרכישה של הכרטיס, מאוד משתלמת ואם כבר מחליטים לקנות ברור שקונים בארץ מכמה סיבות.

סיבה ראשונה היא שאין פערים במחיר פרט להמרות מטבע וגם זה מסתכם בשקלים בודדים והרכישה בארץ עוזרת מאוד לתכנן היטב את הטיול מראש במקום לרכוש את הכרטיס בחו”ל ולבזבז זמן. רכשתי את הכרטיסים דרך משרד הנסיעות טופ-תור ואספתי אותם עצמאית מחדרה מאחר ואני מתגורר די קרוב. מספר ימים לאחר הרכישה הם שולחים במייל פירוט מפורט מאוד של כל 190 האטרקציות בכרטיס לפי נושאים, כולל שעות פתיחה, כתובות, תנאים לשימוש בכרטיס ומחירים. מאוד נוח לתכנן את הטיול עם המידע שמקבלים ומסייע מאוד למצות את יתרונות הכרטיס מבחינה כלכלית וניצול של לוחות הזמנים. הכרטיס עולה 66 אירו למבוגר ו-33 לילד כאשר ילד שלישי במשפחה הכרטיס חינם. הכרטיס לילדים הוא רק מגיל 6 ולכן במספר אתרים יש לשלם על ילדים מתחת לגיל 6, לא מהותי (המחירים מתייחסים לתקופה של 6 ימים, ניתן לרכוש גם ל-12 ימים) .

תנאי נוסף בכרטיס הוא ניצול האטרקציות בעיר זלצבורג במשך 24 שעות וניתן לבחור לנצל את הכרטיס בעיר זלצבורג או באתר רכס ההרים גלוסגלוקנר. כמוני וכמו רבים העברנו את הכרטיס בשני המקומות, והכרטיס עבר בשניהם! ממליץ מאוד לרכוש את הכרטיס למשפחות עם ילדים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של cosan
cosan

”איפה להתמקם בחבל זלצבורג“

קרא עוד

אחת השאלות החשובות זה איפה לבחור את מיקום הלינה בחבל זלצבורג. הרבה מחפשים מקום לינה באזור פלאכו ובעיני זה טעות. הרבה מהאטרקציות - זלצבורג העיר, הלשטאט, ארמון הוברן, מכרה מלח, סנט גילגן ממוקמים יחסית קרוב לזלצבורג. ואז מה שקורה אתם מוצאים את עצמכם נוסעים כל יום שעה לפחות.
 עדיך להתמקם במקום לינה יותר קרב לזלצבורג, ביחוד אם אתם מגיעים לשבוע. אם אתם מגיעים ליותר הייתי מציע לבחור שני מקומי לינה. האחד ליד זלצבורג והשני אפשרי יותר קרוב לטירול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפרת ס.
אפרת ס.
1

”טיפים לאחר חזרה מטיול באזור זלצבורג, יולי 2016“

קרא עוד
 • זלצבורג קארד התגלה כמשתלם. חוסכים בזכותו כ-100 אירו.
 • עבור משפחה של חמש נפשות – המלצה חמה לשכור רכב של שבעה מקומות. משדרג את החוויה.
 • כמעט בכל פינה יש WiFi חופשי. ברוב האתרים המתוירים והמסעדות. גם בגבהים.
 • המים באוסטריה צלולים, טעימים וקרים, בכל מקום. הגענו עם בקבוקים מהבית ובכל פעם מילאנו מים.
 • מזג האוויר בטיול שלנו נע בין קריר (מכנסיים ארוכים וסווצ'רט) ועד חמים (חולצות קצרות ואף מכנסיים קצרים לחלקנו), בין גשום ליבש.
 • ביולי-אוגוסט חובה שכמיות גשם ומטריות קטנות בכל תיק.
 • במהלך הטיול היינו זקוקים פעמיים למעילים חמים וכובעי צמר: 1. במערת הקרח, בה יש אפס מעלות. גם כפפות וחמצוואר מאד עזרו שם. 2. בסכר קפרון.
 • כל יום נכנסנו לאתר מזג אוויר, אשר נתן צפי לאחוזי סיכויי הגשם בכל יום. ניתן להיכנס לפי שעה, וכך לתכנן את הטיול היומי בהתאם.
 • מסעדות- כמעט כל יום בצהריים אכלנו במסעדה. המחירים סבירים ביותר ותמיד האוכל היה טעים. השתייה יקרה יחסית. אז שתינו מים מהברז.
   יש לשים לב שבכפרים ובעיירות, במסעדות רבות המטבח נסגר בין 14:00-17:00 או עד 18:00 ואז או שהמקום סגור, או שאפשר להזמין מבחר מצומצם של דברים.
 • בחודש יולי, מחשיך בסביבות 21:15.
 • במהלך הביקור שלנו היו הרבה שיפוצים בכבישים. להתכונן.
 • בטיסה הלוך מהארץ אפשר להכניס בקבוקי שתייה. בדרך חזרה, לא.
 • בקיצור- אוסטריה יפהפיה! נופים עוצרי נשימה, כמו לטייל ולחיות בתוך גלויה, נופים כמו יצאו מתוך האגדות. הכל ירוק, מלא מים, אגמים ומפלים, פסגות הרים יפהפיות עם שלג במרומים, מזג אוויר שיכול לנוע בין קריר ועד חם, אך גם בימים החמים אין לחות כמו בארץ, כך שהתחושה נעימה בהרבה ולא מזיעים, מדינה נקייה ביותר ואנשיה לבביים ומסבירי פנים. מדינה שקל להסתדר בה.
 •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Dorong12
Dorong12

”רשימת אטרקציות בכרטיס הזלצבורגלנד“

קרא עוד

חיפשתי המון זמן באינטרנט רשימת האתרים שכלולים שכרטיס זלצבורגלנד, וכל הרשימות באנגלית או גרמנית. שאר האתרים מבקשים שתרכוש דרכם את הכרטיס, ואז תקבל רשימה בעברית, בתוספת תשלום ! 

לאחר חיפוש ממש רציני הגעתי לאתר שמפרסם את הרשימה בעברית – לאתר לחצו כאן >> 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sigmar
sigmar

”אטרקציות ואתרי טבע בחבל זלצבורג“

קרא עוד

תוכנת ניווט מומלצת בנייד אנדרואיד ללא צורך באינטרנט - map factor navigator, אפשר לשתול בתוכנה בנייד. התוכנה חינמית כוללת הורדת מפות בחנות גוגל.

לא לוותר על:

דרך הנוף גלוקסקלוקנר

מערת קרח - אנחנו בחרנו את זו שליד האלשטט-העליה אליה קצת יותר קלה ויש עוד מערה "הפיל" ותצפית 5 האצבעות...

מכרה המלח בוורפן

נקיק קניון זיגמונד טון לדעתי יפה יותר מנקיק קניון ליכטנשטיין (אבל גם ליכטנשטיין שווה מאוד). זול. לא לוותר על המסלול הארוך. יש באמצע הדרך מסעדה עם ארטיקים ושרותים. וגם מגרש משחקים לקטנים. 

בקובץ הניווט בשורה הלפני אחרונה יש נ"צ של עיירה שבמרכז על הכביש הראשי ליד תחנת הרכבת יש קניון חמוד שווה ממוזג כולל סופר, מאפיה, בית קפה עם מנות איטלקיות זולות-פסטה מוקרם ופיצה. חנות נעליים ובגדים זולה. חניה מקורה חינם שעתיים.

בהמשך הכביש דרומה מימין יש חנות אאוטלט של נעליים ששווה ביקור. חניה חינם. באוסטריה נהוג לשים שלט שהוא שעון ששמים על הדש-בורד ובכל עיר שעת החניה או יותר הראשונות חינם. תשאלו.

תקנו את התווית המיוחדת לכבישי האגרה לפני הכניסה לאוסטריה עולה 9 יורו ל-10 ימים Vaginet (אולי לא נקרא ככה בדיוק).

אפשר לקנות בתחנות דלק לפני אוסטריה לפני התחנה יש שלט מרובע כחול שמראה שיש בתחנה. עשינו מגלשות אלפיניות באבנטאו הבנות שלי ואני התלהבנו מאוד. גילאים 21, 19, 14.

 
 

העיר זל אם סי - נדמה שנכנסנו לעיר באירן- מלא מוסלמים ונשים עם רעלות. האגם נחמד... הייתי מוותר.

סופר מרקט זול "בילה" יש בכל מקום. גם Lidel. אוסטריה זולה יותר מישראל בכל דבר כמעט.

 

 
 
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iris2002
iris2002

”שבוע בחבל זלצבורג חודש יוני 2015“

קרא עוד

חזרנו בעלי ואני,כבני 52, מטיול שבוע בזלצבורג. לקחנו טיפים רבים מהאתר למטייל, אבל ברצוני להוסיף עוד מספר טיפים לטיול מקסים זה. 

 1. לדעתי העיר זלצבורג היא לא מעניינת במיוחד.
 2. כרטיס זלצבורג לנד – לדעתי , אין צורך לקנות את הכרטיס, ראשית כי לא תלכו לכל 140 האתרים המפורסמים. פרט לכך, הם משמשים את מרבית האתרים של שמורות הטבע ששם הכניסה מספר אירו בודדים. האתר מערת מלח קרח לא נכלל בכרטיס. אנחנו כיסינו כמעט את הכרטיס במלואו בגלל שהלכנו למרחצאות חמים – Bad Gastein ושם נתנו לנו 4 שעות בחינם. מקום מעולה, מומלץ ביותר, קאנטרי מדהים ביופיו .
 3. תשאלו את חברת הנסיעות אם צריך מדבקה לכבישים המהירים, אנחנו קנינו סתם, כי הייתה מדבקה ברכב ההשכרה.
 4. לינה – לקחנו את איזור Radstadt – מיקום מעולה לטיול כוכב, 5 דקות מהכביש המהיר.
 5. ממליצה על הצימר המדהים שגם באתרי השונים מקבל 9-10 נקודות והוא Wellnesshaus Reichelt. הצימר נקי מאוד. יש בריכה מחוממת פנורמית וסאונה מתחת לצימר. ישוב ירוק ומקסים, הגברת נותנת ארוחת בוקר מעולה ומגוונת, מארחת מכל הלב, (אומנם לא יודעת אנגלית אבל אפשר להסתדר) .
 6. מערת הקרח – בעלי ואני בעלי כושר הליכה מעולה, ומי שלא כזה, שיחשוב פעמיים עם לעלות עד לפתח המערה ולהיכנס אליה. ההגעה לאתר דורש הליכה מאומצת ומרובה – 25 דקות בעליה עד לרכבל. עליה ברכבל לראש ההר, ומשם שוב הליכה של 25 דקות בעליה עד לפתח המערה. ואם חשבתם שזה הכל אז לא!, ישנה הליכה מרובה גם בתוך המערה – מתחילים לטפס במדרגות עץ לגבוה (לדברי המדריך) 40 קומות. מי שיעשה זאת יהנה כמובן , אתר מעניין.
 7.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יוחאי72
יוחאי72

”מעבר מווינה לזלצבורגלנד“

קרא עוד

הדרך משדה התעופה של וינה לאזור מרכז זלצבורגלנד (פלאכו /ווגרין) הוא כ-3.5 שעות נטו.

אני מאוד ממליץ לא “למרוח” את הדרך הזו באתרים שונים, אלא “לרוץ” אותה (אם זה עם ילדים גדולים, עצירה אחת תספיק) ולהגיע כמה שיותר מהר לאזור היפה והמעניין: זלצבורלנד.

אפשר לעצור באזור סנט גילגן ואז זה קצת מקצר את הדרך ועשיתם משהו משמעותי בדרך.

אם תצאו מוקדם מווינה, תוכלו בקלות ליהנות מחצי יום בזלצבורלנד.

אם אתם מגיעים בטיסת ערב, אז אפשר לצאת מיד לדרך ולדעת שמגיעים ב-12:00 בלילה (כך אנחנו עשינו והרווחנו יום ביחס לחברים שבחרו לישון באזור שדה התעופה), אבל היום שלמחרת הוא יום מלא, מאידך אפשר לישון קרוב לשדה התעופה ולצאת מוקדם.

העיקר שתיסעו בזהירות ותהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Liraz1
Liraz1
1

”כרטיס זלצבורגרלנד החדש לשנים 2015-16, עדכונים חשובים“

קרא עוד

מדי שנתיים מנפיקים בזלצבורג את הכרטיס האיזורי Salzburgerland Card מחדש, ומשנים מעט את האטרקציות הכלולות בו. הכרטיס החדש מקנה כניסה לכ-185 אתרים ואטרקציות בחבל זלצבורגרלנד.
 את הכרטיס רוכשים לשישה ימים או לשנים עשר ימים רצוף. עלויות ב-2015: כרטיס לשישה ימים, עולה למבוגר שישים ושתיים אירו, ולילד (מגיל שש עד חמש עשרה), שלושים ואחת אירו, ילד עד גיל שש, חינם. כרטיס לשנים עשר ימים, עולה למבוגר, שבעים ושישה אירו ולילד, שלושים ושמונה אירו. ניתן להזמין את החוברת המתארת את כל האתרים הכלולים בכרטיס, מראש ובחינם בדואר, באתר האינטרנט www.salzburgerland.com.
 את הכרטיסים עצמם, ניתן להזמין מראש באותו אתר, או לרכוש אותם במהלך הטיול.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מידע חיוני נוסף בזלצבורג

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בזלצבורג

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בזלצבורג.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות