מידע חיוני נוסף באנגליה

מידע חיוני נוסף באנגליה - למטייל (1) מתוף הטיפ של ellii
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

11 המלצות על מידע חיוני נוסף באנגליה

תמונת הפרופיל של GiDo
GiDo

”שקע חשמל באנגליה והצטיידות במתאם“

קרא עוד
  רוב שקעי החשמל הסטנדרטיים באנגליה הם בני 3 פינים בתקע מרובע ומתח החשמל הוא 240 וולט. בעת ביקור באי הבריטי, אם זה בלונדון או במקום אחר, יש להצטייד במתאם. לא לרכוש מתאמים בארץ ובטח לא בנתב”ג, המחירים שם מוגזמים. רוב הסיכויים שתוכלו לקבל או לרכוש במחיר מוזל מתאם בבית המלון שלכם באנגליה, ואם לאו, אז תוכלו למצוא באחת החנויות הרבות למזכרות, החל מ-5 פאונד.
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ellii
ellii

”שקעי חשמל באנגליה“

קרא עוד

למי שנוסע לאנגליה אני ממליץ בחום לרכוש מראש מתאם (מחיר זול משמעותית ממה שתשלמו שם), והכי כיף שמגיעים ויש כבר את המתאם ואפשר להטעין את מה שצריך.

השקעים שם שונים מהארץ ומהאירופאים

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”זכאות להנחות בדמי כניסה“

קרא עוד

ברוב המקומות הצגת תעודת סטודנט או הוכחת גיל מבוגר מקנה הנחה. כדאי גם לא להתבייש ולהציג כל תעודה אחרת שאולי תקנה לכם הנחה (תעודת הנכה שלי פטרה אותי מדמי כניסה בשיעור 17 פאונד לקתדרלת סט. פול בלונדון).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ashafir
ashafir

”לונדון וקנט - עשרות מסלולי טיול מפורטים “

קרא עוד

בקישור זה תמצאו עשרות מסלולים מפורטים לטיול (הליכה) בלונדון סיטי, לונדון רבתי ומחוז קנט. הגעה וחזרה - בתחבורה ציבורית. הבלוגים מדוייקים ומדריכים אותך ברמת הרחוב והבניין. מדריך צמוד ובחינם. התמונות הרבות תורמות להתמצאות ולקבלת מושג על המקומות השונים. ניתן להוריד כל בלוג למסמך בפורמט וורד ולהעלות על הטלפון או המחשב - ואין צורך, איפוא בגלישה - אלא בעיון במסמך בזכרון המקומי. אתר שהוא אוצר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של saraka
saraka

”שקיות זיפר - להצטייד מהבית“

קרא עוד

כדאי להצטייד בשקיות זיפר מהבית. דרישת הביטחון בלונדון וגם בארצות נוספות, לשים את כל הנוזלים שמותר להעלות למטוס (לא לבטן המטוס) בשקית זיפר ולהניח גלוי. שתי שקיות עולות במקום פאונד אחד כאן אפשר במחיר של שנים שלושה להשיג 50. מה גם שזה נוח לשימושים שונים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avivtomer
avivtomer

”הזמנת מלון דרך booking.com“

קרא עוד

חזרנו מטיול לגרמניה, לקראתו הזמנו מלונות חלקם דרך booking.com ההזמנה נעשתה דרך האתר שלהם וקיבלנו אישור עם מספר הזמנה קוד וכי ההזמנה מגובה בכרטיס. להפתעתינו, כשהגענו למלון נאמר לנו כי ההזמנה מבוטלת כי הכרטיס לא בתוקף (נציין כי הצגנו את הכרטיס בפניהם והוא בתוקף לעוד שנתיים וכי לא הייתה כל בעיית אשראי. מה עוד שבאותו כרטיס הזמנו דרך אותה חברה מלונות נוספים).

לשאלתנו מדוע לא הודיעו לנו, נאמר כי ניסו ליצור קשר אחרי 20 יום - כאשר כבר היינו בטיול ולא היינו מקושרים. התקשרנו לחברה בלונדון אבל הם טענו כי זה לא נוגע להם. בלית בריה נאלצנו לקחת את החדר האחרון שהיה פנוי כמובן יקר יותר.

כשחזרנו לארץ התקשרנו לחברת booking.com היחס שלהם היה של זלזול בוטה וגס וכמובן התנערו לחלוטין מהאישור שלהם בטענה כי ההזמנה עומדת מול המלון בלבד.

ראו הוזהרתם לא להזמין דרך חברה זו שהיא לא רק לא אמינה אלא גם גסה ובוטה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של המטייל הקבוע
המטייל הקבוע

”מתאם לחשמל באנגליה“

קרא עוד

חשוב שתשימו לב, שקע החשמל האנגלי שונה מהשקע הישראלי וצריך להצטייד במתאם לחשמל (מתאם פלסטיק קטן). כדאי מאוד לקנות מתאם כזה בארץ מראש, כדי שלא תצטרכו לקנות אחד בנמל תעופה / במלון / בחנויות תיירים, שם המחיר שלו גבוה בהרבה. אם אתם זקוקים ליותר משקע חשמל אחד, מומלץ להצטייד במפצל חשמל ישראלי- ולחבר רק את ה"יציאה" שלו אל המתאם האנגלי ואותו אל שקע החשמל באנגליה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”שעות פתיחת חנויות, בנקים ועוד“

קרא עוד

כל הבנקים והחנויות סגורים בחגים לאומיים, לרבות חג המולד. רוב החנויות והבנקים במרכז לונדון לא סגורים בשעות הצהריים.

חנויות ובתי כלבו: 09:00 - 17:00 או 18:00 (יום שני עד שבת). חלק נפתחים גם ביום ראשון, בעיקר ברחוב אוקספורד 11:00-16:00

חנויות מזון וסופרמרקטים: רוב חנויות מזון ומרכולים (כמו טסקו וסיינסבורי) פתוחים סביב 08:00 עד 22:00.

בנקים: באופן כללי 09:30 - 16:30 יום שני - יום שישי. סניפים שפותחים בשבת 09:30 - 12:00, סגור בימי ראשון. סניפים מסוימים מציעים שעות פתיחה מורחבת.

עסקים: באופן כללי פתוחים בין 09:00 - 17:00 (שני עד שישי).

פאבים: באופן כללי פתוחים בין 11:00-23:00 בימים שני עד שבת. 12:00-22:30 בימי ראשון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoram 167
yoram 167

”עצות ותובנות מטיול עם ילדים “

קרא עוד

כמי שמנוסה בטיולי ערים באירופה הרגשתי שטיול עם ילד משנה את המשוואה המוכרת (ברור שצריך להתייחס אל טיול עם ילדים אחרת) ואני לא מדבר על אוכל או על להתאים את המסלול שידבר גם אל ילדים , שזה די ברור, אלא על ההבדל בו ילדים ומבוגרים חשים את החוויה. לפעמים מרגישים שהילד די "סובל" בדרך אל או כאשר הגעתם לאתר מפורסם, כיכר או בניין מעניין. ילדים מסמנים הרבה יותר מהר את ה-ווי ממבוגרים, האטרקציות מאוד מעניינות אותם, אך נגמרות מהר מדי. וכך מצאתי את עצמי מפתח "משחקים" תוך כדי טיול במטרה לשמור על ערנות ומתח חיובי אצל הילד. אז כמה דברים שעשיתי עם בני בן ה-13 בטיול שעשינו שנינו בלונדון. לדוגמא: בשבילי זה נפלא ללכת ולטייל בפארקים של לונדון ולילד נפלא עוד יותר אם משחקים את המשחק מי מגלה ראשון סנאי מרחוק וכך נולד לו המשחק "סנאי סנאי". תתפלאו כמה נפלא היה לשנינו בפארקים. לאחר שהבין די מהר את השימוש ברכבת התחתית, החלטתי שהוא הנווט וצריך להביא אותי לנקודת היעד ומאז שקיבל עליו את התפקיד, גילה אחריות ועניין. תוסיפו לזה את הביטחון שהילד צובר כאשר נותנים לו אחריות. גם כאשר היו טעויות, זה חלק חשוב משלב הלימוד. כך, מהר מאוד הילד גם קיבל את האחריות מעל לקרקע בניווט בעיר בעזרת מפה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של chelsea1
chelsea1

”הצגת תעודה מזהה בכניסה למקומות בילוי“

קרא עוד

זה אולי יראה לכם שולי, אבל אם אתם מתכננים לצאת לפאב, או כל מקום אחר שמוכר אלכוהול, כדאי שתצטיידו עם דרכון או רישיון נהיגה. האנגלים קפדניים מאוד לכן נדיר מאוד שיקבלו משהו שהוא לא דרכון מקורי או רשיון נהיגה. זה לא משנה אם יש לכם (לצורך העניין) תעודת סטודנט בינלאומית, עם תאריך הלידה שלכם, השם שלכם ותמונה שלכם, זה לא יתקבל. ברוב הפעמים יבקשו מכם תעודה מזהה בכניסה למקום (אם יש שומר) ועוד פעם אם אתם מזמינים אלכוהול. כבר קרה לי וגם למכרה שלי שלא נתנו לנו להיכנס או סירבו לשרת אותנו בגלל שלא היה לנו את התעודה הספציפית שהם רצו. (תעודה אחרת עם אותם פרטים לא מתקבלת, וגם לא צילום של הדרכון). חבל שיהרס לכם הערב בגלל דבר כל כך שולי.

תהנו :)

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף באנגליה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף באנגליה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות