מסלול חד יומי בהאי הדרומי

מסלול חד יומי בהאי הדרומי - למטייל (1) מתוף הטיפ של nili weiss
מסלול חד יומי בהאי הדרומי מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (2) מתוך הטיפ של nili weiss
מסלול חד יומי בהאי הדרומי מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (3) מתוך הטיפ של nili weiss
מסלול חד יומי בהאי הדרומי מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (4) מתוך הטיפ של nili weiss
מסלול חד יומי בהאי הדרומי מתוך הטיפ של nili weiss - למטייל (5) מתוך הטיפ של nili weiss
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

7 המלצות על מסלול חד יומי בהאי הדרומי

תמונת הפרופיל של nili weiss
nili weiss

”אגם מאית'סון“

קרא עוד

Lake Matheson הוא אחד האגמים המדהימים שייחודו הוא המראה הבילתי נשכח של השתקפויות ההרים המושלגים שסביבו במימיו – הרי טזמן, אאוראקי והר קוק.

כדי לראות את ההשתקפויות יוצאות הדופן, יש להגיע אל נקודת התצפית שנקראת “The view of views”. כדאי להשכים ולצאת אל האגם מוקדם, בסביבות השעה 7.00, לעלות לתצפית ולהקיף את האגם בטיול רגלי קל שעורך כשעתיים.

על שפת האגם מצוי בית קפה נחמד – מומלץ. במקום חנות מזכרות יפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nili weiss
nili weiss

”הפארק הלאומי Abel tasman“

קרא עוד

הפארק הלאומי Abel tasman משתרע לאורך חוף הים, מפרצים, יערות, מפלים וחיות ים רבות נראו בדרכנו. יצאנו מהעיירה Kaiteriteri בסירת קטמרן. הגענו לנקודה הצפונית ביותר לאחר כשעה וחצי. חזרנו עם הסירה עד לתחנת meadland. משם יצאנו לטיול של כ-12 ק”מ עד Anchorage במסלול הנקרא Swing bridge. טרק האבל טסמן כולו נמשך 51 ק”מ. אנחנו חווינו 12 ק”מ מתוכם בלתי נשכחים. לעת ערב חזרנו עם הסירה חזרה לנקודת המוצא ב-Kaiteriteri

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yayasc
yayasc

”מסלול יומי - Catlins river walk“

קרא עוד

מסלול ההליכה Catlins river walk הוא מסלול הליכה מישורי הצמוד לנהר הקטלינס. המסלול מתחיל באתר הקמפינג Tawanui ומסתיים באתר הקמפינג The Wisp. שני אתרי הקמפינג הם אתרי קמפינג פשוטים מאוד (שירותים ואולי גם מים) בניהול ה-DOC. במידה ואתם חושבים לישון באחד מהם Tawanui יפה משמעותית והוא גם גדול ומרווח. אורך המסלול (ע"פ ה-DOC) הוא כ-5 שעות לכיוון והוא קליל ברובו אך אינו מעגלי. המסלול מסומן היטב. שימו לב שהזמנים שניתנים על ידי ה-DOC לא בהכרח מייצגים את זמן ההליכה שלכם בפועל שיכול להיות קצר או ארוך יותר כתלות בקצב ההליכה שלכם. 

המסלול נמצא על גבי שפת הנהר ועובר ברובו בתוך יער יפה, וכולל חצייה של הנהר מספר פעמים על גבי גשרי חבלים צרים לאדם אחד. סה"כ מדובר במסלול הליכה לא קשה אך מעט ארוך אם הולכים אותו לשני הכיוונים באותו יום. אנחנו ממליצים להתחיל את המסלול מהצד של Tawanui וללכת עד שנמאס, לעשות פיקניק יפה ולחזור ולא ללכת אותו עד סופו. דרך אגב, לאחר שתעברו כ- 4/5 מהמסלול (בין הנקודת ציון הלפני אחרונה לאחרונה) תעברו מימינכם קרחת יער מקסימה עם ספסל במרכזה, לדעתנו זה מקום מצויין לעצור, לעשות פיקניק ולחזור. אל תחילת המסלול מובילה דרך עפר שעבירה (נכון לפברואר 2013) לכלי רכב פרטיים. לפני שאתם יוצאים למסלול מומלץ להתייעץ ולקחת עלוני מידע מלשכת המידע לתיירים המקומית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של GBT
GBT

”מסלול Jack's blowhole“

קרא עוד

Jack's blowhole היא אחת ההליכות היותר מיותרות שעשיתי בקייטלינס, מדובר בדרך פשוטה של 40 דקות לחור עצום באדמה בעומק של 55 מטר (ע״פ מה שמופיע בשלט כשמגיעים למקום, במפה של הקייטלינס היה כתוב 200 מטרים), המקום נקרא על שם צ׳יף מאורי שהיה זורק לתוך הבור את הבוגדים שבשבט, ציפיתי לראות בור שיזכיר קצת את ה-Pit of death מהסרט 300, אבל קצת התאכזבתי מהמראה, יכול להיות שיש אנשים שיעריכו את המקום יותר ממני.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ron bl
ron bl

”קייפ פאולווינד - טיול קצר ומרשים“

קרא עוד

באנגלית - Cape Foulwind Walkway: בדרך דרומה/צפונה על החוף המערבי, מעט דרומית לווסטפורט מסתתר שביל הליכה מעל מצוקים הצמודים לחוף. השביל יפהפה, בין אחו ירוק, לבין מצוקים הנשברים על חופים נטושים. אורכו 3-4 ק"מ (כשעה-וחצי הלוך ושוב, תלוי בכם). מתחיל במגדלור ישן ומסתיים במושבת כלבי-ים. השביל נוח מאוד ומסודר, יחסית מישורי עם עליות וירידות מתונות. העיקר זה הנוף! מומלץ בשקיעה. יש הרבה תצפיות ו"מיני-טיולים" בחוף המערבי, אבל הנוף פה הותיר בי את הרושם הרב ביותר. ניתן להתחיל משתי הקצוות - המגדלור או מפרץ החניה בטאוראנגה. לא לשכוח מצלמה! מומלץ רק במזג אוויר טוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של fgjdjhfk
fgjdjhfk

”המלצה לטרקים של יום אחד באי הדרומי“

קרא עוד

היום הראשון של הרוטברן, לא יפה כמו כל הטרק אבל נחמד ביותר, עולים מה- Divide עד לקי סאמיט ויורדים חזרה. נוף יפה. יש עוד כמה מסלולי הליכה בכביש למילפורד סאונד, יש פרטים בDOC בטה אנו.

סירקיולר טרק (3 שעות) במנפורי (לא רחוק מטה אנו): לא מסלול מיוחד מאוד, אבל יער יפה ונוף מקסים על הגבעה. מגיעים בסירה ממנפורי (משהו כמו 5 דולר הלוך חזור).

מיולר האט - זה מקום חובה, כל כך כל כך יפה שם!!! זה בפארק הלאומי של מאוט קוק וזה מדהים. העלייה היא 4-6 שעות והירידה חזרה היא 2-3. אני פיצלתי את זה לשני ימים כי זה היה הטרק הראשון שלי ולא הייתי בכושר אבל הכרתי הרבה אנשים שעלו וירדו ביום אחד. יום קשה אבל. תשקלו לעלות ביום אחד, לבלות את הלילה בבקתה המקסימה למעלה, להרדם לקולן המרגיע של מפולות שלגים, לקום מוקדם בבוקר וב10 כבר להמשיך בדרכם הלאה... יותר קל ופשוט נפלא! אבל זה לא מסלול קל!

אם מיולר הט קצת כבד לכם, יש מסלול אחר של משהו כמו 3-4 שעות באותו אזור בשם הוקר ואלי, דרך יפה ונופים מדהים של הר קוק. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בהאי הדרומי

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בהאי הדרומי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להאי הדרומי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם