המדריך עארף סלאמין
Aref Salameen

4
(10)
המדריך עארף סלאמין - למטייל (1) מתוך הטיפ של Alex_3381558
המדריך עארף סלאמין מתוך הטיפ של אלירן חפץ - למטייל (2) מתוך הטיפ של אלירן חפץ
המדריך עארף סלאמין מתוך הטיפ של Alex_3381558 - למטייל (3) מתוך הטיפ של Alex_3381558
המדריך עארף סלאמין מתוך הטיפ של Alex_3381558 - למטייל (4) מתוך הטיפ של Alex_3381558
+962-777-439-687
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על המדריך עארף סלאמין

4
10 מדרגים
0
1
0
0
0

10 המלצות על המדריך עארף סלאמין

תמונת הפרופיל של redfox
redfox

”שלושה ימים ירדן עם החברה של עארף“

קרא עוד

הגענו זוג לטיול לשלושה ימים ושני לילות בירדן. המסלול הקבוע: וואדי ראם ופטרה.

דיברנו עם עארף שבוע לפני. הוא נתן את המחיר (350$ לאחד) ואת תכנית הטיול. בתור התחלה הוא הציע את מלון וולנטין בפטרה שנשמע כמו אכסניה ולכן ביקשנו לשדרג, דבר שהעלה את המחיר ב-25$ לאחד. התברר שגם מלון אל רשיד ששודרגנו אליו היה מאוד בסיסי אבל נוח, עם צוות מאוד עוזר.

כמובן שציפינו שנפגוש אותו בגבול ואיתו נעבור את הגבול. בשום שלב הוא לא אמר שלאורך הטיול, הרבה אנשים יהיו במגע איתנו. בגבול פגש אותנו חאסן שהעביר אותנו ללא שום בעיה את הגבול בכמה דקות. כאשר עברנו את הגבול, שילמנו לחאסן את כל הסכום על הטיול שהוא בתורו העביר אותנו לאיברהים שלאחר מכן התברר שהוא בעל חברת התיירות שמעסיקה את חאסן (שהוא גם אחיו) וגם עובד עם עארף כאשר ההזמנות של עארף עולות על מספר הרכבים שיש לו בצי.

לאחר טיול יום של 4 שעות בוואדי ראם עם עאטף בג'יפ הגענו לאוהל הבדואי בשעה 2 בצהריים כאשר אין דבר לעשות במחנה.

יום למחרת בשעה המדויקת שנקבעה, לקח אותנו יאסר (עובד של איברהים) לוואדי מוסה (העיר שממנה יוצאים לפטרה) . איש סופר נחמד ודברן שהסביר והסביר בצורה מעניינת וכנה על כל דבר שקורה בירדן.

בוואדי מוסה פגשנו לראשונה את עארף לכחמש דקות (זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שראינו את עארף) . החלפנו כמה מילות נימוסין ונכנסנו לחדר המלון.

יום למחרת, בשעה המדויקת שנקבע הגיע שוב יאסר ולקח אותנו למעבר הגבול, נתן לנו את מס היציאה בדינרים (היה כלול במחיר ששלמנו ביום הראשון) ועברנו את הגבול בכמה דקות.

הכל היה מדוייק להפליא וכל הנהגים היו סופר נחמדים. ממליץ לעבוד עם עארף אבל לשאול הרבה שאלות לפני הטיול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Asaf Gilad
Asaf Gilad

”נהג אמין שמכיר היטב את ישראל“

קרא עוד

נהג אמין לכל רחבי ירדן (לא רק פטרה) , מכיר ישראלים ואת ישראל ומבקר בה לעיתים קרובות. אל תתכננו, תנו לו לקחת אתכם למשפחות הבדואיות שמכינות אוכל ביתי, לאתרים הפחות מוכרים (כמו כארכ או הארמונות של מזרח ירדן, או רבת עמון) , וכמובן לכל האתרים היותר תיירותיים כמו ואדי רם, ופטרה שהוא גר ממש בסמוך אליה, בואדי מוסה. נסעתי איתו בשלושה ביקורים שונים והוא לא איכזב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלירן חפץ
אלירן חפץ

”אמין, מקסים ובעל ידע“

קרא עוד

עארף ליווה אותנו בטיול בירדן, נתן לנו תחושת בטחון ואפס תקלות. הוא לקח אותנו למקומות הכי פחות מתויירים, נתן לנו טיפים במהלך הטיול וגם ידע לתת את המרחב.

אדם נחמד, ישר ונעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שחרז1992
שחרז1992
1

”החוויה שלנו עם עארף “

קרא עוד

יצאנו, ארבעה חברים לטיול של שלושה ימים בנחל זרד, דרך הסוכן עארף סלאמין. אחרי כשעה של הליכה נעצרנו על ידי שוטרים ירדנים שהיו בתוך הנחל. ההתנהלות של עארף הייתה בסדר גמור, הוא באמת דאג לנו וסידר לנו מקום לישון בשעה מאוחרת וכל הזמן הרגיע אותנו ואמר שלא נדאג לגבי הכסף, שנקבל אותו ולא נשלם על ההוסטל שישנו בו.

כשהגענו לסוכנות בעקבה הדברים השתנו לגמרי. האדם שדיברנו איתו היה נורא עצבני עלינו ולא הסכים להחזיר לנו את הכסף, ואפילו דרש שנשלם עוד כי לא שילמנו את כל הסכום מראש. בזמן הזה עארף לא היה שם ונאלצנו לנהל איתו דיונים בטלפון, הגישה שלו השתנתה לגמרי והוא אמר שזאת בעיה שלנו והוא לא מתכוון להחזיר לנו כסף. הרושם שהוא יצר כאיש נחמד ודואג התמוגג כליל ונתקלנו באטימות.

זאתי הפעם השניה שאנחנו מטיילים עם עארף בירדן. בפעם הקודמת שטיילנו הכל עבד כמו שצריך והיינו מאוד מבסוטים ולכן יצאנו איתו גם הפעם. נורא סמכנו עליו ולכן הסכמנו לשלם את מרבית הסכום מראש. לצערנו גילינו שברגע שהדברים לא עובדים כמתוכנן וכשזה מגיע לעניין כספי, עארף הופך את עורו ודואג לאינטרסים האישיים שלו בלבד, דבר שהפתיע אותנו מאוד. כמובן שלא ציפינו להחזר כספי מלא ולהגיע לאיזשהו הסכם באמצע אך הרגשנו שאין עם מי לדבר.

אנחנו יצאנו מירדן בהרגשה נורא לא טובה משני אופנים, גם כי הטיול שלנו לא יצא לפועל וגם כי הרגשנו מרומים מאוד. מהחוויה האישית שלנו אנו נורא לא ממליצים כי החשיבות של סוכן במקרה הזה הוא לדאוג לך ולהיות הוגן גם כשהדברים לא מסתדרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Omri3297755
Omri3297755

”סוכן נסיעות מומלץ מאוד! “

קרא עוד

נסענו ארבעה חברים לירדן לחמישה ימים, בחודש ספטמבר.

במסגרת הטיול: יומיים וחצי בוואדי חסה/נחל זרד (חמישי בבוקר עד שבת בצהריים), יום וחצי בפטרה (שבת בצהריים עד ראשון בערב) ויום נוסף בעקבה (ראשון בערב עד שבת בצהריים).

עוד לפני הנסיעה, עראף היה הכי זמין מבין כל הסוכנים שפנינו אליהם (ענה לכל המיילים, ולכל השאלות על כל הפרטים הכי קטנים, תוך שעות בודדות), היה גמיש ב100% מבחינת הדרישות שלנו, שעות וכו', ונתן את ההצעה הכי טובה (80 דינר לאדם, כולל נסיעות ומעבר גבול, כולל הויזה בצד הירדני).

מעבר הגבול התנהל בצורה הכי חלקה שיש, פגשנו את אבו טארק (שעובד עם עראף) בגבול (המתין לנו שעתיים מעבר לשעה שהודענו שנגיע כי התעכבנו בנסיעה לגבול), חיכה לנו עם חיוך ורשימה עם השמות שלנו, והעביר אותנו את הגבול תוך דקות בודדות, שם חיכה לנו חליל (נהג שעובד עם עראף), שהסיע אותנו ישר לנקודת ההתחלה של ואדי חסה, ובדרך עצר לנו בסופר ובמאפייה לקנות מצרכים לטיול.

קבענו עם עראף בנקודת הסיום של נחל זרד בשבת בשעה 14:00, אך הקדמנו והגענו בשעה 11:00, התקשנו אליו (בנקודת הסיום יש קליטה ישראלית), והוא שלח את הנהג שהיה אמור לאסוף אותנו (שכחתי את שמו), שהגיע בשעה 12:00.

במהלך השהייה בפטרה, יום לפני החזרה שקבענו, החלטנו להאריך את הטיול בעוד יום ולנסוע לעקבה (התכנון היה לחזור ב-4.9). עראף הסכים לשינוי תמורת תוספת של 5 דינר לאדם (על הנסיעה הנוספת, ועל שליחה נוספת של אבו טארק למעבר גבול).
 בנסיעה מפטרה לעקבה ומעקבה למעבר גבול נתנו לעראף התראה של חצי שעה (כפי שהוא ביקש) לאסוף אותנו, כך שהיינו גמישים ב100% ולא כפופים לזמנים קבועים מראש.

באופן כללי, אנחנו ממליצים על עראף כסוכן נסיעות אמין, זול ואחלה גבר, ונמליץ לכל חבר שנוסע לטיול בירדן להעזר בשירותיו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gorotem
gorotem

”עארף - מדריך ובעל סוכנות תיירות - מקסים, אמין ומומלץ בחום“

קרא עוד

חשוב לנו לכתוב המלצה על עארף, כי בתחילה חששנו לסגור עסקה מהארץ (התשלום נעשה בירדן אמנם), ולהפקיד את מיטב כספנו בידיים זרות, אבל עם עארף אפשר להיות רגועים ובטוחים.

הגענו אליו בעצמנו דרך המלצות של ישראלים, ומהר הבנו שאנחנו בידיים טובות. עארף הציע לנו חבילה לפי הצרכים והבקשות שלנו, עם גמישות רבה, ומחירים הכי טובים ומשתלמים. החבילה שלנו כללה העברה חלקה בגבול (כניסה ויציאה), הסעות לכל יעד שכללנו בטיול, עם נהגים אדיבים ואחראיים, תיאום מלון בעקבה וטיול יום בפטרה. בזמן הטיול הוא שאל לשלומנו ובדק שהכל בסדר ולטעמנו.

איש נהדר שעושה עבודה מצוינת ועובד עם אנשים מצוינים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Arshanski3245821
Arshanski3245821

”טיול פסח בירדן עם המדריך אערף סלאמין“

קרא עוד

יצאנו שלושה חברים לטיול בחול המועד בירדן - בואדי רם ובפטרה.

מספר תובנות והערות. ראשית, אני רוצה להמליץ ממש בחום על האיש שבזכותו הטיול שלנו הלך פשוט חלק ומהנה – אערף סלאמין. הגעתי אל הבחור דרך המלצות מהאתר ואני חייב לציין שהאיש באמת נורא נחמד ובאמת מחפש לעזור ולגרום לטיול להיות כמה שיותר מוצלח. המחירים שלו מאוד הוגנים ביחס למתחרים. לנו הוא דאג מעל ומעבר - אם זה להסיע אותנו לכל מקום, לדאוג לנו למדריכים טובים ואף לאסוף אותנו לארוחת ערב. אערף גם מאוד ותיק במקצוע ומכיר את כולם מה שנקרא, שזה גם יתרון גדול. לסיכום אל תהססו, תתקשרו אליו או שלחו לו מייל והוא פשוט ידאג לכל השאר.

אנחנו יצאנו לשלושה ימים. ביום הראשון נסענו עם עארף לואדי רם. בואדי רם מחכה לכם בעצם טיול ג'יפים של כשלוש שעות. אנחנו אישית פחות נהנינו, מכיוון שהגענו מוקדם וסיימנו את טיול הג'יפים כבר בסביבות אחת בצהריים. בגלל שבחרנו ללון במאהל הבדואי, נאלצנו פשוט להיות במדבר ללא מעש עד ארוחת הערב. אני ממליץ להגיע לואדי רם בשעות הצהריים וכך תסיימו את טיול הג'יפים בדיוק לכיוון ארוחת הערב. כמו כן, לפחות בתקופה הזאת של השנה, קר מאוד בואדי בערב, גם ביום חם, לכן יש להצטייד בהתאם. אלטרנטיבה אחרת היא פשוט להגיע לואדי בבוקר ולאחר טיול הג'יפים פשוט לנסוע ישר לפטרה וללון כבר שם את הלילה, ובכך לחסוך את הנסיעה לשם בבוקר (כשעתיים). 

פטרה עצמה נורא יפה. אם אתם חבר'ה צעירים כמונו ואתם מתחילים אותה על הבוקר, אין שום סיבה להיתקע שם יומיים. אנחנו הגענו לפטרה יחסית מאוחר, בשעה 13:00, ועדיין הספקנו לראות כ-90 אחוז מהעיר. אני חייב לציין שאפשר גם להסתדר שם בכיף ללא המדריך. המסלול עצמו מאוד ברור - בכניסה אתם מקבלים מפה וגם הסברים ליד כל אתר על מה זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kapalan
kapalan
1

”אמין, זול ומגיע עם חיוך!“

קרא עוד

תיאמנו ביקור של שלושה ימים בירדן עם עארף סלאמין בפסח 2015. אערף לא היה הכי זול מהאנשים שיצרנו איתם קשר, אבל עם הכי הרבה המלצות וזה חשוב במיוחד בטיול של כמה ימים בודדים שאין זמן להסחבויות ואילתורים. השירות היה מצויין לרמת ההמלצות איך לחסוך בהוצאות, איך לנצל את הזמן באופן מקסימלי ואיפה כדאי ומשתלם לאכול

ביקשנו מעארף שירות של יומיים סה”כ - ביום 1 מעבר הגבול עם מדריך טיולים, הסעות וטיול ג'יפים. ביום 3 הסעות לנחל וממנו לעקבה לפי הפירוט למטה. שילמנו לו סה”כ 95 דינר לאדם לקבוצה של 4:

יום 1 -

א. עארף תיאם לנו 'מדריך טיולים' שהעביר אותנו את הגבול אילת-עקבה במהירות וקלות. הוא לא באמת היה מדריך שלנו אלא רק בעל אישור כזה לגשת אלינו ולהעביר אותנו בתוך מתחם מעבר הגבול. כנראה שהדבר הופך להיות חובה לישראלים ובמיוחד בתקופות של חג. לכל הספקנים-בדרך חזור ראינו 3 ישראלים שלא נתנו להם להכנס לירדן בגלל שלא היה להם מדריך ודרשו מהם לשכור אחד ב100 דינר ירדני (קצת פחות מ600 ש”ח)

ב. 'מדריך הטיולים' הביא אותנו לשער מתחם הגבול שם חיכה נהג שלקח אותנו לואדי רם

ג. בואדי רם חיכה לנו נהג טנדר עם כסאות על הגג ולקח אותנו לטיול של 3 שעות בעמק המדברי היפה לראות דיונות וציורי קיר עתיקים

ד. מואדי רם הנהג לקח אותנו לאכסנייה בפטרה שם פגשנו את עארף. לדבריו הוא העביר באותו היום 80 ישראלים את הגבול

יום 2 – טיולנו עצמאית בפטרה עם טיפים מוצלחים שקיבלנו מעארף- בעיקר לא לקחת מדריך.

יום 3 -

א. נסיעה במונית מפטרה כ-3 שעות צפונה לואדי איבן האמאד. עארף תיאם מול נקודת המשטרה בנחל את ההגעה שלנו.

ב. הליכה בנחל ללא מדריך הלוך חזור כשעתיים וחצי. הכניסה לנחל עלתה 5 דינר.

ג. נסיעה מואדי איבן חאמאד למעבר הגבול בעקבה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pilgonico1
pilgonico1

”Aref Al-Salameen - לא הותיר רושם חיובי“

קרא עוד

אז אני לא ממש מכיר אותו אישית, אבל מתוך ניהול משא ומתן איתו על מחיר שירותי מוניות לירדן, הוא לא היה אמין. נתן מחיר בהתחלה ואז פתאום החליט להעלות אותו אחרי שסגרנו, מה שעיכב ונותרתי ללא סידור מוניות למעבר הגבול. בקיצור, הוא לא שונה הרבה מאחרים, אבל אני משתף את החוויה האישית שלי מההתנהלות איתו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Alex_3381558
Alex_3381558

”מדריך מומלץ בירדן“

קרא עוד

עשינו טיול של יומיים בפטרה ירדן... המדריך פשוט מעולה שדואג להכל כולל הכל, מקצועי מאוד וחביב...דואג לאוכל, לינה, כניסה לאתרים, טיול ג'יפים מדהים בואדי רם, יש לו נציג שפגש אותנו במעבר גבול ודאג לכניסה מהירה.  ממליץ בחום בלי לחשוב פעמיים גם על הטיול וגם על המדריך המעולה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על המדריך עארף סלאמין

אין עדיין פוסטים על המדריך עארף סלאמין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות