מסלול בן שבוע-שבועיים בהאי הדרומי

2 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בהאי הדרומי

תמונת הפרופיל של עמית פ.
עמית פ.

”ה- Dore pass בטרק המילפורד“

קרא עוד

למי שמתכנן לעשות את המילפורד, נמצא בכושר סביר+ ורוצה להאריך קצת את היום הראשון ועל הדרך לחסוך קצת כסף - אפשר לוותר על הסירה וההסעה של היום הראשון וללכת לבקתה הראשונה (Clinton hut) דרך ה-Dore pass. ה-Dore pass הוא נתיב (route) שעובר מהדרך למילפורד סאונד (יש שלט ממש קטן - צריך לחפש אותו) חוצה מעבר הרים ומגיע לתחילת המילפורד - סך הכל מוסיף 4-5 שעות ליום הראשון (שעה וחצי).

הדוק בגדול לא מנדבים יותר מידי מידע עליו אם לא שואלים ספציפית (יש להם גם אינטרס כלכלי) ממעט מחקר (לא עשיתי אותו בעצמי) עולה שהמסלול מסומן בצורה טובה לכל אורך הדרך (עמודים כתומים) אבל השביל לא ברור כל כך. למי שנמצא בכושר סביר לא אמורה להיות בעיה לעשות אותו ביום יפה (ביום מעונן זו כבר יותר בעיה - עדיף אולי לקחת את הסירה).

בגדול כל מי שנוסע למילפורד סאונד יוכל להוריד אתכם בדרך בתחילת הטרק - כך שלתפוס טרמפ מטה-אנאו לא אמורה להיות בעיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יובל א.
יובל א.

”מסלול טיול בניו זילנד לקצרים בזמן“

קרא עוד

משדה התעופה אפשר לנסוע במיניבוס שאטל הנראה כמו בתמונה, במחיר 34 דולר NZ לשני נוסעים. המחיר קבוע. הנהג פנסיונר אדיב, המזוודות נישאות בעגלה חיצונית נגררת, כמו בתמונה. כפי הנראה, למטייל באי הצפוני, באזור שמדרום להר טונגרירו ועד לוולינגטון הבירה אין מקומות שהם הכרחיים (Must) לטיול שלנו. אפשר לדלג כ- 350 ק``מ של נסיעה דרומה עד לוולינגטון ולמעבורת.

בחרנו להתחיל לטייל באי הדרומי כ- 150 ק``מ מערבה משם, מהעיר נלסון (ולא פיקטון), לטייל וללכת באייבל טזמן, משם להמשיך דרומה ומערבה, להתקדם נגד כיוון השעון, עד לקרייסטצ`רץ` נקודת הסיום. בשלב התכנון העיון בחומרים, במאמרים, ברשימות ובטיפים הרבים - הדבר הבולט שהיה חסר לנו היה הצעת מסלול, מעין ``מסלול חובה`` ב- 14-20 ימים.

אנחנו ממליצים לכם לשקול הוא לטוס טיסה פנימית, מנקודה הנקראת Taupo באי הצפוני, עד לנקודה הנקראת נלסון באי הדרומי, דילוג בטיסות שאורך ברוטו כשעתיים וחצי, במקום יום שלם של נהיגה לוולינגטון, הפלגה במעבורת ושוב נהיגה לנלסון. טיסה פנימית כזאת רצוי להזמין ישירות באינטרנט, באתר ``אייר ניו זילנד`` של ניו זילנד, כמקומיים ולא כישראליים. ככל שמזמינים כרטיסים שבועות מראש, יש סיכוי לרכוש כרטיסים זולים מאד, סופר סייבר, 100-200 דולר NZ לכרטיס. לא ניתן לבטל את הכרטיס, השינוי כרוך בתשלום. אל תשכחו שחסכתם 45-60 ליטר דלק, זמן רב, מאמץ נהיגה ותשלום במעבורת עבור כל נוסע. למגיעים לנלסון דרך שדה התעופה מצפה ישר ביציאה - אולם תערוכות קטן ומיוחד - WOW. תצוגה של שמלות מקוריות, מחומרים לא שגרתיים, שזכו בפרסים בתחרויות בעולם. ואם זה לא מרתק אותכם - באולם הצמוד מוצגת תערוכת רכב אספנות נהדרת, תמונות לדוגמה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בהאי הדרומי

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בהאי הדרומי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להאי הדרומי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם